קורס תרפיה בהומור

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס תרפיה בהומור
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס תרפיה בהומור?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס תרפיה בהומור?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי טיפול בהומור במכללות

ידוע שכיף לצחוק, אבל רק במאה הקודמת פסיכותרפיסט בשם ויקטור פראנקל גילה שצחוק גם מרפא, ולכן פיתח שיטת טיפול נפשית בשם "לוגותרפיה" – טכניקה להסתכל על גורם המצוקה של האדם באופן הומוריסטי. פראנקל המציא שיטה זו כששהה במחנה ההשמדה באושוויץ - חוש ההומור שלו החזיק אותו בחיים ואף עזר לו להמשיך. לפי פראנקל, אדם שלומד לצחוק על המצב שלו נמצא בדרך הנכונה לטיפול במצוקתו. שלושים שנה לאחר מכן, המציא הרופא המפורסם פאטץ' אדאמס בארה"ב את הליצנות הרפואית, לאחר שמצא כי הצחוק וההומור תורמים להחלמת החולים, לא רק מבחינה פסיכולוגית וחברתית, אלא גם מבחינת תועלת פיזיולוגית של הרפיית מתחים, ריפוי ושיכוך כאבים.

כאשר אנו צוחקים, אנו מזיזים את שרירי הפנים, הפה, העיניים, ומוציאים אוויר מהריאות. הצחוק גורם להפרשת אדרנלין, ושחרור חומרים נוספים שמגבירים את זרימת הדם, חומרים כימיים שמשמשים כמשככי כאבים, מפחיתים דלקות ומזרזים תהליכי החלמה. לימודי התרפיה בהומור יתנו לכם כלים להעצים את היכולת ליהנות ולצחוק, להעצים את הרגשות החיוביים, ולהשתמש בהומור כדי להתמודד עם תכנים קשים וכואבים בצורה קלילה יותר. תלמדו טכניקות לגרום למטופל להפוך טעויות והאשמה העצמית לנושא לבדיחה וצחוק סלחני, להשתמש בהומור כאמצעי לפתרון קונפליקטים, איך לשפר את סביבת העבודה או החברים באמצעות הומור, ובעיקר – ללמד אותו איך ליהנות מהחיים.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס תרפיה בהומור?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס תרפיה בהומור?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

ההומור מאפשר לנו לגעת בנושאים בעייתים כגון טאבו חברתי, חרדות, שכול, מחלות, ואף מוות. פרויד טען שהבדיחה היא טיפול פסיכולוגי קצר, שמשחרר את האדם מהמצוקה שלו, ומרגיע אותו. כיום נושא ההומור ידוע ככלי מרפא מוכר לכולם, בין אם מדובר בליצנות רפואית שהפכה למקצוע מכובד בבתי חולים ומוסדות רפואיים אחרים, "יוגה צחוק" – שיטה ש"יובאה" מהודו, במהלכה קבוצת אנשים גדולה נפגשת במטרה פשוט לצחוק (יכול להתחיל בצחוק מואלץ, אך להמשיך כצחוק אמיתי ומתגלגל), או התרפיה בצחוק. בקורס טיפול באמצעות הומור תגלו שלהומור יש בדיוק את מה שדרוש לטיפול טוב: מעורבות וריחוק. הלימודים יקנו לכם כלים לנתח את מבצו של המטופל שלכם באופן הומוריסטי, ויחד איתו להעמיק את ההבנה שלו, ולגרום לו לראות את התמונה הכוללת של החיים. 

קהל יעד

קורס תרפיה בהומור מתאים למטפלים באומנות, מטפלים בדמיון מודרך, ובתרפיסטים נוספים, שמעוניינים להעשיר את ארגז כלי הטיםול שלהם, אך גם לכל מי שמעוניין ללמוד את יתרונותיו הבריאותיים של הצחוק וללמוד להינות מחיים מהנים ובריאים יותר. 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי טיפול בהומור משתנים ממכללה למכללה, אך לרוב תידרשו להציג תעודת בגרות או 12 שנות לימוד, בחלק מהמכללות תידרשו אף להציג תעודות מקצועיות נוספות.

משך לימודים

הלימודים בקורס תרפיה בהומור מתקיימים ברוב המכללות אחת לשבוע, בפגישה בת 3 שעות, למשך כחצי שנה. רוב המכללות מקיימות את הלימודים בשעות אחה"צ, ולכן הלימודים מתאימים לאנשים עובדים

תכנית לימודים

לימודי תרפיה בהומור כוללים לימוד חומר תיאורטי, לצד התנסות מעשית ותרגולים חווייתיים. 
בין הנושאים הנלמדים בקורס: היתרונות הבריאותיים של הצחוק, ההיסטוריה של שיטות צחוק שונות, עקרונות היסוד של ההומור, כיצד להפיק הנאה מפעילויות יומ-יומיות, חשיבה יצירתית, ההומור ככלי לפתרון קונפליקטים, העצמת היכולת למשחק והנאה ללא מטרת רווח, היכולת להעצים את הצחוק ואת שמחת החיים היא יכולת שניתן לפתח, כלים להפעלת סדנאות ושיעורי יוגת צחוק, כלים לשיווק עצמי. 

תעודה

בוגרי קורס טיפול בהומור, שיעמדו בדרישות החוג, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 
מודעה

מחפש קורס תרפיה בהומור?

מחפש קורס תרפיה בהומור?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה