קורס טכנאי גז במרכז

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס טכנאי גז במרכז
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי גז במרכז?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי גז במרכז?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי טכנאי גז במרכז

מי שהולך ברחובות הערים בישראל יראה לצד בנייני המשרדים והמגורים, מתחמי חדרי בלוני גז או בלוני גז הניצבים לצד הבניין, שנועדו לספק צריכת הגז על ידי הדיירים בבניין. גז משמש להפעלת הכיריים לבישול, כמו גם לחימום חדרי הבית. בגז משתמשים אף בתעשייה כדי להפיק אנרגיה, לתפעול תנורים גדולים וכדומה. בעת שמתפעלים מתקני גז, בבתים, משרדים או בתעשייה, יש חשיבות גדולה בשמירה על הוראות הבטיחות בשימוש בגז, בגלל נפיצותו, נטייתו להתלקח והאפשרות שהוא יגרום לחנק. בגלל זה ההקפדה על נושאי הבטיחות בעת ההכשרה של טכנאי גז היא גבוהה. קיימות הכשרות מגוונות של טכנאי גז, כמו: טכנאי גז תעשייתי, טכנאי גז טבעי, טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז רמה 1 (טכנאי גז סוג 1), טכנאי גז רמה 2 (טכנאי גז סוג 2) ועוד.

קורס טכנאי גז במרכז נועד להכשיר את מי שחפץ בקריירה כטכנאי גז והוא גר במרכז הארץ (תל אביב, רמת גן, הרצליה וכדומה) מכללות מקצועיות רבות במרכז הארץ מקיימות קורס טכנאי גז באזור זה. כל מי שעובר את ההכשרה אינו צריך לנסוע למרחק רב בכדי ללמוד. מתקני תשתית גז רהבים במרכז הארץ, כמו גם, כמות האוכלוסייה הגדולה באיזור, מבטיחה תעסוקה רבה למי שמסיים את לימודי טכנאי גז במרכז. אם אתם מתגוררים באזור זה ושואפים לקריירה בתחום, אתם מוזמנים לקרוא את הכתוב בעמוד זה. כמו כן, תוכלו להשאיר את הפרטים שלכם באתר ואחד מיועצינו יחזור אליכם עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי גז במרכז?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי גז במרכז?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

קורס טכנאי גז במרכז - מידע כללי

הגז הטבעי משמש בימינו מקור אנרגיה שמחליף בהדרגה את הנפט. כך מנסים לפתור את משבר האנרגיה העולמי. גם בישראל, בעיקר לאחר שגילו בתחומי המים הטריטוריאליים שלה מצבורי גז טבעי גדולים, הפך הגז הטבעי לאחד ממקורות האנרגיה המובילים בארץ. בגז עושים שימוש בעיקר בשביל ליצור אנרגיה וחשמל, אבל הוא גם משמש לבישול בכיריים, למטרת חימום חדרים בדירות ובמשרדים, להפעלת תנורים תעשייתיים ועוד מגוון תפקידים. טכנאי גז עוסק במגוון תפקידים, אשר תלויים כמובן בהתמחויות השונות אותן הוא עבר. לדוגמא: תיקון דליפות של גז, חיבור כיריים לצנרת הגז בבתים, הקמה של מתקני תשתיות גז בבתים פרטיים ובנייני משרדים ותחזוקתם, תיקון של תנורי גז בתעשייה וכדומה.

קורס טכנאי גז במרכז מיועד לתושבי האזור (תל אביב, הרצליה, רמת גן, כפר סבא וערים ויישובים נוספים במרכז הארץ) אשר רוצים לצבור ידע מקצועי בתחום הגז למטרת תעסוקה, תוך קבלת כלים פרקטיים לעבודה במקצוע זה. במהלך תקופת הלימוד יושם דגש מרכזי על נושאי בטיחות, בשל הסכנות הטמונות בגז (דליפות הגורמות לחנק, סכנת התלקחות ופיצוץ ועוד). קיימים סוגי הסמכות שונים הקשורים לנושא טכנאות הגז, כמו: טכנאי גז סוג 1 (נקרא גם טכנאי גז רמה 1) ,טכנאי גז סוג 2 (נקרא גם טכנאי גז רמה 2), טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז תעשייתי, טכנאי גז טבעי ועוד. אם אתם מתגוררים במרכז ורוצים עיסוק מאתגר ומתגמל, מהרו להירשם אל קורס זה.

למי מתאימים לימודי טכנאי גז במרכז?

קורס טכנאי גז במרכז מתאים למספר קהלי יעד, כמו אנשים בלי רקע קודם בתחום אשר מתגוררים באזור זה וחושקים במקצוע בתחום הקמה, תפעול ותחזוקה של תשתיות גז טבעי, תשתיות גז ביתי, ותשתיות גז תעשייתי. קורס טכנאי גז סוג 1 (נקראים גם לימודי טכנאי גז רמה 1) אמור להתאים אף למי שעבד במכירה ובמחלקות השירות במסגרת של חברות הגז השונות ועתה רוצה להתקדם במדרג המקצועי בתוך החברה אשר בה הוא עובד.

לימודי טכנאי גז סוג 2 (נקרא גם לימודי טכנאי גז רמה 2), עשוי להתאים לבוגרי לימודי טכנאי גז סוג 1, שרוצים להתקדם במקום עבודתם, או לנסות להתקבל לעבודה בחברה אחרת. כמו כן, קורס טכנאי גז תעשייתי עשוי להתאים למי שרוצה לעבוד בתפקידי מתקין תשתיות גז בתעשייה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס טכנאי גז במרכז?

מי שמעוניין להתקבל אל קורס טכנאי גז במרכז, יצטרך להיות עם לפחות 10 שנות לימוד, כמו גם, להיות לפחות בגיל שמונה עשר. (יכול להיות כי בחלק מהמכללות המועמד יצטרך להיות 12 שנות לימוד). יתר על כן, בכדי להתקבל אל לימודי טכנאי גז סוג 1, יצטרכו המועמדים להוכיח שהם עבדו במשך שלושה חודשים, תחת עינו הפקוחה של טכנאי גז סוג 2.

מועמדים אשר רוצים להתקבל אל לימודי טכנאי גז סוג 2, יידרשו להציג תעודת הסמכת טכנאי גז סוג 1 וניסיון מקצועי של מעל לשנתיים. כמו כן, כדי להתקבל אל קורס טכנאי גז במרכז יצטרכו המועמדים לעבור ראיון קבלה עם ראשי חוג הלימודים. זה נועד לבדוק את מידת התאמתם להשתתפות בקורס זה.

כמה זמן נמשך קורס טכנאי גז במרכז?

משך קורס טכנאי גז במרכז ישתנה בין המכללות השונות ובין ההסמכות המגוונות של טכנאות הגז. לימודי טכנאי גז סוג 1 יימשכו לרוב בין 80 ל-100 שעות לימוד אקדמיות, אשר מתפרשות עפ"נ בין 20 ל-25 מפגשים (סך הכל כששה חודשים). לימודי טכנאי גז סוג 2 יימשכו בין 110 ל-120 שעות לימוד אקדמיות.

לימודי טכנאי גז טבעי יימשכו כ-110 שעות לימוד תיאורטיות ועוד כ-100 שעות השתלמות מעשית. חלק מן המכללות המקצועיות ינהלו את לימודי טכנאי גז במרכז, במתכונת של לימודי ערב. לימודי אלה יאפשרו אפילו לאנשים שעובדים במשרה מלאה, להפיק תועלת רבה מלימודים אלה.

מה לומדים בקורס טכנאי גז במרכז?

במהלך לימודי טכנאי גז במרכז ילמדו הסטודנטים נושאים רבים אשר יכשירו אותם לעיסוק בתחום זה. בין נושאי הלימוד אפשר למצוא את: הכרות עם תכונות הגז, תקני בטיחות בעבודה על מערכות תשתיות הגז, הכרות עם מכשירי הגז השונים, סיווג בלוני הגז על פי משקלים שונים, צינורות הגז והחומר המרכיב אותם, יסודות בבטיחות בעבודה עם מערכות הגז, למניעת התלקחות, פיצוץ או חנק.

כמו כן, הסטודנטים יוכשרו ביסודות הפיסיקה, לחץ אטמוספירי, צפיפות, לחץ גז וכדומה, סוגי מיכלי גז תת קרקעיים לעומת ובלוני גז שמעל לפני הקרקע, יסודות בנהלי מצבי חירום לטיפול בגז, קריאת תכניות של תשתיות ומערכות גז ועוד. נושאי הלימוד יועברו ע"י מרצים מובילים בעלי ניסיון מקצועי מקיף בתחום הקמת תחזוקת ותיקון מערכות הגז.

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי טכנאי גז במרכז?

לבוגרי קורס טכנאי גז במרכז אשר השלימו את כל חובות לימודיהם תוענק תעודת סיום מטעם המכללה בה הם למדו (לפי ההסמכה אותה השלימו: טכנאי גז סוג 1, טכנאי גז סוג 2, טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז תעשייתי, טכנאי גז טבעי ועוד). בדרך כלל המכללות יקיימו את הלימודים במסגרת רשמית ותחת פיקוח של משרד הכלכלה.

חובות הלימוד כוללים לרוב: הגשת תרגילי בית והשתתפות פעילה במהלך השיעור, עמידה בחובת הנוכחות בקורס, מעבר השתלמות מעשית, הצלחה במבחנים, כולל המבחנים הסופיים מטעם משרד הכלכלה ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לקורס טכנאי גז במרכז?

בוגרי קורס טכנאי גז במרכז יכולים לפנות לקורסי המשך אשר יקדמו אותם מקצועית ויתנו להם את האופציה להשיג תנאי עבודה משופרים. למשל: לימודי טכנאי גז סוג 1 יוכלו להתקדם אל לימודי טכנאי גז סוג 2.

כמו כן, בוגרי קורס טכנאי גז במרכז יוכלו ללמוד קורס גז טבעי. מספר המשרות הקשורות לגז הטבעי בישראל עולות כל הזמן מכיוון שהתחום הולך ומתפתח במהירות רבה בשנים האחרונות, במיוחד עם פיתוח מצבורי הגז הטבעי שנמצאים בתחומי המים הטריטוריאליים של ישראל.

במה עוסקים בוגרי קורס טכנאי גז במרכז?

בוגרי קורס טכנאי גז במרכז עשויים להציג את מועמדותם לעבודה בסניפי חברות הגז אשר פרושות במרכז הארץ (למשל בערים תל אביב, הרצליה, חולון, רחובות וערים ויישובים נוספים). במסגרת עבודה זו הם יהיו מסוגלים להתקין ולתחזק מערכות גז בבתים ובמשרדים, להחליף ולרתך צינורות גז וכדומה.

מי שעבר התמחות בתפקיד של טכנאי גז תעשייתי יוכל אף להציג את מועמדותו לעבודה במפעלי תעשייה במרכז הארץ, שיש בהם מתקני גז המחייבים עבודות תחזוקה שוטפת. נוסף על כך, יוכלו בוגרי קורס טכנאי גז אחרי עבודה של מספר שנים וצבירת ניסיון לפתוח עסק פרטי לתחזוקת מתקני ותשתיות גז ולעבוד למעשה כטכנאי גז עצמאי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎