קורס מסיעי ילדים

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי הסעת ילדים במכללות

לנהוג על כבישי הארץ זו לא משימה פשוטה כלל, כפי שטוענים רבים מהנהגים במדינה. אולם, נהיגה על רכב ציבורי – בה האחריות לשלומם של הנוסעים מוטלת על כתפיכם, היא משימה סבוכה אף יותר, ודורשת מהנהג הקפדה על בטיחות ויכולת נהיגה מתקדמות. אולם, אף יותר מנוסעים רגילים, כאשר מסיעים ילדים, ההקפדה על בטיחות צריכה להיות גבוהה במיוחד, ועל הנהג להקפיד הקפדה יתירה על זהירות, בטיחות וערנות.

על כן, הסעת ילדים, ממש כמו נהיגה על רכב כבד או הובלת חומרים מסוכנים, דורשת הכשרה ייחודית, מקיפה ומעמיקה, אשר תסמיך את בוגריה בכל הידע, הכלים והמיומנויות להסעת ילדים. בואו לקרוא על הלימודים בקורס מסיעי ילדים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מסיעי ילדים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מסיעי ילדים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מי קהל היעד לקורס מסיעי ילדים?


הלימודים בקורס הכשרת נהגים להסעות ילדים מיועדים לנהגים מנוסים (עדיפות לבעלי רישיון נהיגה ברכב ציבורי – דוגמת אוטובוס, מיניבוס או מונית), המעוניינים לקבל רישיון להסעת ילדים, על מנת להשתלב בשלל העבודות רבות האחריות בתחום. מובן כי בעלי גישה וחיבה לילדים מהווים את קהל היעד העיקרי לקורס.

אם אתם מתעניינים בלימודי הסעת ילדים, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחומי הנהיגה והתחבורה, דוגמת קורס נהיגה ברכב ציבורי, קורס נהיגה על רכב כבד, קורס הכשרת מורי נהיגה, קורס מלגזה, קורס הובלת חומרים מסוכנים וכיו"ב.
קורס מסיעי ילדים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה תנאי הקבלה לקורס מסיעי ילדים?


ישנן מספר דרישות סף לקבלה ללימודים בקורס מסיעי ילדים, המשותפות לכל המכללות בתחום: גיל 20.5 ומעלה (הוצאת הרישיון להסעת ילדים היא מגיל 21 ומעלה), בוגרי 8 שנות לימוד לפחות, בעלי בריאות תקינה, ללא עבירות תנועה חמורות (לעיתים אף נדרשת תעודת יושר מהמשטרה – כלומר – על המועמד להיות בעל עבר פלילי נקי), וותק נהיגה של שנתיים לכל הפחות (לעיתים נדרשים המועמדים להיות בעלי ותק בנהיגה של שלוש שנים ומעלה) ואזרחות ישראלית.

מכללות אחדות מקבלות אל שורותיהן רק בעלי רישיון נהיגה וותק בנהיגה על רכב ציבורי (מונית, אוטובוס וכו'), ולעיתים אף מקיימים מוסדות הלימוד והמכללות מבחני מיון שונים וראיונות אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעבודה כנהגי הסעות ילדים.

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס מסיעי ילדים?


משך הלימודים בקורס מסיעי ילדים משתנה בהתאם לרמת ההכשרה ההתחלתית של תלמידי הקורס (האם הם בעלי רישיון נהיגה רגיל בלבד, או האם הם בעלי רישיון נהיגה לרכב ציבורי והיתר להסעת נוסעים).

אם אתם בעלי רישיון נהיגה על רכב ציבורי כלשהו ובעלי היתר להסעת נוסעים, תוכלו להירשם לקורסים קצרים למדיי – הכוללים בין 8 ל-20 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים, לרוב, שבועות אחדים בלבד.

אם אתם בעלי רישיון נהיגה "רגיל" בלבד (דרגה B) יהיה עליכם לעבור קורס ארוך יותר, אשר יקנה לכם הכשרה הן כנהגי רכב ציבורי, והן יקנה היתר להסעת נוסעים והסעת ילדים. קורסים אלו כוללים, בדרך כלל, בין 150 ל-160 שעות לימודים אקדמיות, והם נמשכים בין חצי שנה לשנה.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי לא תוכלו לעשות כן, עקב סדר יומכם העמוס, יש  לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב, ולעיתים אף ללימודים בימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם אנשים עובדים (או עסוקים מכל סיבה אחרת במהלך שעות היום) תוכלו להשתלב בלימודים בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לכם ביותר, מבלי לוותר על ימי עבודה חשובים.
קורס מסיעי ילדים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה נושאי הלימודים לקורס מסיעי ילדים?


תכנית הלימודים בקורס הכשרת נהגים להסעת ילדים היא מקיפה ומעמיקה, עקה האחריות הגדולה הנדרשת מהעוסקים בתחום. על כן משלבים הלימודים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב, לבין תרגולים והתנסויות מעשיות.

כיוון שתכנית הלימודים כפופה לדרישות משרד התחבורה ומשרד התמ"ת (הכלכלה) ההבדלים בנושאי הלימוד בין מכללות שונות הם מזעריים, ולרב כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: דיני תעבורה, הכרת הרכב, נהיגה מונעת, הגשת עזרה ראשונה, כיבוי אש, מבוא לפסיכולוגיה של הילד, בטיחות בהסעת ילדים, זיהוי אמצעי חבלה, ועוד שלל נושאי לימוד, מלווים בתרגולים שוטפים, אשר יכשירו את הבוגרים כמסיעי ילדים מן השורה הראשונה.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס מסיעי ילדים?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס – לרבות הצלחה בבחינות הסיום, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם הכללה בה השלימו את לימודיהם, כמו גם להיתר להסעת נוסעים והיתר להסעת ילדים מטעם אגף הרישוי במשרד התחבורה, ורישיון לנהיגה ברכב ציבורי (מהסוג אותו למדו בקורס) מטעם משרד התחבורה.

שימו לב – חשוב לברר טרם תחילת הלימודים כי המוסד בו בחרתם ללמוד מוכר ומאושר על ידי משרד התמ"ת והתחבורה – שכן ללא התעודות, הרישיונות וההיתרים הרלוונטיים לא תוכלו להשתלב בעבודה בתחום. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הן עתירות מוניטין, מוכרות ומאושרות על ידי כל הגורמים הרלוונטיים.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס מסיעי ילדים?


בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידי הסעות ילדים בבתי ספר, מועצות מקומיות, קייטנות וכל מקום בו נדרשים מסיעי ילדים.

סיכום לקורס מסיעי ילדים


לסיכום, אם אתם חובבי נהיגה ובעלי גישה לילדים, וברצונכם להשתלב בעבודה רבת אחריות – קורס הכשרת נהגים להסעת ילדים יכול להתאים לכם עד מאד. קורס זה יקנה לכם יכולות נהיגה מתקדמות, כך שתוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום, ולהסיע בבטחה ילדים ממקום למקום. אז בואו ליהנות מלימודים שיסיעו אתכם קדימה – בואו ללמוד בקורס מסיעי ילדים.
מודעה
מחפש קורס מסיעי ילדים?
מחפש קורס מסיעי ילדים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עכו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה