לימודי טכנאי שירות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי טכנאי שירות
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי טכנאי שירות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי טכנאי שירות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי תיקון מכשירי חשמל ביתיים במכללות

טכנאי הוא מי שעבר הכשרה בהתקנות, טיפול ותיקון של מכשירים אלקטרונים וטכנולוגיים ויש לו ידע מעשי בתחום אשר אליו הוא הוכשר. ישנו מגוון גדול של הכשרות טכנאים, כמו טכנאי מיזוג אויר, טכנאי מחשבים, טכנאי גז, טכנאי שירות ועוד. טכנאי השירות לרוב פונה ללקוחות פרטיים ומתקן את מכשירי החשמל אשר בבתיהם. בין אם מדובר על מקררים, טלוויזיות, תנורים, מכונות כביסה ועוד (תלוי כמובן בסוג ההכשרה).

אם ברצונכם לרכוש מקצוע בעל ביקוש רב שיאפשר לכם גם לעבוד כעצמאים כדאי שתחשבו על לימודי טכנאי שירות. כך תוכלו לפתור מבחר תקלות במכשירי החשמל ביתיים אצל לקוחות וגם לתקנם. לימודי טכנאי שירות נועדו להכשיר אנשי מקצוע מקצועיים ומיומנים, בעלי ידע רחב בבקרה, תכנון, פיקוח ותיקון מערכות אלקטרוניות וחשמליות מגוונות. בימינו עולה מאוד הביקוש למוצרי חשמל ביתיים, ואפשר כמעט בכל בית למצוא טלויזיה, מיקרוגל, תנור, מקרר, ומכשירי חשמל נוספים. ככל שעולה הביקוש, כך עולה גם החשיבות של טכנאי שירות מקצועיים, עם ידע מקיף באיתור ותפעול תקלות ומתן פתרונות באופן מיידי ויעיל. הנכם מוזמנים לקרוא את הכתוב בדף זה וגם להשאיר פרטים, בכדי שאחד מיועצינו יחזור אליכם עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי טכנאי שירות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי טכנאי שירות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי טכנאי שירות

דמיינו כי שמתם צלחת עמוסה אוכל משבת במיקרוגל ואתם רוצים לחמם אותו ולאכול. אתם מסובבים את החוגה ולוחצים על כפתור ההפעלה. שום דבר לא קורה - המכשיר שבק חיים. מה תעשו? רצוי שתזמינו טכנאי שירות תיקון מכשירים ביתיים. הוא בעל המקצוע אשר מתמקד באבחון תקלות, באמצעות החלפת מרכיבים שונים במכשיר ומתן פתרונות מהירים ולעיתים יצירתיים, תוך מתן דגש על איכות השירות. כנראה שתיקון מיקרוגל תלוי בעלות התיקון לעומת קניית מכשיר חדש, אולם טכנאי שירות יכול לתת הערכה אם שווה לתקן או לקנות חדש. אולם במקרים רבים טכנאי השירות המיומנים יוכלו לפרק לגורמים מקררים, טלויזיות, מכונות כביסה וכדומה (תלוי בהכשרתם) ולתקנם.

יש מגוון סוגי לימודי טכנאי שירות כמו: טכנאי שירות מיזוג אוויר, טכנאי שירות למכשור רפואי, טכנאי שירות גז, טכנאי שירות לציוד הדגמה ומכשירי רנטגן ועוד. קורס תיקון מכשירי חשמל ביתיים נחשב לאחד מן הנפוצים ביותר, מכיוון שבכל בית יש מכשירים חשמליים ואלקטרונים אשר עלולים להתקלקל מפעם לפעם. לימודי טכנאי שירות משלבים תכנים תאורטיים לצד תרגול מעשי נרחב לשם העמקת הידע בתחום. הלימודים יעניקו למשתתפים ידע רב בתחום האלקטרוניקה והחשמל. אם אתם רוצים לעבוד במקצוע מבוקש כשכירים, או בתור עצמאיים, מהרו להירשם אל לימודי תיקון מכשירי חשמל ביתיים.

קהל יעד

לימודי טכנאי שירות תיקון מכשירים ביתיים מתאים לאנשים עם ידיים טובות אשר נהנים לפרק ולהרכיב מחדש מכשירים אלקטרוניים וחשמליים. לימודים אלה יתאימו לבעלי אוריינטציה טכנולוגית אשר מעוניינים במקצוע נדרש אשר שכר נאה בצידו! כמו כן, קורס תיקון מכשירי חשמל ביתיים עשוי להתאים לאנשים חסרי עבודה שמחפשים כבר זמן רב עבודה והם חותמים בשירות התעסוקה. פקיד הלשכה יכול להפנות אותם לקורס בפיקוח משרד הכלכלה וכך הם יצאו עם מקצוע מבוקש שישפר את סיכוייהם להשיג עבודה.

קורס טכנאי שירות למוצרי חשמל ביתיים, יכול גם להתאים לאלה שנמצאים בראשית דרכם המקצועית (לדוגמא: הכשרה מקצועית לחיילים משוחררים), אשר שואפים לעסוק במקצוע שיביא להם משכורת חודשית נאה, בין אם הם שכירים, או כעצמאיים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה אל לימודי טכנאי שירות למוצרי צריכה ביתיים לרוב לא יהיו מאוד מחמירים. מועמדים צריכים להיות עם לפחות 10 שנות לימוד, כאשר יכול להיות ובחלק מן המכללות יידרש מן המועמדים להיות עם לפחות 12 שנות לימוד. כמו כן, נדרשת מן המועמדים שליטה טובה בעברית, בגלל שזו השפה בה לומדים ברוב המכללות בארץ.

תנאי נוסף למי ששואף להשתתף בלימודי טכנאי שירות למוצרי צריכה ביתיים, יכול להיות מעבר ראיון קבלה של המועמד עם נציגי המכללה (מזכירה, יועץ אקדמי, ראש מסלול, וכדומה). ראיון הקבלה גם יבדוק את התאמתו של המועמד ללימודים אלה. ייתכן כי מי שלא עומד בתנאי הקבלה, יוכל לעבור ועדת חריגים מיוחדת.

משך לימודים

משך ליומודי טכנאי שירות למוצרי חשמל ביתיים ישתנה בין המכללות השונות. תהיה גם תלות ברמת הידע המוקדם המועמד. לימודים לאנשים בעלי רקע מוקדם באלקטרוניקה וחשמל, עשויים להמשך בין 5 חודשים לחצי שנה. לימודים לאנשים ללא רקע מוקדם עשויים להמשך בין 8 ל-10 חודשי לימוד. בדרך כלל יתקיימו בין מפגש אחד לשני מפגשים בשבוע. חלק מן המכללות ירכזו את הלימודים ביום לימודים אחד לרוב בימי שישי.

כאשר מדובר בלימודי הכשרה מקצועית של מובטלים המופנים על ידי הפקידים של שירות התעסוקה, מסלול הלימודים יהיה מזורז ויתקיים ברוב ימות השבוע. חלק מן המכללות להכשרה מקצועית יקיימו גם מסלולי לימודי ערב, לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה.

נושאי לימוד

במסגרת לימודי טכנאי שירות הסטודנטים ירכשו ידע במגוון נושאים רחב אשר יכשיר אותם בצורה הטובה ביותר להתמודד עם תקלות רבות במכשירי חשמל ביתיים. בין הנושאים אפשר למצוא את: אינסטלציה חשמלית ביתית, פיקוד ובקרה, תכנון ובניית מעגלים, יסודות בחשמל ואלקטרוניקה, איתור תקלות במעגלים חשמליים, מערכות הפעלה, תורת החשמל ומוצרי חשמל ביתיים, 

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על מכונות כביסה, הכרות עם תנורים ומקררים, יסודות באלקטרוניקה, מדיחי כלים, דגשים בבטיחות בעבודה עם חשמל ומים ועוד. במהלך לימודי טכנאי שירות יעברו הסטודנטים סדנאות לפירוק והרכבה, זיהוי תקלות והחלפת רכיבים. נושאי הלימוד יועברו על ידי מרצים בעלי ניסיון מקצועי מובילים בתחומם, עם ידע באבחון, תפעול ותיקון מכשירי חשמל ביתיים.

תעודה

בוגרים אשר סיימו בהצלחה לימודי תיקון מכשירי חשמל ביתיים ועמדו בכל חובותיהם האקדמיות יקבלו תעודת גמר והסמכה כטכנאים מטעם המכללה אשר בה הם למדו. קורסים שנמצאים בפיקוח משרד הכלכלה, יתנו הסמכה רשמית מטעם המדינה כטכנאי שירות מוצרי חשמל ביתיים.

חובות הלימוד עשויות לכלול: הגשת תרגילים, עמידה בחובת נוכחות, הצלחה במבחנים התיאורטיים והמעשיים במהלך הקורס, השתתפות פעילה במהלך הקורס, הגשת של פרויקט גמר, הצלחה במבחנים המסכמים מטעם משרד הכלכלה.

לימודי המשך

בוגרי לימודי תיקון מכשירי חשמל ביתיים ששואפים לשפר את רמת הידיעות שלהם ולהתקדם מקצועית בתחום תיקון מכשירי החשמל הביתיים עשויים מצוא עניין בלימודי הנדסאי חשמל. קורס זה נועד לתת לבוגריו את היכולת לערוך תוכניות חשמל עד לעוצמת זרם של 630*3 אמפר, גם במערכות חשמל תעשייתיות וגם במערכות חשמל ביתיות.

אפשרות לימודים נוספת לבוגרי לימודי טכנאי שירות למוצרי צריכה ביתיים היא לימודי הנדסאי אלקטרוניקה. באמצעות לימודים אלה הבוגרים יוכלו לשפר את יכולותיהם הטכניות המקצועיות ולדעת טוב יותר איך עובדות מערכות אלקטרוניות מורכבות. בגלל שבימינו מכשירי החשמל הביתיים הופכים למורכבים יותר, מי שצובר ידע תפעולי ברמה גבוהה יוכל לאבחן תקלות ולהציע ללקוחות שלו פתרונות טובים יותר.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי טכנאי שירות למוצרי צריכה ביתיים יכולים להציג מועמדות בתחילת דרכם המקצועית לעבודה במסגרת חברות שירות טכנאים. יש סיכוי רב כי בהתחלה הם יהיו יעבדו בפיקוח של  טכנאי שירות עם ניסיון רב, אבל עם הזמן ככל שנסיונם יעלה הם יטפלו בעצמם בתקלות שונות במוצרי חשמל ביתיים.

טכנאי שירות אשר צבר ניסיון מקצועי עשיר יוכל לפנות לאפיק עבודה עצמאי ולתקן מכשירי חשמל ביתיים. באמצעות פניה לקהל לקוחות נאמן הוא עשוי להגדיל באופן הדרגתי את המוניטין שלו.

מי שעובד זמן רב בתחום תיקון מוצרי חשמל ביתיים ויש לו ידע רב בתחום, יוכל אף להציע את מועמדותו לתפקידי הדרכה במסגרת של מכללות להכשרה מקצועית.
מודעה

מחפש לימודי טכנאי שירות?

מחפש לימודי טכנאי שירות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - פתח תקווה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מכללות בפריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה