קורס DBA מנהלי בסיסי נתונים

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי מנהלי בסיס נתונים DBA

קורס DBA מכשיר את הסטודנטים לעבודה כמנהלי בסיסי נתונים database administrator, שאחראים על עיצוב, יישום, תחזוק ותיקון בסיסי הנתונים של הארגון. הקורס מכשיר מנהלי בסיסי נתונים בסביבת SQL Server 2008 ו-SQL Server 2005. חלק גדול מקורסי DBA המוצעים כיום הם הסמכות של חברת מייקרוסופט העולמית, למרות שקיימות גם הסמכות של אורקל ו- SQL.

הלימודים בקורס DBA משלבים תכנים תיאורטיים ומעשיים והחומרים בקורס מתעדכנים בהתאם לטכנולוגיות החדישות. הקורס מקנה לסטודנטים יכולות טכניות ממוקדות ומעשיות שיאפשרו להם להשתלב במהירות בשוק העבודה כמומחי DBA בחברות וארגונים שונים. בנוסף, הקורס מכין את משתתפיו לקראת בחינות ההסמכה העולמיות של חברת מיקרוסופט ומעניק להם כלים פרקטיים כדי להתחיל לעסוק בתחום בהמשך. בסיום הקורס, הסטודנטים מגישים פרויקט גמר. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס DBA מנהלי בסיסי נתונים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס DBA מנהלי בסיסי נתונים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מנהל בסיסי נתונים DBA

מנהל בסיס הנתונים בארגון אחראי על פיתוח ועיצוב האסטרטגיות לניהול בסיסי הנתונים, ולשפר שוב ושוב את הביצועים של מערכות הארגון. מנהל ה-DBA מתקין את העדכונים השונים במערכות של הארגון. משום כך, מנהלי DBA נדרשים להיות בעלי ידע רב בתכנות, ניהול נתונים רבים, אנליזה וטכניקות רבות נוספות. כמו כן, חלק גדול מקורסי DBA המוצעים כיום כוללים לימודי BI ומהווים כהסמכות של חברת מיקרוסופט העולמית.
קורס DBA מנהלי בסיסי נתונים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס מנהל בסיסי נתונים DBA?

במסגרת לימודי DBA ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים הקשורים לתחום מאגרי המידע ובסיסי הנתונים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם יסודות הפיתוח באמצעות SQL, אבטחת מידע והתמודדות עם סיכונים ברשת, יסודות עריכת גיבויים למערכות, שחזור ואחזור מידע ועוד, תחזוקת טבלאות של בסיסי נתונים, פתיחת הרשאות למשתמשי קצה, הכרות עם בינה עסקית, תכנון ועיצוב של מאגרי נתונים, עבודה על שרתי SQL, הכרות עם מערכות DATABASE שונות: מיקרוסופט DB, Oracle DB ועוד. את הלימודים יעבירו מרצים ומרצות מובילים בעלי ידע רב בתחום בסיסי הנתונים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מנהל בסיסי נתונים DBA?

בכדי להתקבל אל לימודי DBA יידרש מן המועמדים לשלוט היטב בשפה האנגלית, במיוחד להיות מסוגלים להתמודד עם אנגלית טכנית. כמו כן, יידרש מן המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי עם היועצים האקדמיים של המכללות ואף לעבור בדיקת התאמה, כדי לבחון באיזו מידה המועמדים יתאימו ללימודים אלה.
בחלק מן המכללות יידרש מן המועמדים להיות בעלי ידע בסיסי בתחום מערכות המידע, או אף עם תחום בדיקות התוכנה, פיתוח, תשתיות תקשורת.
בדרך כלל יידרש מן המועמדים לקורס להיות עם לפחות 12 שנות לימוד, ובחלק מן המכללות אף להיות עם תעודת בגרות מלאה. זה רלוונטי ללימודי DBA למתחילים, אולם לימודים מתקדמים יכללו דרישות לניסיון מקצועי כלשהו בתחום מאגרי המידע.
קורס DBA מנהלי בסיסי נתונים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

במה עוסקים בוגרי קורס מנהל בסיסי נתונים DBA?

בוגרי לימודי DBA יכולים לפנות למגוון משרות במסגרת ארגונים עסקיים פרטיים, חברות גדולות וארגונים במגזר הציבורי, אשר מתחזקים מערכות בסיסי נתונים במחלקות ה-IT שלהם.
הבוגרים שצברו ניסיון מקצועי רב וגם עברו קורסים נוספים, יכולים אף לפנות לאפיק עבודה עצמאי. הם עשויים לפתוח עסק של ייעוץ לארגונים בנושאי מאגרי המידע ובסיסי הנתונים.
אפיק עבודה נוסף הוא בתפקידי הדרכה במסגרת של מכללות למחשבים. זה יתאים לאנשים שצברו ניסיון מקצועי רב ויש להם ידע נרחב בתחום בסיסי הנתונים, כמו גם, יכולת הדרכה והעברת חומר הלימודים. באופן זה הם יכשירו את הדור הבא של מומחי בסיסי הנתונים.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס DBA ?

לבוגרי לימודי DBA שעמדו בכל חובות הלימודים שכוללות: עמידה בחובת נוכחות (בדרך כלל מעל 80%), הגשת תרגילים, השתתפות פעילה, הצלחה בבחנים במהלך הלימודים, הצלחה במבחני הגמר הרשמיים והגשת פרויקט גמר, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה אשר בה הם למדו. במקרים רבים, ישנם מבחני הסמכה רשמיים של חברות הייטק מובילות, כמו: Oracle, Microsoft, או Cisco.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס מנהל בסיסי נתונים DBA?

בוגרי לימודי DBA עשויים לפנות אל לימודי המשך בכדי להתקדם מקצועית. לדוגמא: אנשים ללא תואר אקדמי אשר מעוניינים בתואר מסוג זה בתחום מאגרי המידע, עשויים לפנות אל לימודי מערכות מידע. זה יעניק לבוגרים לא רק תואר אקדמי, אלא גם ישפר את יכולותיהם לעסוק בתחום המחשבים בצירוף עם צבירת מיומנויות בניהול ומנהל עסקים. כך הם יוכלו לפתח מערכות מידע יעילות ומותאמות לצרכים ספציפיים של ארגונים שונים.
לימודים נוספים אפשריים הם של לימודי ניתוח מערכות מידע. זה נועד להעניק להם ידע נוסף באפיון מערכות המידע בשביל ארגונים שונים וגם לדעת איך להטמיע את המערכת ובאילו אופנים ניתן לשפר אותה.
מי שמתעניין בלימודי DBA עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: לימודי ביג דאטה, לימודי בינה עסקית וכדומה.
מודעה
מחפש קורס DBA מנהלי בסיסי נתונים?
מחפש קורס DBA מנהלי בסיסי נתונים?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה