קורס טכנאי מעליות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי טכנאי מעליות במכללות

תחזוקתה של המעלית אינה עניין פשוט כלל וכלל – צריך לבדוק את תקינות ותפקוד המעלית, ואף לבצע בה תיקונים שונים וביקורות, ועל כן – הדרישה למעליתנים מוסמכים – אשר יוכלו לבדוק, לתקן ולתחזק את המעליות ברחבי הארץ, היא רבה.

תפקיד המעליתן הוא רב אחריות – שכן הוא אחראי על בטיחות הנוסעים במעלית, ועל כן לימודי התחום הם מקיפים ומעמיקים, ועל מנת לקבל את רישוי המעליתן ממשרד הכלכלה, נדרשים המועמדים לאחוז גם בתעודת חשמלאי מעשי, תעודת חשמלאי ראשי, תעודת הנדסאי חשמל, או תעודות רלוונטיות אחרות. מכללות אחדות מציעות ללומדים בקורס מעליתן הכשרה כחשמלאי כחלק אינטגרלי מהלימודים בקורס. בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס מעליתן.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי מעליות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי מעליות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס טכנאי מעליות

בימים אלו, בהם חלק ניכר מהבנייה החדשה היא לגובה, וגורדי השחקים צצים בערים הגדולות כפטריות אחר הגשם – הצורך במעליות רק הולך וגובר. למעשה, לולא הומצאה המעלית – כלל לא היה ניתן להקים את כל גורדי השחקים הממלאים היום את בירות העולם.

אף על פי כי רעיון שבבסיס המעלית אינו חדש כלל וכלל – וככל הנראה גם תרבויות עתיקות השתמשו במעליות כדי להעלות ולהוריד ציוד ואנשים ממקומות גבוהים, המעליות שאנו מכירים כיום – אשר מופעלות לא על ידי כוחם של אנשים, אלא על ידי כוחות הידראוליים או חשמליים, הומצאה רק באמצע ה-19, בעקבות המהפכה התעשייתית.

הודות לנוחות הרבה של שימוש במעלית, כמו גם הבטיחות היחסית של נסיעה בה, הפכו במהרה המעליות לנפוצות למדי, וכיום קשה לדמיין בניין גבוה חדש אשר אינו מצויד במעלית – גם אם הוא רק בן חמש או שש קומות, ועל כן הדרישה לטכנאי מעליות מקצועיים – שיוכלו לעסוק בבדיקת ותחזוקת המעליות היא רבה.
קורס טכנאי מעליות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס טכנאי מעליות?


הלימודים בקורס מעליתן מיועדים, כמובן, למי אשר מעוניין להשתלב בעבודה בתחזוקת מעליות. הלימודים מתאימים במיוחד לחשמלאים ובעלי מקצוע מתחום המעליות המעוניינים לפתוח לעצמם אפיקי התקדמות בקריירה חדשים.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס מעליתן – אולי תגלו עניין גם בלימודי קורס חשמלאי מעשי, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס טכנאי מכונות, קורס טכנאי חשמל, לימודי הנדסאי חשמל ולימודים נוספים בתחומי החשמל, הכשרת הטכנאים וההנדסאים.

מה תנאי הקבלה לקורס טכנאי מעליות?


בעוד מכללות רבות פותחות את שעריהן רק לבעלי תעודת חשמלאי מוסמך (לפחות) או תעודת הנדסאי חשמל, מכללות אחרות מאפשרות גם לחסרי ידע וניסיון בתחום הטכנאות והחשמל להתקבל ללימודים, ואז הם דואגים להשלים במהלך הקורס גם את לימודי ההכשרה לחשמלאי.

כמו כן, כדאי לדעת כי במרבית המכללות ומוסדות הלימוד הלימודים מיועדים רק לבוגרי 10 שנות לימוד (לעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולהציג תעודת בגרות מלאה). כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד והמכללות מקבלות עורכות מבחני קבלה ייעודיים שונים (באנגלית, מתמטיקה  וכו') או ראיונות קבלה, במטרה להעריך את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.
קורס טכנאי מעליות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים לקורס טכנאי מעליות?


משך הלימודים בקורס מעליתן משתנה בהתאם לרמת ההכשרה ההתחלתית של התלמידים בקורס (חשמלאים מוסמכים ועובדים בתחום המעליות, או חסרי כל רקע, ידע וניסיון בתחומים הרלוונטיים). הקורסים המיועדים לאנשי מקצוע מהתחום וחשמלאים כוללים, בדרך כלל, בין 250 ל-350 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים בין חצי שנה לשנה, ואילו הקורסים המקיפים, אשר נועדו לחסרי ניסיון ורקע בתחומים רלוונטיים, כוללים כ-800 שעות לימוד אקדמיות לערך, ונמשכים בין שנה וחצי לשנתיים.

אם גם אתם מעוניינים להירשם לימודים מעשירים אלו, אשר יכולים לתרום רבות להתפתחותכם המקצועית, אך חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס תתקשו לעשות זאת – יש לנו חדשות טובות בשבילכם! מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים והערב או אף לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בשעות והזמנים הנוחים להם ביותר – וללא לוותר כלל על ימי עבודה.

מה נושאי הלימוד לקורס טכנאי מעליות?


תכנית הלימודים בקורס מעליתן היא עשירה, מקיפה ומעמיקה, ודואגת להכשיר את בוגריה בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למעליתן האיכותי והמקצועי. בדרך כלל מוקדשות חצי משעות הלימוד בקורס ללימודים תיאורטיים ועיוניים רלוונטיים, ומחציתם השנייה של הלימודים מוקדשת לתרגולים והתנסויות מעשיות.

בין הנושים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: המעלית ומרכיביה, הרכבת מעליות, תחזוקת מעליות, כללי זהירות ובטיחות, חוקים ותקנות, חשמל ופיקוד למעליות ועוד שלל נושאי לימוד, אשר יכשירו את בוגר הקורס כמעליתן מקצועי ואיכותי מן השורה הראשונה.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס טכנאי מעליות?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס – לרבות מעבר מוצלח של המבחנים החיצוניים – יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ומשרד התמ"ת (הכלכלה). מכללות מסוימות אף מזכות את הבוגרים את הבוגרים בתעודת "חשמלאי זוטר" בסיום הלימודים.

תעודת הרישוי "חשמלאי שירות למעליות" תינתן למי שעומד בכל הדרישות וההנחיות של המנהל לענייני חשמל במשרד הכלכלה, ולמי שיעבור בהצלחה את בחינות הרישוי מטעם משרד התמ"ת.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס טכנאי מעליות?


בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות תיקון, בדיקה ותחזוקת מעליות בחברות מעליות או באופן עצמאי. מעליתן עצמאי עוסק, בדרך כלל, בעבודות תיקון ואחזקה של מעליות אשר תקופת האחריות של החברה עליהן פגה.

סיכום קורס טכנאי מעליות


לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אשר יקנו לכם הכשרה מקצועית איכותית ונחשקת, אשר תסייע בידכם להשתלב בשלל עבודות רבות אחריות – קורס מעליתן יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. קורס זה, אשר מיועד, כמובן, לבעלי חוש טכני, כמו גם לחשמלאים מוסמכים, יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למעליתן מקצועי. אז בואו ליהנות מלימודים שייקחו אתכם גבוה – בואו ללמוד בקורס מעליתן.
מודעה
מחפש קורס טכנאי מעליות?
מחפש קורס טכנאי מעליות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: לוד, חיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה