אורנים, המכללה האקדמית לחינוך

תואר ראשון ותעודת הוראה בהוראת השפה הערבית

אורנים, המכללה האקדמית לחינוך

תואר ראשון ותעודת הוראה בהוראת השפה הערבית

אורנים, המכללה האקדמית לחינוך מציעה מסלול לימודים ייחודי לתואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה בערבית. 

הלימודים מתקיימים בטבעון!

מידע כללי

מסלול לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בשפה הערבית באורנים, המכללה האקדמית לחינוך הינו מסלול לימודים ייחודי המאפשר לסטודנטים מפגש עם השפה הערבית המדוברת והספרותית, מפגש עם התרבות הערבית, הכשרה ומיומנות בשפה הערבית ומעניק הכשרה מעשית להוראה. הלימודים לתואר ראשון בחוג לערבית מזמנים ללומד התנסות אישית, חוייתית ובלתי אמצעית למפגש עם דוברי השפה על מגוון דתותיהם ואמונותיהם, לצד מפגש עם סטודנטים יהודים ואחרים מכל גוני החברה. בנוסף מציע החוג לערבית בשיתוף עם החוג לחינוך מיוחד מסלול לימודים ייחודי למצטיינים: תואר ראשון (B.Ed) דו-חוגי בערבית ובחינוך מיוחד למגזר הערבי + תעודת הוראה.

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים במסלול לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בערבית באורנים, המכללה האקדמית לחינוך הינה תוכנית לימודים מקצועית הכוללת התנסות אישית, חווייתית ובלתי אמצעית למפגש עם דוברי השפה על מגוון דתותיהם ואמונותיהם, לצד מפגש עם סטודנטים יהודים ואחרים מכל גוני החברה. כמו כן, תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של תחומי לימוד ובינהם, תולדות האיסלם, המזרח התיכון הקדם מודרני, דקדוק ותחביר ערבי, טקסטים מודרניים, פיתוח שפה: דיבור-קריאה-כתיבה, טקסטים קלאסיים ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים במסלול לימודים זה יוכלו הבוגרים להשתלב בהוראת ערבית בבתי ספר עבריים, בבתי ספר ערביים ובתחומים שונים המחייבים ידע מעמיק בשפה כגון תקשורת לסוגיה ובניית תוכניות לימודים. כמו כן, בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בלימודים לתואר שני, ובפרט לתואר שני M.Ed. בהוראת שפות באורנים.
תחומי לימוד נוספים באורנים