השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

השלמה לתואר B.Ed למורים לחינוך גופני במכללות

אם אתם מורים לחינוך גופני בבתי הספר, בעלי תעודת הוראה או בעלי תעודת מורה מאגף כוח אדם בהוראה, וכבר צברתם מעט (או הרבה) ניסיון מעשי בעבודה – אתם מוזמנים להצטרף לתענית הלימודים להשלמת תואר ראשון למורים להתעמלות, המוצעת לכם על ידי מכללות מובילות לחינוך והוראה בכל רחבי הארץ.

לימודים אלו ידאגו "לרפד" את משכורתכם החודשית וליהנות מתנאי העסקה טובים יותר, יפתח בפניכם אפשרויות להשתלב בקלות בעבודה בתחום וכמובן גם יקנו לכם ידע רב ושלל כלים ומיומנויות מעשיים, שיהפכו אתכם למורים מן השורה הראשונה. אז אם גם אתם "מכורים" לספורט ואתגרים – בואו ללמוד בתכנית שתעזור לכם לזנק לקריירה מוצלחת כמורים לחנ"ג.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

מערכת החינוך מייחסת כיום חשיבות גבוהה מבעבר לתחום החינוך הגופני. שיעורי חינוך גופני מבוססים על תכניות לימוד שיטתיות ומובנות ולא על משחקי כדור "חופשיים" בלבד כמו בעבר, במטרה לתרום לבריאותם וכושרם של התלמידים.

על רקע זה, קיים צורך בהכשרת מורים איכותיים לחינוך גופני, אשר יהיו בקיאים בעולם ההוראה והחינוך ככלל ובעולם ההתעמלות והכושר הגופני בפרט, ואשר יוכלו לקדם את תלמידיהם ולתרום לפיתוח אורח חיים בריא ונכון בקרבם. השלמה לתואר B.Ed למורים לחינוך גופני מספקת למורים לחינוך גופני את ההזדמנות להשיג תואר ראשון בחינוך גופני, מה שיאפשר להם ליהנות מ"שדרוג" במשכורת וכמובן מהאפשרות להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך גופני.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי השלמת תואר ראשון למורים לחינוך גופני כוללים, כמובן, דרישה לניסיון מקצועי בעבודה כמורים להתעמלות בבתי ספר. כן נדרשים המועמדים לעמוד ביתר תנאי הקבלה ללימודי חינוך גופני לתואר ראשון, כלומר – להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (מכללות אחדות מאפשרות קבלה ללא פסיכומטרי ועל בסיס ציוני הבגרות בלבד). כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לעמוד בפני וועדת קבלה.

תנאי הקבלה ללימודי ההשלמה לתואר ראשון למורים לחנ"ג במכללה האקדמית וינגייט, לדוגמא, כוללים ניסיון בעבודה בתחום, ציון משולב (בבגרות ובפסיכומטרי) של 525 ומעלה (ממוצע בגרות 85 ופסיכומטרי של 475 לפחות) ומעבר של ראיון אישי, מבחן מעשי ועמידה בבדיקות מאמץ.

משך לימודים

משך הלימודים בתכנית להשלמת תואר ראשון למורים לחינוך גופני תלוי במידת הכשרתו, הסמכתו והניסיון המקצועי בעבודה שצבר המורה, וככל שהכשרתו של המורה גבוהה יותר וניסיונו בעבודה רב יותר – כך הלימודים אליהם יידרש קצרים יותר. בדרך כלל נמשכים הלימודים בין שלוש לארבע שנים, אולם מורים עתירי ניסיון והכשרה של מורה מוסמך בכיר בוגר מכללה אקדמית יכולים, לעיתים, להשלים לימודיהם בשנתיים בלבד.

התמחויות

מכללות רבות שמציעות לימודי השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג כוללות בתכנית הלימודים גם מגמות התמחות בענפי הספורט השונים ובתחומים נוספים (דוגמת פיתוח היציבה או חינוך גופני לגיל הרך), כך שהבוגרים זוכים לקבל גם תעודת מדריך בענפי ספורט שונים או תעודת התמחות עם סיום לימודיהם. בין ההתמחויות המוצעות ניתן למצוא את ענפי הכדורגל, כדורסל, אתלטיקה קלה, שחייה, ניהול בספורט, פעילות גופנית לגיל הזקנה ועוד.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בלימודי השלמת תואר ראשון למורים להתעמלות היא עשירה ומרתקת, וכוללת הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב על עולם החינוך וההוראה ככלל ועל עולם החינוך הגופני בפרט, כמו גם השתתפות בשלל התנסויות מעשיות, התורמות רבות להכשרתם האיכותית של הבוגרים.

בין הנושאים הנלמדים במהלך התואר: ביומכאניקה של הספורט, פסיכולוגיה של הספורט, תקשורת וספורט, פסיכולוגיה של החינוך, תורת הכושר הגופני, פגיעות ספורט,  מחשבת החינוך, לימודי חינוך גופני לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים, התפתחות ילדים, מיומנויות יסוד בתנועה, פסיכולוגיה של ילדים ונוער, לימודי ניתוח התנהגות, התפתחות מוטורית, אנטומיה, תורת האימון במשחקי כדור, תזונה ואורח חיים בריא, פיזיולוגיה של המאמץ, אתלטיקה קלה, משחקי מחבט ונופש, כדורעף, כדורגל, התעמלות קרקע, תנועה ומחול, טיפוח יציבה, כדורסל ועוד.

תעודה

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון בחינוך והוראה – B.Ed בחינוך גופני, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. מכללות מסוימות אף מזכות את בוגריהם בתעודות נוספות, בהתאם לענפי הספורט בהם בחרו להתמחות (תעודת מדריך שחייה, תעודת מדריך כדורגל, תעודת מדריך אתלטיקה קלה וכיו"ב).

אפשרויות תעסוקה

מורים לחינוך גופני שיסיימו את לימודי ההשלמה לתואר ראשון יוכלו, כמובן, להמשיך בעבודתם כמורים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית וליהנות מתוספת משמעותית למשכורתם, כמו גם מאפשרויות קידום שונות – ויכולת להיקלט בקלות ומהירות רבות יותר בעבודה בבתי ספר נוספים. כן יוכלו הבוגרים לעבוד כמורים ומדריכים במתנ"סים, חדרי כושר, מועדוני נופש וכל מקום הנזקק לשירותיהם של מדריכים ומאמנים בספורט.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרי תואר ראשון בחינוך גופני יוכלו להמשיך בלימודיהם, לרכוש מומחיות רבה ולרכוש שלל כלים ומיומנויות – לימודי תואר שני בחינוך גופני או לימודי תעודה באחד מתחומי הספורט וההתעמלות (קורס מדריכי ומאמני כדורגל, קורס מדריכי שחייה, קורס מאמני חדר כושר ורבים אחרים). לימודים אלו יפתחו בפני הבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה חדשות, ויאפשרו להם ליהנות מגיוון בעבודתם.
מודעה

מחפש השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג?

מחפש השלמת תואר ראשון למורים לחנ"ג?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה