קורס שופטי כדורגל

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס שופטי כדורגל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שופטי כדורגל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שופטי כדורגל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי שיפוט כדורגל במכללות

אם גם אתם נמנים על האוהדים השרופים של משחק הכדורגל, אתם יכולים להפוך את אהבתכם למשחק גם לפרנסה מכניסה – ולהשתלב בתפקידי הדרכת ואימון כדורגל, בתפקידי כתבי ושדרי ספורט המתעדים משחקי כדורגל,  או אף בתפקידי שיפוט במשחק.

שופט הכדורגל הוא האחראי על אכיפת החוקים, על קביעת עבירות, הארכות זמן, בעיטות עונשין וכו', ולכן עליו להיות בעל אתיקה מקצועית גבוהה והבנה מעמיקה בחוקת המשחק לכל פרטיה. על השופט לקחת החלטות מהירות ותחת תנאי לחץ, ואף להיות בעל כושר גופני טוב. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מכניסה חינם למשחקים רבים, מעמידה על המגרש ומשמירה על מהלכו התקין – קורס שופטי הכדורגל מיועד עבורכם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שופטי כדורגל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שופטי כדורגל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מי קהל היעד לקורס שופטי כדורגל?


הלימודים בקורס הכשרת שופטי כדורגל מיועדים, כמובן, לחובבי (וחובבות) המשחק הפופולארי, החיים משבת לשבת, ומעוניינים להתחיל להרוויח מאהבתם זו – ולהשתלב בעבודות שיפוט במשחקי כדורגל.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת שופטי כדורגל, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי קורסים נוספים מתחומי הספורט, ההתעמלות והכושר הגופני – קורס הכשרת מדריכי ומאמני כדורגל, קורס מאמני ומדריכי כדורסל, קורס מדריכי אמנויות לחימה, קורס מדריכי טניס, קורס מדריכי כדורעף ושלל קורסים נוספים בתחום.

מה תנאי הקבלה לקורס שופטי כדורגל?


הקבלה לקורס שופטי כדורגל מיועדת למי שנושאים היכרות בסיסית לפחות עם חוקי המשחק הספורטיבי. במכללות רבות יש הגבלות גיל על הקבלה ללימודים – וברובן נדרשים המועמדים להיות בגילאי 16 עד 28, אולם יש מכללות המקבלות בני 18 ומעלה בלבד, כמו גם מכללות בהן לא ניתן ללמוד בקורס לאחר גיל 24. לעיתים נדרשים מועמדים בני 18 ומעלה להציג אישור על סיום 12 שנות לימודים או את תעודת הבגרות.

כמו כן נדרשים המועמדים להיות בעלי כושר גופני תקין ולעיתים אף נדרש להציג אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית ואף לעבור בדיקה ארגומטרית (בדיקת מאמץ). עבר פלילי נקי מהווה דרישת קבלה נוספת ברבות מהמכללות בתחום, ולעיתים אף נערכים ראיונות קבלה אישיים, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס שופטי כדורגל?


לימודי הכשרת שופטי כדורגל אינם לימודים ארוכים, ובדרך כלל כוללים הקורסים בתחום בין 20 ל-40 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני כשלושה עד חמישה מפגשי לימודים.

בכדי להקל על תלמידים, סטודנטים ואנשים עובדים המעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים אלו, מציעים מכללות ומוסדות לימוד רבים בתחום קורסים מרוכזים – הכוללים לימודים מידי יום (במשך כשלושה-ארבעה ימים רצופים), כך שתוך כשבוע זוכים התלמידים להכשרה המבוקשת כשופטי כדורגל מוסמכים. פעמים רבות קורסים מרוכזים אלו מתקיימים בחופשות (כגון חופשת חנוכה, פסח או חופשת הקיץ), כך שכל מי שמעוניין יוכל להצטרף ללימודים בקלות.

מה נושאי הלימוד לקורס שופטי כדורגל?


נושאי הלימודים בקורס שיפוט כדורגל הם רבים ומגוונים – ויקנו לכם היכרות מעמיקה עם עולם הכדורגל ככלל ועם חוקי המשחק בפרט.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים בקורס: היכרות מעמיקה עם חוקת המשחק, אכיפת חוקי המשחק, בדיקת הציוד ותקניות הציוד, אתיקה מקצועית, ניתוח אירועי מקרה, , תזונת ספורט, ועוד שלל נושאים, אשר יכשירו אתכם בכל הדרוש לשופט כדורגל איכותי ומקצועי.  

איזו תעודה מקבל בוגר קורס שופטי כדורגל?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בכל דרישות הקורס בהצלחה – לרבות מעבר של המבחנים התיאורטיים והמעשיים, יהיו זכאים לתעודת "שופט כדורגל מוסמך" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

חשוב לוודא כי המכללה בה בחרתם ללמוד זוכה להכרתו של איגוד השופטים לכדורגל בישראל, שכן תעודה ממוסד לימודים שאינו מוכר על ידי האיגוד, לא תאפשר לכם להשתלב בעבודות שיפוט כדורגל וליהנות משלל היתרונות של ההסמכה (ככניסה חינם למשחקים, לדוגמא). כל המכללות המפורסמות בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) איכותיות ובעלות מוניטין רב, ומוכרות על ידי כל הגורמים הרלוונטיים להכשרה.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס שופטי כדורגל?


בסיום הלימודים ייאלצו הבוגרים המעוניינים לעסוק בתחום באופן מקצועי לעבור תקופת חניכה, תחת הדרכתם של שופטים מנוסים. בסיום החניכה יוכלו הבוגרים להתחיל לשפוט באופן עצמאי במשחקים. בדרך כלל תחילת קריירת השיפוט היא במשחקים של ליגת הילדים וליגת הנוער, ולאחר צבירת ניסיון קצר עוברים השופטים לשפוט במשחקים של ליגות הבוגרים. שופטי הכדורגל נהנים לא רק מעבודה צדדית מהנה ומכניסה, אלא גם מכניסה חינם למרבית המשחקים!

סיכום קורס שופטי כדורגל


לסיכום, אם גם אתם "חולים" על כדורגל, ומשתדלים לא לפספס אף משחק חשוב – ואפילו נהנים לצפות במשחקים של ליגות נמוכים וליגות צעירים – למה שלא תהפכו אהבתכם זו למקצוע מרתק ומכניס, אשר אף יקנה לכם את האפשרות להיכנס למרבית המשחקים?

קורס שופטי הכדורגל, הנמשך זמן קצר יחסית (כארבעה ימי לימודים בממוצע) יכשיר אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לשופט המקצועי, ויקנה לכם את היכולת להתחיל בהליך ההסמכה – אשר בסופו תוכלו לעמוד על המגרש – ולהיות חלק אינטגרלי וחשוב במשחק. אז הצטרפו גם אתם ללימודים המהנים – בואו ללמוד בקורס שופטי כדורגל.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎