קורס וואטסו

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי וואטסו במכללות

וואטסו הינה שיטה טיפולית הדומה להידרותרפיה, שעושה גם שימוש באלמנטים מתחום השיאצו היפני. ראשיתה בתחילת שנות השמונים של המאה העשרים, עת מטפל שיאצו בשם הרולד דל הביא לפיתוח של טיפול המשלב מים ושיאצו. חיבור המילים באנגלית Water ו-Shiatsu, יוצר את המונח Watsu. המים ניחנו ביכולות טיפול מרשימות כשיש בהם אלמנט של חיים, רגיעה ושלווה. אנחנו זקוקים למים בשביל לחיות ולהתקיים אך את מלוא הפוטנציאל של המים עדיין לא גילינו.

קורס וואטסו משתייך לתחום הרפואה המשלימה ומתאים לקהל הרחב שמבקש לעבוד בתחום טיפולי אלטרנטיבי. לימודי אלה נועדו להכשיר מטפלים במים, בשיטה ייחודית. הקורס מועבר במכללות רבות ברחבי הארץ וניתן דגש רב על פרקטיקה בתוך מים, בבריכות מחוממות לרוב, כחלק מן האפקט הטיפולי, ועל הדרכות תיאורטיות בנושאי עיסויי שיאצו ועיסויים טיפוליים במים. אם גם אתם מעוניינים ביד ייחודי זה ולהתחיל לעסוק בתחום כמטפלים, הקורס יספק לכם הצצה נדירה אל רזי עולם המים והאפשרויות הטמונות בו. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד ולהשאיר פרטים בכדי לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס וואטסו?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס וואטסו?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס טיפול וואטסו

טיפולי וואטסו פותחו במקור על ידי מאסטר הזן הארולד דאל, בקליפורניה שבארצות הברית. דאל פיתח שיטה ייחודית של תנועות הדיפה של המטופל בתוך המים, בעת שטמפרטורת המים נקבעת לשלושים וחמש מעלות. באמצעות התנגדות המים, שנובעת משטח פני הגוף ונפחו, המהירות של התנועה במים, הצורה של הגוף המונע בתוך המים, והחלקים של גוף שתחת פני המים, בא לידי ביטוי האפקט של וואטסו טיפול במים. לעיתים הטיפול נעשה באופן פרטני, אחד על אחד ובמקרים אחרים בקבוצות. תוך כדי הטיפול, מטפל וואטסו מניע את גופו של המטופל במים בתנועות ולחיצות ובאופן כללי מעניק למטופל חוויה מפנקת.

לימודי וואטסו יעניק לסטודנטים חוויית לימודים מרתקת, באמצעות עבודה על תכנים תיאורטיים והשתלמות מעשית בתוך הבריכות המחוממות. ההכשרה בתחום תעניק לבוגרים ידע מקצועי רב, שבאמצעותו הם יוכלו להפוך למומחים בטיפולי מים. אם גם אתם מעוניינים לעבוד כמטפלים בוואטסו, מהרו להירשם למסגרת של לימודי הידרותרפיה וואטסו וזכו במקצוע מעשיר, מאתגר ובעל ערך חשוב של טיפול רפואי אלטרנטיבי לקהלי יעד מגוונים.
קורס וואטסו
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי טיפול בוואטסו?

אם יש לכם כישורי יחסי אנוש טובים, גישה טובה לאנשים, רצון לסייע, לטפל ולתרום, הרי שקורס וואטסו יכול להתאים לכם. באופן כללי לימודי הידרותרפיה הם לימודים המקנים יכולות שיקומיות לאנשים שזקוקים לשיקום רפואי או מנטלי.

לימודי הידרותרפיה וואטסו, מהווים גם התמחות ממוקדת ולכן תתאים לאנשים שיש להם רקע מוקדם תחום הרפואה המשלימה, או לאנשים שבאים מתחום טיפולי התרפיה. כמו כן יתאים הקורס לאנשים שכבר עוסקים בהידרותרפיה ומעוניינים לשפר את יכולותיהם ולהעניק טיפול ייחודי נוסף למטופליהם.

ישנן דרגות הכשרה שונות במסגרת לימודי טיפול וואטסו. דרגה 1, מיועדת לקהל הרחב שמעוניין להתמקצע באופן בסיסי בשיטת הטיפול הזו. דרגה 2 מיועדת לבוגרי המסלול שסיימו דרגה 1 ואילו דרגה 3 מיועדת לבוגרי המסלול שסיימו דרגה 2.

מה הם תנאי הקבלה לקורס וואטסו?

בכדי להתקבל ללימודי קורס וואטסו על המועמדים לעמוד במספר תנאי קבלה. המועמדים לקורס אמורים להיות מעל לגיל 18. ברוב המכללות יידרש מהמועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעיתים אף יידרש מהם להציג תעודת בגרות מלאה.

בחלק מן המכללות יידרש מן המועמדים לעבור ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתם לקורס, כמו גם את רמת המוטיבציה שלהם לטפל במטופלים עם בעיות רפואיות מגוונות. נוסף על כך, בכדי להתקבל אל קורסי וואטסו דרגה 2 או 3, יידרש מהמועמדים לקורס להציג תעודת וואטסו דרגה 1 ו-2 בהתאמה.

מכיוון שברוב המכללות שפת הלימוד בהן היא בעברית, נדרש מן המועמד להגיע עם ידע טוב בשפה, בכדי להתמודד עם תכני הקורס והבנת דברי ההדרכה של המרצים.
קורס וואטסו
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס וואטסו?

משך לימודי וואטסו משתנה בין מכללה למכללה ובין קורסים בסיסיים לקורסים מורחבים. בדרך כלל קורסים קצרים יימשכו בין חמישים לשבעים שעות לימוד אקדמיות, שמתפרשות על פני בין עשרה לחמישה עשר מפגשים. בין שלושה לארבעה חודשים. לרוב מפגש אחד בשבוע ולעיתים מפגש נוסף בימי שישי. ייתכן שהקורס הזה עשוי להתקיים במסגרת מרוכזת במשך שבוע וחצי. הקורסים המורחבים יימשכו מעל לשנה. סה"כ חמש מאות שעות לימוד אקדמיות. במסגרת זו הלימודים עשויים להתקיים בין פעם לפעמיים בשבוע ואף בימי שישי.

חלק מן המכללות יציעו את לימודי טיפול וואטסו, במסגרת של לימודי ערב, בכדי לאפשר גם למי שעובד במשרה מלאה להשתתף בקורס וליהנות ממה שיש לתחום של וואטסו טיפול במים להציע.

מה לומדים בקורס וואטסו?

במסגרת קורסי וואטסו, ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיעניקו להם ידע מקצועי רב ויהפכו אותם למטפלי וואטסו מוכשקים ובעלי יכולת טיפולית גבוהה. בין נושאי הלימוד המגוונים ניתן למצוא את: הכרות עם וואטסו טיפול במים, וואטסו לנשים בהריון, וואטסו תינוקות, פיזיולוגיה ואנטומיה, מבוא לתרפיה באמצעות נגיעות במים, עזרה ראשונה והחייאה, הדרכת וואטסו קבוצתי, מבוא לאתיקה מקצועית, תנועות במים ונשימות תקינות, תנועות רצופות, תירגולי טאי צ'י במים,  הכרות עם איכויות המגע של Tansu. את נושאי הלימוד יעבירו מרצות ומרצים מובילים בתחומם עם ידע מקצועי רב וניסיון רב שעברו קורס מדריכי וואטסו במהלך הקריירה שלהם.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של קורס וואטסו, עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: לימוד הידרותרפיה, קורס ג'הארה ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס וואטסו?

בסיום קורס וואטסו, מקבלים הבוגרים תעודת הסמכה מטעם המכללה בה הם למדו, בהנחה והשלימו את כל חובותיהם הלימודיים שכוללים: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים תיאורטיים, מעבר השתלמות מעשית ופרויקט סיום במקומות שדורשים זאת. התעודה מסמיכה לעיסוק בהידרותרפיה בשיטת וואטסו הייחודית באופן מקצועי ומבטיחה כי הבוגרים קיבלו את מירב הידע בתחום. התעודה תהיה בהתאם לקורס ההסמכה אותו עברו הסטודנטים. דרגה 1, דרגה 2 ו-דרגה 3.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס וואטסו?

בוגרי קורס וואטסו עשויים לפנות ללימודי המשך בתחום, בכדי לשכלל את יכולותיהם המקצועיות. מי שלמד קורס וואטסו מדרג 1 או דרג 2 יוכלו להתקדם לקורסי וואטסו מדרג 2 ודרג 3 בהתאמה. בוגרי הקורסים האלה שמעוניינים לפנות לתחום ההדרכה יוכלו לעבור קורס מדריכי וואטסו.

לימודים דומים לקורסי וואטסו, כמו לימודי הידרותרפיה, או לימודי קורס ג'הארה, עשויים להיות אפשרות טובה להתקדמות בתחום לימודי טיפול מים ולחזק את יכולתיהם הטיפוליות של בוגרי הקורסים.

אם בוגרי לימודי וואטסו מעוניינים גם "לצאת מן המים" ולתת למטופליהם אופציה טיפולית נוספת, הם יוכלו ללמוד קורס תרפיה בתנועה. קורס זה משתמש בשיטות טיפול סיניות עתיקות של תנועת הגוף כפיתרון טיפולי למצבי חולי מגוונים.

במה עוסקים בוגרי קורס וואטסו?

שוק העבודה עבור בוגרי קורס וואטסו מספק תפקידים בספקטרום נרחב כגון מכוני יופי וספא, חדרי כושר, קליניקות פרטיות, בתי מלון, הרחבת הכישורים המקצועיים של אנשי טיפול מתחומים רבים, אתרי נופש ועוד. טיפולי וואטסו לכשעצמם דומים מאוד לעיסוי הנעשה בספא ומספק חווית פינוק והנאה לכל המבקשים להירגע ולשחרר מתח מצטבר מחיי היום יום.

באופן ספציפי ניתן לומר כי בוגרי קורס וואטסו יוכלו אף לפתח קריירה עצמאית כפרילנסרים בתחום לימודי טיפול מים ולשכור בריכות מחוממות לפי שעה ואף להעסיק מטפלים נוספים. אם בוגרי הקורס יהיו כשרוניים ואחרי תקופה שיצברו ניסיון כעצמאיים הם יוכלו להעלות את המוניטין שלהם כמטפילם ולהגדיל את קהל מטופליהם.
מודעה
מחפש קורס וואטסו?
מחפש קורס וואטסו?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה