קורס אימון רצועות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אימון רצועות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אימון רצועות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אימון רצועות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי התעמלות עם רצועות במכללות

אם בעבר החשיבות לבריאות הפיזית קיבלה דגש, הרי שהיום כבר ידועה העובדה כי גוף בריא גורם לנפש בריאה. לכן כמות וסוגי ההתעמלות הפיזית שפותחו בשנים האחרונות הינן רבות עד אינספור. אם לפני 30 שנים יכולתם לבחור בין ריצה, התעמלות קרקע או מכשירים, או פעילות אירובית - הרי שהיום כל תחום החינוך הגופני מתחלק לתתי תחומים עם התמחות ספציפית ומתוך כך כל סוג אימון עובד על השגת מטרות ספציפיות (חיזוק שרירים, הצרת היקפים, סיבולת לב ריאה, גמישות, הורדת בטן, חיזוק חגורת הכתפיים ועוד). 

אימון רצועות הוא אימון חדש יחסית, שתופס תאוצה בזמן האחרון, ועונה על צרכים שונים של המתעמל: שיפור יכולת אנאירובית, שיפור סיבולת לב ריאה, ירידה במשקל ובאחוזי השומן וכמובן שיפור היכולת הספורטיבית. לאימון רצועות קוראים גם אימון התנגדות, והיתרון הגדול שבו הוא שיפור המטבוליזם - חילוף החומרים. אימון זה, כמו כל אימון ספורטיבי, לא מומלץ לבצע ללא הדרכה נכונה. במיוחד כאשר מדובר ביצירת עומס על חלקים מסויימים של הגוף, שהרי כולנו יודעים מה יכול לקרות אם לא מבצעים תרגילים מסובכים כפי שצריך. לכן יש צורך במאמן מוסמך שיידע להדריך את המתעמל לבצע את התרגילים נכון, להתאים את תכנית האימונים לצורך של המתעמל, תוך התחשבות במשקל שלו, בגילו, במצבו הבריאותי ועוד. בואו לקרוא על לימודי אימון רצועות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אימון רצועות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אימון רצועות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות אימון רצועות

אימוני התנגדות הפכו להיות הדבר הגדול הבא בכל הקשור לספורט, במיוחד לכל מי שמעוניין להשקיע באימון גופני ולקחת את האימון הפיזי ברצינות. אימוני התנגדות עובדים כל פעם על איזור אחר בגוף ומה שקוסם למתעמלים רבים בשיטה הזאת הוא שניתן לקבל מקסימום של אימון במינימום ציוד: אם באימוני אחרים אתם צריכים להיות באולם, או בחדר כושר עם מכשירים (כמו פילאטיס מכשירים), או אפילו להשתמש במשקולות - הרי שבאימון רצועות כל מה שדרוש הוא גומי, אותו אפשר לקחת בתיק לכל מקום. הוא אינו תופס מקום וגם לא שוקל כמעט כלום, כך שניתן להבין את המכורים לסגנון זה. 

אך כמו בכל דבר מקצועי - אסור לעשות זאת מבלי הדרכה מקצועית. אם אתם רוצים מקצוע מלהיב, שישמור על הכושר שלכם ואף של אחרים, בו תוכלו לעבוד ולעזור לאנשים להשיג את מטרותיהם - קורס אימון רצועות יתאים לכם. הקורס יסקור את שיטות האימון השונות, איזורי גוף והשגת מטרות שונות, סוגי תרגילים וקומבינציות, דרגות קושי ועוד. הקורס כולל חומר תיאורטי וכמובן התנסות מעשית בתרגילים עצמם. 

מי קהל היעד לקורס אימון רצועות?

קהל היעד של קורס אימון רצוכות הוא כל מי שרוצה לעבוד בתור מאמן רצועות איי או בחדר כושר, כל מי שאוהב ספורט, ורוצה לעסוק בכך באופן מקצועי. הקורס בהחלט מתאים למאמנים קיימים, כגון מאמנים אישיים או מאמני חדר כושר שרוצים להעשיר את מגוון סוגי ההדרכות שהם מציעים למתעמלים. אם אתם מתעניינים בקורס אימון רצועות, כדאי שתוודאו כי הקורס שאתם נרשמים אליו מתאים לרמת הידע והניסיון שלכם: ישנם קורסים המוצעים לקהל הרחב, כלומר, למי שאינו מאמן מוסמך. ישנם קורסים המתאימים למאמנים מוסמכים ולכן לא יהיו ברמה שמתאימה לחסרי ניסיון. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס אימון רצועות?

תנאי הקבלה לקורס מאמנים בעזרת רצועות משתנים ממכללה למכללה ותלויים כמובן בסוג הקורס אליו אתם נרשמים: תנאי הקבלה לקורס אימון רצועות המיועד לקהל הרחב יהיו 10 שנות לימוד, לעיתים גם 12 שנות לימוד. מעבר לכך תצטרכו להביא אישורים רפואיים המעידים על מצב פיזי תקין. ייתכן בהחלט שתצטרכו לעבור ראיון קבלה ואף מבחן כניסה כדי לבחון את מידת התאמתכם לקורס. 

תנאי הקבלה לקורס אימון רצועות מתקדם יהיו תעודת מאמן מוסמך (כמו מאמן אישי, מאמן כושר, מאמן מכשירים ועוד), ראיון קבלה ואף הוכחת שנות ניסיון. גם במקרה זה ישנן מכללות אשר מבקשת מהמועמדים לעבור ראיון קבלה או מבחן כניסה. 

מה משך הלימודים לקורס אימון רצועות?

משך קורס אימון רצועות משתנה ממכללה למכללה ותלוי כמובן בסוג הקורס אליו נרשמתם. קורס אימון רצועות למתחילים יימשך כמובן יותר זמן מקורס למאמנים מוסמכים. בדרך כלל מדובר בלימודים הנמשכים מספר שבועות. לרוב מדובר בקורס המתקיים פעם בשבוע ביום קבוע למשך מספר שעות. ישנם קורסים המתקיימים בשעות הבוקר, אך אם אתם עובדים במשרה מלאה או בעלי עיסוקים אחרם בשעות הבוקר - אל דאגה. מכללות רבות מציעות קורסזה במתכונת של לימודי ערב, כך שגם אתם תוכלו להירשם לקורס ולהשתתף בו מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מהי תכנית הלימודים לקורס אימון רצועות?

תכנית הלימודים של לימודי אימון רצועות כוללת נושאים כגון: אנטומיה, שימוש במשקל גוף, שינוי במנח גוף ביחס לרצועה, דרגות קושי, טכניקות לשיפור יכולת הגמישות, תרגילי יציבה, התנסות מעשית בתרגילים רגליים, גב, חזה, זרועות, שרירי בטן, זופקי גב, מתיחות, קומבינציות ותרגילים, שיפור כוח בעזרת אימון הרצועות, שיפור סיבולת לב ריאה, כוח מתפרץ, CORE, גמישות, שיווי משקל סטטי ודינאמי, שיקום מפציעות, הרפייה ומתיחות. 

הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות, עם מרצים ומנחים מהשורה הראשונה, שמעבירים חומר תיאורטי והתנסות מעשית בתרגילים. 

איזו תעודה מקבלים ומהם אפשרויות התעסוקה לקורס אימון רצועות?

בוגרי הקורס, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, כגון נוכחות בשיעורים, השתתפות בהתנסות המעשית ומעבר מבחנים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

אפשרויות התעסוקה של מאמנים בעזרת רצועות הינן מגוונות: מדריכי אימון רצועות יכולים לעבוד במכוני כושר, מכוני בריאות, מכוני שיקום, או לעבוד בתור מאמנים אישיים אשר מאמנים לקוח אחד בכל פעם. תוכלו לעבוד בסטודיו, באוויר הפתוח, בבית הלקוח או בביתכם. 

אם תרצו להמשיך ולהתפתח בתחום, תוכלו להמשיך ללמוד מקצועות נוספים, כגון מדריך חדר כושר, מדריך פילאטיס, קורסי רפואת ספורט, או אפילו להתפתח לתחום התזונה וללמוד תזונת ספורט או תזונה בריאה באופן כללי. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎