קורס COBOL

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס COBOL
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס COBOL?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס COBOL?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי COBOL

קורס קובול - Common Business Oriented Language) cobol), מאפשר לתוכניתנים בעלי ניסיון בפלטפורמות תכנות שונות לרכוש ידע בשפת התכנות קובול ולשלב אותו בעבודתם. קובול (cobol) היא שפת תכנות נפוצה וותיקה מאוד שמיועדת לניהול נתונים ועיבודם. השפה מבוססת על השפה האנגלית ונמצאת בשימוש רב בשרתי systemi של חברת IBM ובמערכות Transaction Management של מחשב ה- Mainframe. 

לימודי cobol יכולים להתאים גם לחסרי רקע בתחום התכנות שכן מדובר במסלול מקצועי להסבה. כמו כן, הקורסים בנויים מתרגול רב, תכנות תוכניות, הקניית מיומנויות בתכנות בפלטפורמות שונות ועוד. בדומה לשאר שפות תכנות הקיימות בשוק כגון: HTML, CSS, JAVA ועוד, גם שפת קובול נועדה לפיתוח תוכנה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס COBOL?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס COBOL?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס COBOL קובול

COBOL היא שפה דמוית אנגלית. כדי לחבר שני מספרים, לדוגמא, משתמשים במילה האנגלית ADD - שפירושה 'חבר'. באופן דומה, חוקי התכנות בשפת COBOL מתאימים במקרים רבים לחוקי הכתיבה בשפה האנגלית, דבר העושה את השפה פשוטה ללימוד באופן יחסי. בדרך זו ניתן להדריך מתכנתים ביתר קלות. יתר על כן, תכניות COBOL נכתבות ונבדקות תוך זמן קצר יותר מאשר תכניות הנכתבות בשפות אחרות.

הלימודים בקורס קובול מכשירים מתכנתי קובול מיומנים ומקנים להם את כל הידע הדרוש להשתלבות מהירה בשוק העבודה. הלימודים משלבים הרצאות פרונטליות, חומר לימודים תיאורטי רב ותרגול מעשי. במהלך קורס הסבה לקובול הסטודנטים נבחנים בבחינות פנימיות, בדרך כלל בסיום כל חטיבת לימוד. בסוף הקורס מגישים פרויקט גמר שבו הם מראים יכולות תכנות באמצעות שפת קובול ובקיאות בחומר הנלמד.

למי מתאים ללמוד קורס COBOL קובול?

לימודי Cobol מיועדים למתכנתים ומפתחים בעלי ניסיון קודם, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתמחות בשפת תכנות חשובה זו, אשר יכולה לתרום להתקדמותם המקצועית.

אם אתם מתעניינים בקורס Cobol אולי תגלו עניין גם בקורס תכנות, קורס ג'אווה, קורס שפת C, קורס C++ ומגוון קורסים נוספים מעולם המחשבים ככלל והתכנות בפרט.  

מה הם תנאי הקבלה לקורס COBOL קובול?

על מנת להתקבל ללימודים בקורס קובול יהיה עליכם להיות בעלי היכרות מעמיקה יחסית עם עולם המחשבים, ורבות מהמכללות בתחום אף דורשות מהמועמדים ידע וניסיון בלפחות שפת תכנות אחת (C, ++C  או אחרות). כמו כן נדרשים המועמדים לדעת אנגלית.

חלק מהמכללות אף עורכות מבחני קבלה וראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים.

מה משך קורס COBOL קובול?

משך הלימודים בקורס קובול נע, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה, והקורסים בתחום כוללים, לרוב, בין 260 ל-310 שעות לימוד אקדמיות.

אם גם אתם רוצים להשתלב בלימודים מפתחים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם המלא והעמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים לכם אפשרות ללמוד בשעות הערב או בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

מה לומדים בקורס COBOL קובול?

לימודי קובול כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים, המלווים בתרגולים שוטפים ושלל התנסויות מעשיות, כך שהכשרת הבוגרים – הן בפן התיאורטי והן בפן הפרקטי – היא יסודית ושלמה, ובסיום הקורס אוחזים הבוגרים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום.

לעיתים קרובות כוללים הלימודים בקורס Cobol את הנושאים והתכנים הבאים: IO statements Accept Display Debugging mode, Menu creation by using SDA , Data types Variables Constants Figurative constants, Work management and performance, Arithmetic statements Compute Add Subtract Multiply Divide Rounded Size Error, CL programming, Move statement Including Reference Modification, Creating Reports General , מערכת ניהול טרנזקציות CICS , מסד נתונים DB2 , JCL  ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס COBOL קובול?

בוגרי לימודי Cobol, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר – "תכניתן קובול", מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס COBOL - קובול?

בוגרי הקורס יכולים להמשיך ולהרחיב את ההכשרה שלהם בתכנות דרך תואר אקדמי בהנדסת תוכנה. כמו כן, בעידן הסמארטפונים, ניתן להירשם לקורס פיתוח אפליקציות להרחבת כלי עבודה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎