אורנים- המכללה האקדמית לחינוך

קורס טיפול במשחק

אורנים- המכללה האקדמית לחינוך

קורס טיפול במשחק

אורנים- המכללה האקדמית לחינוך מציעה קורס טיפל במשחק, המכשיר אנשי מקצוע לעבודה טיפולית עם ילדים ובני נוער באמצעות משחק.

מידע כללי

קורס טיפול במשחק מקנה לסטודנטים המשתתפים בו כלים לעבודה טיפולית עם ילדים ובני נוער באמצעות משחק. בקורס נלמדות מיומנוית וטכניקות לזיהוי מצוקות רגשיות וחברתיות של ילדים ומבוגרים, תוך רכישת כלים להנחיית המערך המשפחתי הסובב את הילד באמצעות משחק.

קהל היעד

הקורס מיועד לבוגרי תואר ראשון בעבודה סוציאלית, חינוך מיוחד ופסיכולוגיה, וכן לגננות ומורים.

תנאי קבלה

לקורס יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות במקצועות טיפוליים וחינוכיים- בציון ממוצע של 80 ומעלה. כמו כןף יידרשו שתי שנות ניסיון בעבודה שיקומית או חינוכית. מועמדים מתחומי לימוד רלוונטיים שלא למדו במסדרת התואר הראשון קורסים בפסיכולוגיה, יידרשו להשלים קורסים אלו בציון 80 ומעלה כל אחד בהתאם לדרישת המכללה במהלך חופשת הקיץ.

משך הלימודים

הלימודים מתפרשים על פני שנתיים, וכוללים 520 שעות לימוד אקדמיות. כמו כן, על מנת לקבל את תעודת ההסמכה מטעמנו הסטודנטים ידרשו לעשות סטאז' נוסף של 150 שעות ולקבל עליהן 40 שעות הדרכה במימון עצמי בשנה השלישית שבה לא יהיו לימודים סדירים. (המעוניינים יוכלו לעשות את הסטאז' בשנה השלישית במקביל ללימודי תואר שני במסלול מקוצר).

תכנית הלימודים

הקורס מעניק לסטודנטים הכשרה ובסיס ידע רחב בנושאי: ידע תיאורטי ומעשי ביסודות הפסיכותרפיה בילדים, ותהליכים משפחתיים ביחסי הורה וילד, היכרות עם גישות תיאורטיות ושיטות בחקר המשחק, הטיפול הדיאדי והטיפול במשחק, הקניית כלים לאבחון, להתערבויות טיפוליות ולהדרכת הורים דרך המשחק הטיפולי, והתנסות בסטאז' מלווה הדרכה קלינית ועוד.

תעודה

לסטודנטים אשר יסיימו את התואר בהצלחות ויעמדו בכל דרישות המכללה, תוענק תעודה מטעם היחידה ללימודי תעודה והתמחות ומרכז שי לפסיכותרפיה רב-ממדית- "טיפול באמצעות משחק".
תחומי לימוד נוספים באורנים