המרכז ללימודים אקדמיים

תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול בינלאומי

המרכז ללימודים אקדמיים

תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול בינלאומי

המל"א - המרכז ללימודים אקדמיים - מציע תכנית לימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול בינלאומי (MBA). הלימודים בתכנית יקנו לכם ידע עיוני ותיאורטי רב, כמו גם שלל מיומנויות וכלים מעשיים, אשר יסייעו בידכם להשתלב במגוון משרות מרתקות בעולם העסקים הבינאלומי והישראלי. 

הלימודים מתקיימים באור יהודה. 

מידע כללי

מהפכת הטכנולוגיה, האינטרנט ותהליכי הגלובליזציה הפכו את העולם ל"כפר גלובלי". כל השינויים הללו מציבים אל מול הארגונים הזדמנויות ואתגרים שונים. תוכנית הלימודים מספקת לסטודנטים את הכלים הדרושים להתמודדות עם עולם העסקים הגלובלי מחד, ועם השפעות הסביבה הבינלאומית על ארגון מקומי מאידך.

תכנית MBA תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול בינלאומי תקנה לסטודנטים את ארגז הכלים הניהולי הדרוש להם על מנת לזהות ולנתח את האירועים הכלכליים הבינלאומיים המתחוללים בעולם. כמו כן, יושם דגש על חיבור לעולם העסקים הרלוונטי, על ידי הרצאות אורח של מנהלים בארגונים בינלאומיים שידונו בהצלחות וכשלונות וינתחו את מהלכיהן האסטרטגיים של חברות בינלאומיות שונות כגון: איקאה, ישקר, אמזון ועוד.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים נדרשים המועמדים להיו בעלי תעודת תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה ממוסד מוכר להשכלה גבוהה ולעבור בהצלחה ראיון אישי. בוגרי מוסדות מחו"ל חייבים להציג, בנוסף לאמור לעיל, אישור שקילות לתואר מהלשכה להערכת תארים ודיפלומות מחו"ל (משרד החינוך) ותרגום גליון ציונים חתום על ידי נוטריון.   * במידה ואינך עומד בתנאי הסף, באפשרותך לבדוק הגשת מועמדות לועדת חריגים.

משך לימודים

תכנית הלימודים מתפרשת על פני 3 סמסטרים  ומאפשרת לימודי קיץ. לימודי הערב יתקיימו בין השעות 17:00-22:00 ולימודי יום ו' יתקיימו בין השעות 08:30-13:30.

נושאי הלימודים

היקף הלימודים בתכנית עומד על 48 נקודות זכות.

תכנית הלימודים כוללת לימודי השלמה: יתקיימו כ- 8 שבועות לפני תחילת הסמסטר ומיועדים לסטודנטים שלא למדו, במהלך לימודי התואר הראשון את הקורסים הבאים בהיקף של 12 נ"ז:
  •         יסודות הכלכלה
  •         התנהגות ארגונית
  •         יסודות השיווק
  •         יסודות המימון
בנוסף, במהלך לימודי ההשלמה תתבצע השלמה לסטודנטים חסרי רקע בסטטיסטיקה, מתמטיקה ויישומי מחשב וכתיבה אקדמית (ללא נ"ז).

בין נושאי הלימוד לתואר: מבוא לניהול בינלאומי, גלובליזציה בעולם ובישראל, כלכלה בינלאומית, אנגלית עסקית, מימון בינלאומי, ניהול בינלאומי של משאבי אנוש, אחריות תאגידית, יזמות עסקית, אסטרטגיה פיננסית למנהלים, אסטרטגיה עסקית, שיווק גלובלי, טיפוח מצוינות בשירות בארגונים ועוד. 

תעודה

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת מוסמך - MBA במנהל עסקים עם התמחות בניהול בינלאומי, מטעם המל"א. 
תחומי לימוד נוספים בהמרכז ללימודים אקדמיים