לימודי הומאופתיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי הומאופתיה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי הומאופתיה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי הומאופתיה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי הומאופתיה במכללות

עולם הרפואה המשלימה והאלטרניטיבית כולל מגוון שיטות טיפול שונות - ואחת השיטות הפופולאריות ביותר בתחום היא שיטת ההומאופתיה: שיטה שפותחה במהלך המאה ה-18 על ידי הרופא הגרמני סמואל האנמן, אשר מאס בשיטות הטיפול הרפואיות הנפוצות של זמנו, וטרח על פיתוח תורה רפואית אשר תהא לא פולשנית (בניגוד להקזות הדם שרווחו בתקופתו) ואשר תספק מזור למגוון נרחב של מחלות ובעיות רפואיות. השיטה אשר פיתח ד"ר האנמן מתבססת על ההנחה כי "דומה בדומה מרפא" - כלומר, כדאי לתת לאדם החולה במחלה מסוימת חומר (מדולל), אשר במידה ויינתן לאדם בריא - יעורר סימפטומים הדומים לסימפטומים של המחלה.

החומרים המדוללים הניתנים למטופלים נקראים רמדיס, וקיימים, כמובן, אלפי רמדיס שונים, המופקים מצמחים, בעלי חיים, מינרלים או אף באופן מלאכותי-סינתטי. על פי חסידיה של השיטה - ולפי עדויותיהם של מטופלים רבים - הטיפול ההומאופתי מצליח, לעיתים, אפילו היכן שהטיפולים הסטנדרטיים נכשלים - ועל כן הביקוש למטפלים מקצועיים בתחום הינו רב - ואף הולך וגובר במרוצת השנים האחרונות. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודי רפואה משלימה מרתקים, שיכשירו אתכם לעבודה בתחום מבוקש - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי הומאופתיה במכללות המובילות. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי הומאופתיה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי הומאופתיה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי הומאופתיה

אחד מתחומי הדגל של עולם הרפואה המשלימה הוא ההומאופתיה - גישה בת קרוב ל-200 שנה, הטוענת כי ניתן לטפל במגוון מחלות ובעיות גופניות ורגשיות באמצעות "רמדיס" - הכינוי בעגה ההומאופתית לתרופות/ חומרים מדוללים עד מאד, המיוצרים מצמחי מרפא, מינרלים, בע"ח ועוד, אשר ייצרו סימפטומים דומים (או זהים) לסימפטומים של המחלה/ בעייה, במידה ויינתנו באופן פחות מהול לאדם בריא. למעשה, העיקרון המנחה של ההומאופתיה הוא כי "דומה בדומה מרפא" ומכאן גם שמה - הומו: דומה ופתיה: חולי. 

אף כי חוקרים ורופאים רבים מטילים ספק ביעילותה של השיטה - אינספור חסידיה ומטופליה המרוצים מעידים אחרת, ולדידם טיפול הומאופתי הינו יעיל עד מאד להקלה וריפוי של כאבים כרוניים, בעיות לחץ וחרדה, לחץ, דיכאון, בעיות עיכול ושלל הפרעות גופניות ורגשיות אחרות. כיוון ששימוש ברמדיס ההומאופתים ללא ההכשרה המתאימה עלול להיות מסוכן - חובה ללמוד את התחום, טרם תחילת העיסוק בו, ובחלק מארצות העולם נידרש רישיון על מנת לעסוק בתחום. לימודי הומאופתיה, המוצעים כיום על ידי מכללות רבות בכל רחבי הארץ, יקנו לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים על מנת להשתלב בעבודות בתחום - כשכירים או כעצמאיים, וליהנות מעבודה מלאת סיפוק, בה תעזרו למטופליכם להתגבר על שלל בעיות, קשיים ומחלות.

מי קהל היעד ללימודי הומאופתיה ?

לימודי הומאופתיה מתאימים לכל המעוניינים להכיר שיטת רפואה אלטרנטיבית זו - והם מתאימים במיוחד למטפלים מענפיה השונים של הרפואה המשלימה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

אם אתם מתעניינים בלימודי הומאופתיה, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מעולם הרפואה המשלימה: קורס ארומתרפיה, קורס פרחי באך, קורס צמחי מרפא, קורס איורוודה, קורס רפואה סינית, קורס תזונה טבעית ועוד. 

מה תנאי הקבלה ללימודי הומאופתיה?

בעוד חלק מהמכללות אינן מציבות כל תנאי קבלה בפני המתעניינים בלימודי הומאופתיה - והלימודים בהן פתוחים בפני הקהל הרחב, מכללות אחרות מציבות שלל דרישות בפני המועמדים. בין דרישות הקבלה הנפוצות בתחום: סיום 12 שנות לימוד (לעיתים אף נדרשת תעודת בגרות מלאה), מעבר של מבחני התאמה ייעודיים ועמידה בפני ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

מה משך הלימודים להומאופתיה ?

לימודי הומאופתיה הינם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד - ועל כן אין הם קצרים כלל: מרבית קורסי ההומאופתיה נמשכים בין שלוש לארבע שנים, והם כוללים כ-3000 שעות לימוד אקדמיות לערך. 

קורסי הומאופתיה למטפלים מוסמכים ברפואה משלימה הינם, לרוב, קצרים יותר - ונמשכים בין שנתיים לשלוש שנים בלבד. 

רבות מהמכללות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים להשתלב בלימודים בנוחות ובקלות יחסית, מבלי לפגוע יתר על המידה בסדר יומם הרגיל. 

מה נושאי הלימוד להומאופתיה ?

תכנית הלימודים בקורס הומאופתיה משלבת בין הכשרה עיונית ותיאורטית מקיפה ומעמיקה, הכוללת מגוון הרצאות מרתקות בתחום, לבין הכשרה מעשית עניפה, הכוללת תרגולים של הכנת רמדיס שונים, ובחלק מן המכללות - אף השתתפות בסטאז' (פרקטיקום) מונחה, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ולעילא, וכבר במהלך הלימודים הם צוברים ניסיון מעשי ונהנים מטעימה של העבודה הצפויה להם עם סיום הלימודים.

בין נושאי הלימוד במרבית הקורסים בתחום: סמואל האנמן וההיסטוריה של ההומאופתיה, עקרונות הריפוי ההומאופתי, הראיון והאבחון ההומאופטי, סוגי רמדיס, רקיחת והכנת רמדיס, התאמת הרמדי למטופל, אתיקה מקצועית ויחסי מטפל ומטופל, אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה, אינדקס התרופות, הומאופתיה לילדים, הומאופתיה בגיל השלישי ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד, אשר יקנו לכם את כל הידע הדרוש להומאופת מקצועי ואיכותי. 

איזו תעודה מקבל בוגר הקורס ללימודי הומאופתיה ?

בוגרי קורס הומאופתיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר - "הומאופת מוסמך", מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. פעמים רבות מוכרת תעודת הגמר על ידי הארגונים הרלוונטיים - כאגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית, לדוגמא. 

מה אפשרויות ההמשך ללימודי הומאופתיה ?

בוגרי לימודי הומאופתיה המעוניינים להמשיך ולהתפתח מקצועית יכולים לפנות למגוון מסלולי לימוד נוספים מעולם הרפואה המשלימה, אשר יעזרו להם להשתלב ביתר קלות בעבודות בתחום - ולהציע למטופליהם טיפול טוב ומתאים יותר. בין מסלולי הלימוד המבוקשים בקרב בוגרי קורס הומאופתיה ניתן למצוא את לימודי האיורוודה, לימודי רפואה סינית, לימודי נטורולוגיה, לימודי תזונה על פי סוג דם, לימודי ארומתרפיה, לימודי תזונה הוליסטית ועוד. 

מה אפשרויות התעסוקה ללימודי הומאופתיה ?

אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי לימודי הומאופתיה הן רבות - והם יכולים לעבוד הן כשכירים (בקליניקות לרפואה משלימה, במרכזי ספא, בחנויות טבע - ואף בקופות החולים, אשר החלו להציע, בשנים האחרונות, טיפולי רפואה משילמה) והן כעצמאיים - בעלי קליניקה פרטית בתחום. 
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש