קורס סייעות שיניים בצפון

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס סייעות שיניים בצפון
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס סייעות שיניים בצפון?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס סייעות שיניים בצפון?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי סייעות שיניים בצפון במכללות

סייעות ברפואת השיניים נועדה לעזור לרופא השיניים במגוון פעילויות שיקום וטיפול חלקי הפה והלסת השונים. לדוגמא בטיפולי שורש, שיקום פה, פעולות כירורגיות וכדומה. הסייעות לרופא השיניים (והסייעים), אמורים להיות אחראיים על טיפול וסטריליזציה של הכלים הרפואיים, בדיקה של מלאים, ניהול קשר טלפוני עם פציינטים, הכנה של החומר לסתימות ועוד. בניגוד לשיננית, הסייעת ברפואת שיניים לא יכולה להתקרב למטופלים. בכדי לעבוד בתפקיד סייעות לרופא שיניים תידרש תקופת התמחות ומעבר מבחן רשמי של משרד הבריאות. אחר כך ניתן רישיון זמני שמוחלף ברישיון קבוע רק לאחר עבודה של שנה במסגרת סייעות לרפואת שיניים.

קורס סייעות שיניים נועד להכשיר סייעות מקצועיות, שיוכלו לסייע להם להעניק טיפול וסיוע איכותי לפציינטים שמגיעים אליהם לטיפולי שיניים מגוונים. לימודי סייעות שיניים בצפון מיועדים לאנשים שגרים באיזור הצפון ושואפים להשיג את ההכשרה האיכותית הזו. אם גם אתן (או אתם) חושקים בקריירה מתגמלת ומעניינת, שכוללת גם אינטראקציה עם אנשים מגוונים, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס סייעות שיניים בצפון?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס סייעות שיניים בצפון?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות קורס סייעות שיניים בצפון

עששת נחשבת למגיפה של העולם המודרני, בעיקר במדינות המפותחות שבהן קיים שפע של מאכלים, מלאים בסוכר שפוגעים בשיניים. מן הטעם הזה ידיהם של רופאי השיניים מלאי עבודה. אלה מהם שרוצים להתרכז אך ורק במתן טיפולים ולא להתעסק עם פרוצדורות ניהוליות, ניהול התורים ותחזוקת המכשירים הרפואיים שלהם, נוטים להעסיק סייעות שאמורות לקחת על עצמן את הניהול האדמיניסטרטיבי והתפעולי של המרפאה. הסייעת יכולה לעבור על המלאי הזמין, להזמין ולמלא חוסרים, לעשות סטריליזציה למכשירים, לדבר טלפונית עם פציינטים, לארגן תורים ובאופן כללי לנהל את פעילויות מרפאת השיניים.

לימודי סייעות שיניים נועדו להכשיר את כל מי ששואפת (ושואף) לעסוק במקצוע מתגמל עם זיקה לתחום פרא רפואי מרתק. באופן זה הם יוכלו לסייע לרופאי השיניים להעניק טיפול איכותי יותר, להעלות את המוניטין של המרפאה, להגדיל את מספר הלקוחות וכך להביא לרווחים גבוהים יותר. אם את גרה באזור הצפון ומעוניינת ללמוד מקצוע זה באזור מגוריך, הזדרזי להירשם אל קורס סייעות שיניים בצפון ותשיגי מקצוע מתגמל ובכל ערך.

קהל יעד

לימודי סייעות שיניים בצפון מיועדים לתושבי צפון הארץ אשר מעוניינים בהכשרה מקיפה שתאפשר להם לעבוד בתפקידים אדמיניסטרטיביים ותפעוליים במרפאות שיניים, בסיוע לרופאים.

כמו כן, יתאים קורס סייעות שיניים בצפון הארץ לחיילים וחיילות משוחררים מאזור זה, שמעוניינים בקריירה בתחום פרא רפואי זה, שעשוי להעניק להם מקצוע מבוקש. במקרים רבים הם יוכלו להשתמש בכספי הפיקדון לחיילים משוחררים בשביל לשלם על לימודים אלה.

קורס סייעות שיניים בצפון הארץ עשוי להתאים אף לאנשים שגרים באזור זה בארץ ועובדים במקצוע אחר, אולם הם מעוניינים לעשות הסבה מקצועית לתחום סייעות לרופאי שיניים.

תנאי קבלה

בכדי להתקבל אל לימודי סייעות שיניים בצפון יידרשו מן המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: עליהם להיות בני 18 לפחות. כמו כן במקרים רבים יידרש מן המועמדים להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד. ייתכן כי אישור על תעודת בגרות מלאה יהווה יתרון בקבלה אל לימודי סייעות לרופא שיניים.

ברוב המכללות יידרש מן המועמדים לעבור ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים (ראש חוג הלימודים, רכז או מזכירה אקדמית וכדומה). זה נועד לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד להשתתפות במסלול לימודים זה. כמו כן, ייתכן כי בחלק מן המקרים יידרש מן המועמדים לעבור מבדק התאמה לפני הקבלה ללימודים אלה.

משך לימודים

משך לימודי קורס סייעות שיניים בצפון עשוי להשתנות בין המכללות השונות. קורסים קצרים עשויים להימשך כמאה וחמישים שעות לימוד אקדמיות ועוד כעשרים שעות השתלמות מעשית.

אולם לרוב מדובר במסלול לימודים מקיף ואיכותי שנמשך כאלף שעות לימוד אקדמיות, מתוכן כשליש מהזמן יוקדש להשתלמות מעשית בתפקידי סייעות לרופא שיניים. סה"כ יימשכו הלימודים כשנה וחצי. לימודים אלה יתקיימו לרוב בין פעם לפעמיים בשבוע (תלוי אם מדובר בלימודי יום או לימודי ערב). ייתכן כי הלימודים יתקיימו בנוסף גם בימי שישי. לימודי ערב נועדו לאפשר לאנשים עובדים באזור הצפון גם כן להפיק תועלת מלימודים אלה.

נושאי לימוד

במסגרת קורס סייעות שיניים בצפון ילמדו בסטודנטים נושאים מגוננים שיעניקו להם ידע מקיף בתחום הפרא רפואי של סייעות לרופאי שיניים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם סוגי חומרים דנטליים שונים, דגשים בסטריליזציה דגשים באנטומיה ופיזיולוגיה, טיפול שיניים באמצעות קרני לייזר, הכרות עם מושגי טכנאות שיניים, הכרות עם מושגים מתחום רפואת השיניים המונעת.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על דגשים באתיקה מקצועית, ניהול מרפאת שיניים, הכרות עם מכשירי רנטגן המיועדים לצילומי שיניים, הכרות עם מושגים מתחום הפתולוגיה, כירורגיה של פה ולסת, רפואת שיניים לילדים, הכרות עם מחלת העששת, דגשים בטיפולי שורש, יישור שיניים – אורתודנטיה, דגשים במיקרוביולוגיה וכימיה, עזרה ראשונה והחייאה ועוד.

תעודה

לבוגרי לימודי סייעות שיניים בצפון, שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר והסמכה של סייעת לרופא שיניים מטעם המכללה בה הם למדו. חובות הלימוד יכללו: עמידה בחובות הלימוד על פי המדיניות של המכללה, הצלחה במבחנים במהלך הקורס ובבחינות המסכמות הרשמיות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט גמר, השתלמות מעשית וסיום תקופת התמחות.

לימודי המשך

בוגרי קורס סייעות שיניים בצפון עשויים ללמוד קורס שינניות, שיאפשר להם להרחיב את הידע המקצועי הפרא רפואי בנושאי טיפולי השיניים. השיננית מבצעת בדיקות בשיניים, מסייעת באמצעות ייעוץ וטיפול בנושאים מגוונים, כמו: דרכים למנוע עששת, הסרת אבנית משקע וכתמים מעל ומתחת לחניכיים, ביצוע ליטושי שיניים וביצוע שחזורים ועוד.

בוגרי לימודי סייעות שיניים בצפון שגם מחזיקים בתואר אקדמי יוכלו ללמוד קורס תועמלנות רפואית. קורס זה יאפשר לבוגריו להשיג מקצוע מתגמל מאוד ומלא אינטראקציה עם חברות תרופות, חברות חדשנות רפואית ועם רופאים. תפקידו למעשה לתווך בין כל הגורמים הללו.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס סייעות שיניים בצפון יוכלו להציג את מועמדותם למשרות של סיוע לרופאי השיניים במרפאותיהם הפרטיות. כמו כן, הם יוכלו להציג את מועמדותם למשרות כאלה במסגרת של קופות חולים ובתי חולים בצפון הארץ.

בוגרים שצברו ניסיון מקצועי רב בתפקיד יוכלו להציג מועמדות למשרות הוראה במכללות ללימודי רפואה. כך יעבירו מהידע שלהם לדור הבא של סייעות לרופאי השיניים.
מודעה

מחפש קורס סייעות שיניים בצפון?

מחפש קורס סייעות שיניים בצפון?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש