מכללת סמינר הקיבוצים

ניהול מעונות וגנים פרטיים

מכללת סמינר הקיבוצים

ניהול מעונות וגנים פרטיים

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה לימודי הכשרת מנהלות למעונות וגנים פרטיים לגילאי לידה–3.

מותאם לתוכנית של משרד הכלכלה.

מידע כללי

לימודי ניהול מעונות וגנים פרטיים של מכללת סמינר הקיבוצים, מאפשרים לסטודנטים המשתתפים בהם להנות משני עולמות תוכן והכשרה מרתקים- תחום החינוך ותחום הניהול. לימודים ייחודיים אלו, מכשירים את בוגריהם לניהול יחידות תפעוליות ועצמאיות סגורות, ומקנים להם כלים ומיומנויות מקצועיים לניהול היחידה תוך שמירה על סביבה חינוכית המטפחת התפתחות רגשית וקוגניטיבית של הילדים.

תנאי קבלה

ללימודים יתקבלו בוגרי סיווג מקצועי 1 או 2 של משרד הכלכלה, או מועמדות בעלות ניסיון ורקע מתאימים. בנוסף, יצטרכו המועמדים לעבור ראיון אישי.

משך לימודים

התכנית הינה דו שנתית.

תכנית לימודים

תוכנית הלימודים הינה רחבת היקף, ומשלבת שלל תכנים תיאורטיים לצד הכשרה מעשית ענפה, כך שבסיום הקורס מצוידים הבוגרים במלוא הידע הדרוש להשתלבות קלה ומהירה במגוון רחב של מקומות עבודה.

תוכנית ההכשרה בנויה משלושה נושאים עיקריים: -מנהלי: ניהול והערכת כוח אדם, תחזוקה, רכש, תכנון וניהול תקציב, ניהול מטבח, בניית רוח צוות ועוד. -פדגוגי: קביעת מדיניות פדגוגית–מטרות חינוכיות, עיצוב סביבה חינוכית לפי גיל, הדרכת צוות, הכנת תכניות עבודה, זיהוי ליקויי התפתחות ומצבי סיכון ועוד. -קשרי חוץ: בניית מוניטין לגן/מעון (שיווק), קשר עם הקהילה, קשרים עם הורים ואספות הורים, עבודה מול רשויות ועוד.

תעודה

למסיימי התוכנית שיעמדו בכל הדרישות, תוענק תעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.
תחומי לימוד נוספים בסמינר הקיבוצים
לימודי הסבה והכשרת מורים
הכשרה לתפקידים בתחום החינוך והחברה
השלמות בפסיכולוגיה ואמנויות