המרכז ללימודים אקדמיים

לימודי תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך לגיל הרך

המרכז ללימודים אקדמיים

תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך לגיל הרך

המרכז ללימודים אקדמיים מציע לימודי תואר שני ייחודיים בחינוך בהתמחות חינוך לגיל הרך. לימודים איכותיים אלו, כוללים שני מוקדים: המוקד ההתפתחותי והמוקד החינוכי, תוך שימת דגש על התמודדות עם אתגרים בחינוך ילדים בגיל הרך, בהתאם לסוגיות הרגשיות והחברתיות בחייהם.

הלימודים מתקיימים באור יהודה.

החלה ההרשמה למועד פברואר!

מידע כללי

תכנית לימודי התואר השני בחינוך עם התמחות בחינוך לגיל הרך פונה לאנשי מקצוע העובדים במערכת החינוך לגיל הרך בישראל, או לכאלו המבקשים להשתלב בתחום: בגני ילדים, במעונות-יום ובמשפחתונים, בתכניות התערבות לילדים בסיכון, וכן במסגרות ותכניות בחינוך הבלתי פורמלי. בתוכנית הלימודים שני מוקדים: המוקד ההתפתחותי, אשר שם דגש מיוחד על התפתחות רגשית-חברתית בשנים הראשונות לחיים, והמוקד החינוכי, אשר מתמקד בתהליכי הדרכה ופיקוח במסגרות חינוכיות לגיל הרך.

התוכנית מאפשרת שילוב אופטימלי של עבודה ולימודים ונלמדת במתכונת של יום מרוכז בשבוע.

קהל היעד

הלימודים מיועדים לעוסקים בפועל בחינוך לגיל הרך, או לשואפים להשתלב בעבודה בתחום: בגני ילדים, במעונות יום ובמשפחתונים, במועדוניות לילדים בסיכון, וכן במסגרות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.

תנאי קבלה

  • תעודת תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה ממוסד מוכר להשכלה גבוהה - בצירוף גיליון ציונים מלא.
  • בוגרי מוסדות מחו"ל חייבים להציג, בנוסף לאמור לעיל, אישור שקילות לתואר מהלשכה להערכת תארים ודיפלומות מחו"ל (משרד החינוך) ותרגום גליון ציונים חתום על ידי נוטריון.

משך הלימודים

תכנית הלימודים מתפרשת על פני ארבעה סמסטרים רציפים, כולל סמסטר קיץ. הלימודים ייערכו בין השעות 09:00-19:00.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים הינה רחבת היקף ומעמיקה, ומשלבת תכנים תיאורטיים והרצאות פרונטליות מרתקות, לצד למידה חוויתית באמצעות סדנאות, תרגולים והתנסויות. התכנית מתמקדת בשני נושאים עיקריים:

המוקד ההתפתחותי- מטרתו של מוקד זה הינה להקנות לסטודנטים ידע מחקרי נרחב על התפתחות רגשית- חברתית בשנים הראשונות לחייו של הילד. הסטודנטים יכירו את השפעתן של החוויות היומיומיות שהילדים חויים בסביבתם הקרובה: במשפחה ובקהילה, במעגל החברים הקרוב בני אותו הגיל, בחברה ובתרבות ובמערכת החינוך.

המוקד החינוכי- מוקד זה מאפשר לסטודנטים לרכוש את מירב הכלים והמיומנויות הדרושים לעבודה עם ילדים בגיל הרך במסגרות קבוצתיות. הסטודנטים ייחשפו לסוגיות חינוכיות וחברתיות מורכבות, והשפעתן על התפתחותם הרגשית-חברתית של ילדי הגיל הרך.

בין נושאי הלימוד: עיצוב אקלים וניהול רגשות סוערים בקבוצה, ניהול מערכות יחסים בקרב המבוגרים בגן ובמעון (ניהול יחסי צוות, קשר עם הורים, יחסי הדרכה ופיקוח), אתיקה מקצועית בגיל הרך ועקרונות התמודדות עם דילמות אתיות. כמו כן, ילמדו המשתתפים להתמודד עם אתגרים ייחודיים למציאות הישראלית, והשפעתה על חיי היום יום של הילדים בגן ובמעון.

תעודה

למסיימי התכנית שיעמדו בכל הדרישות, יענק תואר שני M.A בחינוך בהתמחות חינוך לגיל הרך.
*שם ההתמחות יצוין בגיליון בציונים בלבד.
תחומי לימוד נוספים בהמרכז ללימודים אקדמיים