קורס טכנאי גז בדרום

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס טכנאי גז בדרום
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס טכנאי גז בדרום?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי גז בדרום?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

קורס טכנאי גז בדרום - מידע כללי

בנוף האורבני בישראל נראה בלוני גז בגדלים שונים לצד בנייני המגורים ובנייני המשרדים. לעיתים כל בלוני הגז ירוכזו בתוך מבנה ייעודי לכך ובמקרים אחרים הגז יוזרם לאגני אגירה תת קרקעיים. גז משמש בבתים ובמשרדים לבישול ולחימום. בתעשייה משתשמים בגז להפקת אנרגיה, להפעלת תנורי כבשן גדולים ולמטרות נוספות. מכיוון שהגז מאוד נפיץ ומתלקח והוא אף עלול לגרום לחנק, יש חשיבות רבה בהקפדה על שימוש בטוח בגז. מן הטעם הזה בעת הכשרת טכנאי גז ישימו דגש על נושאי הבטיחות. ישנן כל מיני הכשרות הקשורות להתקנת, תחזוקת ותפעול תשתיות ומתקני גז, כמו: טכנאי גז טבעי, טכנאי גז סוג 1 (ההכשרה נקראת גם טכנאי גז רמה 1), טכנאי גז סוג 2 (ההכשרה נקראת גם טכנאי גז רמה 2), טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז תעשייתי ועוד.

קורס טכנאי גז בדרום מתאים לכל לאנשים שמתגוררים בדרום הארץ ומעוניינים בקריירה של טכנאי גז (בערים באר שבע, אשקלון, דימונה, אילת וביישובים נוספים). באופן זה הם לא יצטרכו לנוסע למרחקים גדולים בשביל לקבל את ההסמכה המבוקשת. אם גם אתם מעוניינים בקריירה של טכנאי גז, אתם יכולים לקרוא את המידע המצורף עמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל מידע נוסף. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס טכנאי גז בדרום?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי גז בדרום?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מה לומדים בקורס טכנאי גז בדרום?

בימינו מנסים לעבור משימוש באנרגיה מזהמת כמו נפט ופחם לשימוש באנרגיה מתחדשת ונקיה יותר מבוססת על רוח, שמש, גלים וגז טבעי. עד שהטכנולוגיה תתפתח דיה, רק שימוש בגז טבעי יכול להדביק איכשהו את הביקושים העצומים לאנרגיה. גם בארץ, במיוחד לאחר גילוי מצבורי הגז העצומים מול חופי מישור החוף התחילו לעבור לשימוש מוגבר בגז הטבעי והוא מהווה כיום את אחד ממקורות האנרגיה המובילים של ישראל. נוסף על ייצור אנרגיה וחשמל, משתמשים בגז גם לבישול ולחימום וגם בתעשיות השונות בארץ. ישנן התמחויות שונות של טכנאי גז והן תלויות כמובן בהתמחויות השונות בהן הוא הוכשר לעבודה. כמו, חיבור הכיריים במטבח לצנרת הגז בבית, טיפול בדליפות, הקמה של חדרי תשתיות גז ליד בתים מגורים וליד בנייני משרדים ותחזוקתם, שיפוץ ותחזוקה של תנורי גז בתעשייה ועוד.

לימודי טכנאי גז בדרום מיועדים לתושבי האזור הגדול ביותר בארץ ולתושבי היישובים שם - באר שבע, אשקלון, דימונה, אילת ויישובים נוספים. שמעוניינים לעסוק במקצוע זה, באמצעות השגת ידע מקצועי נרחב. בלימודים ישימו דגש על בטיחות בעבודה, בגלל הסיכון שהגז יתלקח, יתפוצץ או יגרום לחנק. ישנן כל מיני סוגי הסמכות של טכנאי גז, כמו: טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז תעשייתי, טכנאי גז טבעי, טכנאי גז רמה 1 (טכנאי גז סוג 1) ,טכנאי גז רמה 2 (טכנאי גז סוג 2)  ועוד. אם אתם מתגוררים ביישובי דרום הארץ ומעוניינים במקצוע טכנאי גז, הזדרזו להירשם לקורס זה.

למי מתאים ללמוד קורס טכנאי גז בדרום?

לימודי טכנאי גז בדרום מיועד למספר קהלי יעד. לדוגמא אנשים ללא רקע קודם, בתחום טכנאות הגז שגרים ביישובי הדרום ומעוניינים במקצוע הקשור לבנייה, הפעלה ותחזוקה של תשתיות גז ביתי, תשתיות גז טבעי ותשתיות גז תעשייתי. קורס טכנאי גז רמה 1 (לימודי טכנאי גז סוג 1) עשוי להיות מתאים לאלה שעובדים במחלקות שירות ומכירה של חברות גז ושואפים להתקדם בסולם המקצועי בתוך החברה שלהם.

קורס טכנאי גז רמה 2 (קורס טכנאי גז סוג 2), עשוי להתאים לבוגרי קורס טכנאי גז סוג 1, שמעוניינים להתקדם במקום העבודה שלהם, או לנסות להציג מועמדות לתפקידים בכירים יותר בחברות אחרות. 

קורס טכנאי גז תעשייתי יכול להתאים לאנשים שמעוניינים לעבוד בתפקידי מתקיני תשתיות גז בתעשייה וקורס טכנאי גז טבעי יתאים למי שמעוניין לעבוד בתעשייה המתפתחת של תעשיית הגז הטבעי.

מה הם תנאי הקבלה לקורס טכנאי גז בדרום?

מועמדים אשר רוצים להתקבל אל קורס טכנאי גז בדרום הארץ, צריכים להציג אישור על סיום של לפחות 10 שנות לימוד ולהיות מעל לגיל שמונה עשר. (ייתכן כי בחלק מן המכללות יצטרכו המועמדים להציג אישור על סיום של 12 שנות לימוד). נוסף על כך, ישנם מקרים בהם מי שמעוניין להתקבל ללימודי טכנאי גז רמה 1, צריך להוכיח שהוא עבד לפחות שלושה חודשים תחת הדרכה של טכנאי גז רמה 2.

מי שמעוניין להתקבל אל לימודי טכנאי גז רמה 2, צריך להציג תעודת של טכנאי גז רמה 1, כמו גם, ניסיון מקצועי של לפחות שנתיים.

ברוב המקרים כדי להתקבל אל קורס טכנאי גז בדרום המועמד צריך לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את התאמתו לקורס הזה.

כמה זמן נמשך קורס טכנאי בדרום?

משך לימודי טכנאי גז בדרום תלוי במכללה בה לומדים ובסוג ההסמכה של טכנאות הגז (טכנאי גז טבעי, טכנאי גז תעשייתי, טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז סוג 1טכנאי גז סוג 2 וכדומה). קורס טכנאי גז סוג 1 יימשך לרוב בין שמונים למאה שעות לימוד שמתפרשות על פני בין עשרים לעשרים וחמישה מפגשים (סך הכל כחצי שנה). קורס טכנאי גז סוג 2 יימשך בין מאה ועשר למאה ועשרים שעות לימוד.

קורס טכנאי גז טבעי יימשך בערך מאה ועשר ש"ל תיאורטיות ועוד כמאה שעות של השתלמות פרקטית. חלק מן המכללות ינהלו את קורס טכנאי גז במרכז, במסגרת של לימודים לאנשים עובדים בשעות הערב. כך גם מי שעובד יוכל להפיק תועלת רבה מלימודים אלה.

מה לומדים בקורס טכנאי גז בדרום?

במהלך קורס טכנאי גז בדרום יתמקצעו הסטודנטים במגוון נושאים שיכשירו אותם לעיסוק בתחום זה. בין הנושאים אפשר למצוא את: לימודי התקנים לבטיחות בעבודה, למניעת התלקחות, פיצוץ או חנק. בעת התקנה וטיפול במערכות תשתיות הגז, לימוד תכונות הגז, הכרות עם מכשירי הגז השונים בבתים פרטיים, לימודי על סוגי בלוני גז השונים, ריתוך צינורות הגז, הכרות עם החומרים מהם עשויים צינורות הגז.

כמו כן, הסטודנטים יוכשרו ביסודות הפיסיקה, צפיפות הגז, לחצים אטמוספיריים, שעוני גז, מיכלי גז תת קרקעיים לעומת בלוני גז מעל פני הקרקע, קריאת תכניות של מערכות גז, נהלים בעת מצבי חירום בטיפול בגז ועוד. את נושאי הלימוד המגוונים יעבירו מרצים בעלי ניסיון מקצועי מקיף בתחום טכנאות הגז.

איזה תעודה מקבלים בוגרי קורס טכנאי גז בדרום?

לבוגרי לימודי טכנאי גז בדרום שהשלימו את כל דרישות הלימוד יעניקו תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו (על פי ההסמכה אותה למדו: טכנאי גז תעשייתי, טכנאי גז מוסמך, טכנאי גז טבעי, טכנאי גז רמה 1, טכנאי גז רמה 2 ועוד). לרוב המכללות המקצועיות יינהלו את הקורסים האלה תחת פיקוח ובמסגרת של משרד הכלכלה.

דרישות הלימודים יכללו: מעבר השתלמות מעשית, עמידה בחובת הנוכחות בקורס, הגשת תרגילי בית והשתתפות פעילה במהלך השיעור, הצלחה בבחינות, כולל הבחינות הסופיות הרשמיות של משרד הכלכלה.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס טכנאי גז בדרום?

מי שמסיים לימודי טכנאי גז בדרום יוכלו לפנות ללימודי המשך שיקדמו אותם במדרג המקצועי ויעניקו להם את האפשרות לשפר את תנאי העסקתם. לדוגמא: בוגרי קורס טכנאי גז רמה 1 יוכלו להתקדם אל קורס טכנאי גז רמה 2.

נוסף על כך, בוגר לימודי טכנאי גז בדרום יכול לפנות אל קורס גז טבעי. הקף המשרות אשר קשורות לגז הטבעי בישראל נמצא בעלייה מתמדת, בגלל ההתפתחות המהירה של הענף בשנים האחרונות, במיוחד לאחר גילוי משאבי הגז הטבעי הגדולים אשר נמצאים בתחומי המים הטריטוריאליים של המדינה.

במה עוסקים בוגרי קורס טכנאי גז בדרום?

בוגרי קורס טכנאי גז בדרום יכולים להתקבל לעבודה בסניפים של חברות הגז שנמצאות בדרום הארץ (למשל בערים באר שבע, אשקלון, קרית גת, אילת ובישובים נוספים). בעבודה במסגרת חברות הגז הם יתקינו ויתחזקו מערכות גז בבתים פרטיים ובמשרדים, גם יחליפו צינורות גז, יבדקו דליפות גז וכדומה.

בוגרים שהתמחו כטכנאי גז תעשייתיים יוכלו להתקבל לעבודה במפעלי תעשייה בדרום הארץ. באזור זה קיימים מתקני גז ומפעלים שמחייבים עבודות תחזוקת מערכות גז שוטפת (לדוגמא ברמת חובב, במפעלי ים המלח, בחברת החשמל באשקלון ועוד).

אחר שצברו ניסיון מקצועי של כמה שנים, יוכלו בוגרי לימודי טכנאי גז להקים עסק פרטי לתחזוקה של מתקני ותשתיות גז בתור עצמאיים.
מודעה
מודעה