קורס הכנה לבחינת מקצועית א'

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי מקצועית א' במכללות

אם אתם רוצים להיות יועצים פנסיונים, מנהלי תיקים, משווקי או יועצי השקעות תצטרכו לעבור בהצלחה את הבחינות של הרשות לני"ע– כאשר אחת הבחינות המרכזיות בדרך לרישיון העיסוק הנכסף היא הבחינה במקצועית א'. אם אתם רוצים לעבור את הבחינה בהצלחה כבר בניסיון הראשון – כדאי לכם להצטרף ללימודים בקורס הכנה למבחן מקצועית א'. חשוב לזכור כי מבחן מקצועית א' הוא רק אחד השלבים בדרך להוצאת רישיון העיסוק - וכי נדרש מעבר מוצלח של מבחנים נוספים (מקצועית ב', לדוגמא) וסיום של תקופת התמחות - על מנת לקבל את רישיון העיסוק הנכסף. 

כיוון שבחינה זו נערכת פעמים ספורות בשנה בלבד – תצטרכו להמתין זמן רב בציפייה למועד הבא באם לא תצליחו לעבור את הבחינה, ועל כן מומלץ להצטרף ללימודים בקורס ההכנה - קורס מקצועית א' – שידאג כי תגיעו למבחן מצוידים במיטב הידע, מכירים את מבנה הבחינה ומתורגלים בהשלמתה. בואו לקרוא עוד מידע ופרטים על הלימודים בקורס מקצועית א' במכללות המובילות בכל רחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס מקצועית א'

מדי שנה, נוספים לשווקי ההון והביטוח מאות יועצים פנסיונים, מנהלי תיקים, משווקי השקעות ויועצי השקעות. בכדי לעסוק בתחומים אלה, יש צורך במעבר בחינות הנערכות מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך ובתקופת התמחות. בחינות הבסיס שיש לעבור עוסקות במקצועות החשבונאות, הכלכלה, דיני ניירות הערך ומימון וסטטיסטיקה. הבחינות המקצועיות שיש לעבור כוללות את מקצועית א', מקצועית ב' וייעוץ פנסיוני.

בחינת מקצועית א' היא בחינה המעניקה רישיון עיסוק למשווקי השקעות, יועצי השקעות, יועצים פנסיונים ומנהלי תיקים. בחינה זו מהווה את הבסיס לבחינה מקצועית ב', הנדרשת לצורך קבלת רישיון לניהול תיקים. מקצועית א' הינה בחינה הנערכת מטעם הרשות לניירות ערך ומבוצעת על ידה בלבד. הרשות לניירות ערך היא גם זו שאחראית למתן אישור למבקשים פטור מבחינות ולפיקוח על העוסקים בתחום.

כיוון שהבחינה נערכת פעמים אחדות בשנה בלבד - יש חשיבות רבה להצלחה בה (לפחות למי שאינו רוצה לבטל זמנו בהמתנה למועד הבא). על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם - כדאי עד מאד להצטרף ללימודי מקצועית א' - לימודים המוצעים לכם על ידי מגוון מכללות המתמחות בתחום - ואשר יקנו לכם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים להצלחה. 
קורס הכנה לבחינת מקצועית א'
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?

לימודי מקצועית א' מיועדים לכל מי שרוצה להעלות את סיכויי ההצלחה שלו בבחינה סבוכה זו – ולהתקדם במהירות לעבר קבלת רישיון העיסוק בתחומי ניהול התיקים וייעוץ ושיווק ההשקעות.

אם אתם מתעניינים בלימודי מקצועית א', אולי תגלו עניין גם בלימודי מקצועית ב', לימודי מימון וסטטיסטיקה או לימודי דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית.

מה הם תנאי הקבלה לקורס הכנה לבחינת מקצועית א'?

תנאי הקבלה לקורס מקצועית א' כוללים מעבר של מבחני הקדם (או פטור מבחינות אלו) – כלכלה, חשבונאות, ומימון וסטטיסטיקה. חלק מהמכללות בתחום מציבות בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים – עמידה בריאיון אישי, בגרות מלאה, תואר ראשון רלוונטי (כלכלה, מנהל עסקים, בנקאות) וכיו"ב.

חשוב לדעת כי בוגרי תואר ראשון רלוונטי (כלכלה, מנהל עסקים וכיו"ב), פטורים מבחינות היסוד הנזכרות לעיל.
קורס הכנה לבחינת מקצועית א'
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?

הלימודים בקורס הכנה לבחינת מקצועית א' נמשכים, בדרך כלל, חודשים אחדים, וכוללים בין 150 ל-200 שעות לימוד אקדמיות. חלק מהמכללות מציעות שעות תרגול נוספות - לתלמידים הנזקקים לכך, מעבר לשעות הלימוד הכללות בקורס. כמו כן, פעמים רבות מבטיחות המכללות קורס חוזר חינם למי שלא הצליחו בבחינה. 

בכדי להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, ואף ניתן להשתלב בלימודים און-ליין (למידה מתוקשבת) – בה אתם קובעים את שעות הלימוד בעצמכם.

מה לומדים בקורס הכנה לבחינת מקצועית א'?

הלימודים בקורס מקצועית א' ידאגו כי תכירו לעומק את כל הנושאים העתידים להופיע בבחינה. יתירה מכך – הלימודים בקורס ידאגו כי גם תכירו היטב את מבנה הבחינה – ואף תתנסו בהשלמת בחינות לדוגמא ומבחנים משנים עברו – כך שתגיעו למבחן מצוידים במיטב הידע, וסיכוייכם להצליח בו יהיו גבוהים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס: לימודיי מקצועית א' כוללים נושאים כגון: הכרת מכשירי ההשקעה הניתנים לרכישה בישראל והמסים עליהם לרבות ניירות ערך, קרנות נאמנות, תכניות חיסכון, תעודות סל, קופות גמל, מטבע חוץ ומוצרים מובנים; הכרה בסיסית של שוק הסחורות; רישום ניירות ערך למסחר; היכרות עם גיליון שערים ומדדי ניירות ערך בבורסה בישראל ובבורסות עיקריות בעולם; שיטות מסחר בבורסה בישראל ובבורסות עיקריות בעולם; חברות לרישומים, מסלקת הבורסה, מסלקת מעו"ף.

כן יילמדו נושאים דוגמת מכירות בחסר; גורמים המשפיעים על שווי ניירות ערך; תיאום שערים; דיווידנד וריבית; מניות הטבה; זכויות; הערכת חבילה בהנפקה; היכרות עם שיטות שונות להערכת חברות והפרמטרים הרלוונטיים לרבות שווי שוק, ערך נכסי, מכפיל ומדדי סיכון; המבנה העתי של שערי הריבית; הערכת אג"ח; סוגי אג"ח ממשלתיות ואחרות ודרכי הנפקתן; קריטריונים להערכת אג"ח כגון מיסוי, תשואות, Duration, ביטחונות ומנוף; מדידת סיכון; ניתוח אג"ח להמרה ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

שימו לב: אין תעודה זו מהווה הסמכה לעיסוק בתחום! רק לאחר מעבר הבחינה במקצועית א' ומקצועית ב', השלמת חובת ההתמחות ועמידה ביתר הדרישות של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, תהיו זכאים לעסוק בתחומי ניהול תיקים, ייעוץ השקעות, שיווק השקעות וייעוץ פנסיוני.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?

אפשרויות הלימודים הנוספות הפתוחות בפני בוגרי לימוד מקצועית א' הן רבות במיוחד. למעשה, כמעט כל קורס מתחומי שוק ההון יכול לתרום להמשך דרכם המקצועית, להעמיק את הידע שלהם בתחום, ולהקנות להם מיומנויות וכלים מעשיים שישמשו אותם בעבודתם. כמובן כי הבוגרים יוכלו להמשיך גם ללימודים אקדמיים לתואר ראשון (או תואר שני) רלוונטי, מתחומי הכלכלה, מנהל העסקים, הבנקאות ושוק ההון וכיו"ב.
מודעה
מחפש קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?
מחפש קורס הכנה לבחינת מקצועית א'?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה