מכללת ספיר היחידה ללימודי חוץ

קורס מנהלי עבודה בתעשייה

מכללת ספיר היחידה ללימודי חוץ

קורס מנהלי עבודה בתעשייה

ההתפתחויות הדינמיות והשינויים התכופים בעולם התעשייה המודרנית מגבירים את הצורך של המפעלים השונים למנהלי עבודה. ממנהל העבודה נדרשים יכולות ניהול גבוהות, הן של כוח אדם והן של מערך היצור הטכני. היכולות הנ"ל מתבססות על ידע ניהולי מקיף, ניסיון חיים ובידע נרכש. מנהל העבודה הוא החוליה המקשרת בין הדרג המתכנן לבין הדרג המבצע. הוא זה שמוציא לפועל את התוכניות ודואג לביצוע במסגרת איכות וזמן.

כמו כן, בעידן בו קיימים ערכי בטיחות ודרישות תקנים מחמירים קיימת חובה של כל מפעל למנות חברי וועדת בטיחות בעלי הסמכה. תוכנית לימודים זו תשלב לצד לימודי ניהול תעשייתי גם הסמכה כנאמן בטיחות.

למעשה הקורס מנהלי עבודה בספיר מקנה ידע נרחב בתחומי התעשייה והניהול ומעניק מיומנויות ניהוליות תוך שימת דגש על ההיבט היישומי. הקורס מיועד למנהלי עבודה, ראשי צוותים, ועובדי תעשיה בעלי ניסיון המעוניינים להתקדם בתחום ולרכוש מיומנויות ניהול.

קהל יעד

הקורס מיועד למנהלי עבודה, ראשי צוותים, מנהלי משמרות, ראשי קבוצות ועובדי תעשייה בעלי ניסיון של 2 שנים לפחות בתחום התעשייה.

משך הלימודים

היקף שעות לימוד: 154 שעות אקדמיות, מפגשים חד שבועיים. ימי לימוד ושעות: יום שישי 8:30-13:30 (6 ש"א), 26 מפגשים תאריך פתיחה:  13/04/2018 תאריך סיום משוער: 07/12/2018

נושאי הלימוד

א. יסודות הארגון והניהול ומיומנות ניהול עובדים
ב. תהליכי ייצור ותפ"י, עריכת תחזיות, קיבולת ייצור
ג.  שיטת ניהול וקבלת החלטות ניהוליות
ד.  ניהול פרויקטים: פ.ר.ט, גאנט
ה. ניהול מלאי
ו. אירועים בדיני עבודה
ז. קורס נאמני בטיחות: הכרת מכונות ומגני מכונות, ציוד מגן אישי, סיקרי סיכונים במפעל, חוקי עבודה בגובה,               רגולציה ונושאים נוספים הקבועים בחוק.- 24 שעות אקדמיות 
ח. בטיחות וגהות
ט. בקרת איכות - תקינה

*ייתכנו שינויים במתכונת הלימוד, נושאי הלימוד וסגל ההוראה.
תחומי לימוד נוספים בספיר
מרכז קדם אקדמי/ מכינות
המרכז ללימודי חוץ והמשך