ClickCease

קורס COBOL

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס COBOL
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס COBOL?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס COBOL?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי COBOL

לימודי COBOL (Common Business Oriented Language) במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מקצועיים, מבוקשים ומעניינים אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לשימוש בשפת תכנות דמוית אנגלית המשמשת לניהול ועיבוד של נתונים שונים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך פיתוח מערכות מידע חדשות ותחזוקה של תוכניות קיימות. השימוש בשפת COBOL הוא נפוץ במיוחד בענף התכנות ועל כן הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומומחים בשפה זו הוא רב במיוחד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס COBOL?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס COBOL?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס COBOL

שפת COBOL הינה שפת פיתוח תוכנה ותיקה אשר נמצאת בשימוש רב בשרתי System של חברת IBM וכן במערכות Transaction Management של המחשב ה-Mainframe. מאז שנוצרה השפה, עברה זו שינויים, שיפורים ופיתוחים רבים, ועל כן היא נחשבת לשימושית במיוחד גם היום.

חוקי התכנות בשפת COBOL דומים ומתאימים פעמים רבות לחוקי הכתיבה בשפה האנגלית, דבר אשר מקל על לימודי השפה והבנתה. יתרון נוסף של השפה הינו כי זו מאפשרת כתיבה ובדיקה של תוכנות במהירות ביחס לשפות תכנות אחרות.

קהל היעד לקורס COBOL

לימודי קורס COBOL פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.הלימודים

מתאימים במיוחד למועמדים בעלי כישורים טכניים מפותחים וזיקה לענפי המחשבים וההייטק, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה ישתלבו בענף התכנות המבוקש והרווחי. על המועמדים להיות מתכנתים ומפתחים בעלי ניסיון מעשי קודם בתחום, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס COBOL

תנאי הקבלה לקורס COBOL משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי ידע בסיסי ביישומי מחשב ולשליטה בשפה האנגלית, בדגש על אנגלית טכנית. כמו כן, עליהם להיות בעלי ידע קודם בשפות התכנות השונות.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי COBOL

משך לימודי COBOL משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 260 ל-310 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.  

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס COBOL

במהלך לימודי הקורס בנושא COBOL מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו שגיאות עיגול, סוגי משתנים, שגיאות בגודל, ייצור של דוחות כלליים, ניהול עבודה וביצועים, קבועים פיגורטיביים, פונקציות חישוביות, מערכת ניהול טרנזקציות, מסד נתונים JCL, IO statements Accept Display Debugging mode, Menu creation by using SDA , Data types Variables Constants Figurative constants, Work management and performance, Arithmetic statements Compute Add Subtract Multiply Divide Rounded Size Error, CL programming, Move statement Including Reference Modification, Creating Reports General .

תעודת גמר לאחר קורס COBOL

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.  

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי COBOL

עם סיום לימודי COBOL יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות במסגרת תחומי התוכנה, ההיי טק, המחשבים, חברות סטארט אפ ועוד.  

לימודי המשך לאחר קורס COBOL

בוגרי קורס COBOL המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס מנהלי בסיסי נתונים DBA בו ילמדו כיצד לנהל בסיסי נתונים בסביבות SQL server.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס Python בו יוכשרו לעבודה עם שפת תכנות פופולרית זו המבוססת קוד פתוח ועובדת על עיקרון של תכנות מונחה עצמים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎