קורס מיזוג אוויר בדרום

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מיזוג אוויר בדרום
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מיזוג אוויר בדרום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מיזוג אוויר בדרום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מיזוג אוויר בדרום במכללות

"בלילות הקיץ החמים שום דבר אינו קורה".... כך כתב מתי כספי בשירו, ובדרום הארץ חם במיוחד. בין אם מדובר בערים באר שבע או דימונה ובוודאי כשמדברים על אילת בדרום הרחוק. הבריזה שמגיעה ממערב אמנם מצליחה בשעות הערב לצנן מעט את האווירה, אולם קשה מאוד להסתדר בבתים, במשרדים ובמבנים ציבוריים ללא מזגנים. זו הסיבה שמקצוע טכנאי מזגנים, נחשב כאטרקטיבי מאוד בעיקר בדרום הארץ.

קורס מיזוג אוויר בדרום מיועד לתושבי האזור שגיאוגרפית נחשב לגדול ביותר בישראל. באמצעות הידע שיצברו הסטודנטים במהלך הקורס הם יוכלו להתקין מזגנים, לאבחן ולטפל בתקלות של מזגנים בין אם מדובר במזגנים ביתיים, או במזגנים תעשייתיים (תלוי כמובן בהתמחות במהלך הלימודים). אם גם אתם שואפים להשיג מקצוע מתגמל, מאתגר שתמיד תהיה בו עבודה בגלל אילוצי האקלים הארץ ישראלי, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף להשאיר את הפרטים שלכם באתר ואחד מיועצנו יחזור אליכם עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מיזוג אוויר בדרום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מיזוג אוויר בדרום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מיזוג אוויר בדרום

אחת מן ההכשרות המקצועיות הנפוצות ביותר בישראל היא של קורס מיזוג אוויר וקירור. האקלים הארץ הישראלי החם מחייב משפחות רבות לרכוש מזגנים לבתיהם הפרטיים. גם בבנייני משרדים, או במבנים ציבוריים מתקינים מזגנים רבי עוצמה שמטרתם לצנן את האווירה במתחם, במיוחד כאשר הקיץ מגיע. מנגד, במקומות גבוהים שבחורף הטמפרטורה בהם נמוכה, המזגנים המותקנים מאפשרים לחמם את החלל ובאופן זה להעניק אווירה חמימה יותר, ללא סכנה של שימוש בגז, נפט, או תנורי חשמל בזבזניים. בדרום הארץ חשיבותם של המזגנים גבוהה, בגלל החום הקיצוני של הקיץ. ברור אם כן שהאטרקטיביות של לימודי מיזוג אוויר היא גבוהה, בגלל האינטראקציה עם לקוחות, השכר המתגמל והאתגר בעבודה.

קורס מיזוג אוויר בדרום נועד להכשיר אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו להתקין מזגנים, לתפעל אותם, לאבחן תקלות ולתקנם. בין אם מדובר במזגנים ביתיים, מזגנים מרכזיים בבנייני משרדים, או מזגנים תעשייתיים, ובין אם מדובר בעבודה כשכיר בחברות ניהול ואחזקה, או בעבודה של טכנאי מזגנים עצמאי שמתקין ומתקן בעצמו מזגנים אצל לקוחות פרטיים. אם אתם מתגוררים בדרום הארץ ומעוניינים בעבודה בטוחה ומאתגרת, הזדרזו להירשם אל לימודי מיזוג אוויר בדרום הארץ וזכו בחוויית לימודים מעשירה ובמקצוע מתגמל לעתיד.

מי קהל היעד ללימודי קורס מיזוג אוויר בדרום ?

קורס מיזוג אוויר בדרום מיועד למספר קהלי יעד. לצעירים בראשית דרכם המקצועית ששואפים להשיג מקצוע מתגמל, בין אם כשכירים בחברות אחזקה ומיזוג אוויר, או כעצמאיים המספקים שירותי תיקון מזגנים אצל לקוחות פרטיים.

לימודי מיזוג אוויר אף יתאימו לאנשים חסרי תעסוקה שמחפשים זמן רב עבודה ומתייצבים אצל פקידי שירות התעסוקה. הפקיד עשוי להפנות אותם להכשרה מקצועית מבוקשת, במסגרת לימודי קורס מיזוג אוויר שיתקיים במתכונת מזורזת ובאופן זה הם ייצאו ממעגל האבטלה וירכשו מקצוע מבוקש.

קורס מיזוג אוויר בדרום עשוי להתאים גם לחיילים משוחררים שמתגוררים באזור זה אשר שואפים להשיג מקצוע משתלם ואטרקטיבי. הם עשויים לשלם על הקורס באמצעות כספי הפיקדון לחיילים משוחררים.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי מיזוג אוויר בדרם ?

מי שמעוניין להציג מועמדות אל לימודי מיזוג אוויר בדרום, יצטרך לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: המועמד צריך להיות מעל לגיל 18. תנאי נוסף לקבלה ללימודים, הוא הצגת אישור על סיום של עשר שונות לימוד לפחות. ייתכן כי בחלק מן המכללות יחייבו את המועמדים אף להיות בעלי 12 שנות לימוד.
 
ישנם מסלולי לימוד מיזוג אוויר בדרום שיחייבו שלמועמדים לקורס יהיה ניסיון מקצועי של כשנה בתחום התחזוקה, או בתחום החשמל. ברוב המכללות יערכו למועמדים ראיון קבלה אישי מקדים עם ראשי תחום הלימוד (ראש חוג, רכז אקדמי, מזכירה וכדומה). ראיון זה אמור להעריך את מידת התאמתם לקורס ואת רמת המוטיבציה שלהם לעבור קורס זה.

מה משך הלימודים למיזוג אוויר ?

משך לימוד מיזוג אוויר בדרום ישתנה בין המכללות השונות ובין מסלולי לימוד ברמות שונות, בהתאם להכשרה אותה הם עוברים (לדוגמא מיזוג אוויר תעשייתי, מיזוג אוויר ביתי ועוד). הקורסים אשר מתאימים לחסרי רקע קודם, כוללים לרוב, בין מאתיים וחמישים לשלוש מאות שעות לימוד אקדמיות. סה"כ בין שישה חודשים לתשעה חודשים. הקורסים המורחבים בתחום, עשויים להימשך עד שנה ולכלול בין שלוש מאות וחמישים לארבע מאות שעות לימוד אקדמיות.

יש אף קורסים מקיפים שנועדו להכשיר הנדסאי קירור שיימשכו בין שנתיים לשלוש שנים (כשישה סמסטרים). במרבית המכללות ניתן ללמוד את קורס מיזוג אוויר בדרום במתכונת של לימודי ערב לאנשים עובדים. מתכונת זו מאפשרת גם למי שעובד במשרה מלאה להפיק תועלת מלימודים אלה. בדרך כלל הלימודים יתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע (לעיתים אף בימי שישי). מי שלומד בהכשרה מקצועית במתכונת מזורזת ילמד ברוב ימות השבוע.

מה תוכנית הלימודים למיזוג אוויר ?

במסגרת לימודי מיזוג אוויר בדרום ירכשו הסטודנטים ידע מקצועי ויכולות עבודה טכניות מצויינות שיאפשרו להם להתקין מזגנים, לאבחן תקלות במזגן ולטפל בהן. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: יסודות באנגלית טכנית, הכרות עם דגשים במתמטיקה, היסודות של שרטוט טכני, הכרות עם תחום האלקטרוניקה התעשייתית, דגשים בעבודה על מכונות ומתקני חשמל.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על תרמודינמיקה, הכרות עם מערכות מכשור ובקרה, שליטה ופיקוד, עבודה במסגרת מעבדות מיזוג אוויר וקירור, הכרות עם טכנולוגיית האינוורטר, איבחון, איתור ותיקון תקלות, דגשים על נושאי מיזוג אוויר תעשייתי, יסודות החשמל, עבודה מעשית: פירוק, הלחמות, ריתוכים, תכנון מערכות מיזוג אוויר ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים מובילים בתחומם בעלי ידע מקצועי וניסיון בעבודה.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס מיזוג אוויר ?

לבוגרי קורס מיזוג אוויר בדרום אשר עמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר של טכנאי והסמכה מטעם המכללה בה הם למדו והסמכה מטעם משרד הכלכלה ומה"ט. חובות הלימוד כוללים: עמידה בחובת הנוכחות, השתתפות פעילה במהלך הלימודים, הגשת תרגילים, הצלחה בבחינות במהלך הלימודים ובבחינות המסכמות הרשמיות מטעם משרד הכלכלה ומה"ט והגשת פרויקט גמר.

מה אפשרויות ההמשך ללימודי מיזוג אוויר ?

בוגרי קורס מיזוג אוויר בדרום עשויים להתקדם אל לימודי המשך נוספים. לדוגמא: קורס טכנאי מיזוג אוויר לרכב. קורס זה מתאים למי ששואף לעשות הסבה לעבודה במוסכים ובמסגרת זו לאבחן, לטפל ולהתקין מזגנים בכלי רכב.

לימודי המשך נוספים הם לימודי קורס תיקון מכשירי חשמל ביתיים. קורס זה נועד לאפשר להם להיות טכנאי שירות ולתקן מגוון מכשירי חשמל ביתיים, כמו מקררים, מכונות כביסה, מכשירי טלוויזיה ועוד. טכנאי השירות יצברו ידע מקיף בפיקוח ובקרה על מערכות חשמליות שונות ויוכלו לאבחן תקלות ולתקנן.

מה אפשרויות התעסוקה ללימודי מיזוג אוויר ?

בוגרי לימוד מיזוג אוויר בדרום יוכלו להציג את מועמדותם למשרות הקשורות לתיקון מערכות מיזוג אוויר וקירור בחברות ניהול ואחזקה, או בחברות התקנת ותיקון מזגנים כשכירים. ייתכן כי בהתחלה הם יעבדו תחת פיקוח של טכנאי מיזוג אוויר בכיר ובעל ניסיון, אולם בהדרגה הם יוכלו לקחת על עצמם יותר פרויקטים ולפעול באופן עצמאי.

מי שצבר ניסיון רב בעבודה יוכל לפנות לאפיק עבודה עצמאי כטכנאי מיזוג אוויר וקירור ולספק שירותים ללקוחות פרטיים בביתם – להתקין ולתקן מזגנים. כך הם גם ירוויחו יותר כסף וגם יעלו את המוניטין שלהם ויגדילו את קהל לקוחותיהם. כמו כן, הם יוכלו להציג את מועמדותם למשרות הוראה במכללות מקצועיות בהן לומדים קורסי מיזוג אוויר וקירור.
מודעה
מחפש קורס מיזוג אוויר בדרום?
מחפש קורס מיזוג אוויר בדרום?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מכללות בפריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎