מכללות לרפואה משלימה

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי רפואה משלימה ואלטרנטיבית במכללות

הגדרת הרפואה משלימה, מציינת את מיזוג הטיפול הקונבנציונלי המערבי עם טיפולים נוספים מן הרפואה האלטרנטיבית, שנועדה למעשה השלים את ההליך הרפואי. אנשים רבים אינם מוצאים את הפתרונות המתאימים עבורם בשיטות הרפואה המערבית הקונוונציונלית ולכן הם פונים לתחום הרפואה המשלימה. לרפואה המשלימה, יש שיטות וגישות שונות שיכולות לסייע במגוון תחומים - החל מהתמודדות עם לחץ ועד ריפוי של מחלות שונות.

תחומי הטיפול במסגרת הרפואה המשלימה הם מגוונים וכוללים נושאים רבים כגון: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, הילינג, צ'י קונג, טיפול רב תחומי במגע ועוד נושאים רבים. קורס רפואה משלימה נועד להכשיר מטפלים שיציעו אפשרויות ריפוי נוספות לרפואה המודרנית לקהל הרחב של המטופלים שמגיעים אליהם לטיפול.  אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, אתם מוזמנים לקרוא את הדף המצורף אודות לימודי רפואה משלימה, מה תנאי הקבלה, משך לימודים נושאי לימוד ועוד. באמצעות לימודים אלו תוכלו גם ליהנות מחוויית מעשירה וגם ממקצוע מרתק, מתגמל ובעל ערך.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות מכללות לרפואה משלימה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על מכללות לרפואה משלימה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי רפואה משלימה

כיום, על מנת לעזור לאנשים להרגיש יותר טוב ולהתמודד עם מחלות והרגשה לא טובה, אין צורך בהכרח ללמוד רפואה - ניתן להתמקצע באחד מתחומי הרפואה המשלימה הרבים. מבחר ההתמחויות הוא עשיר ונע החל מלימודי עיסוי ועד ללימודי רפואה סינית ודיקור קרקפת - YNSA. היחס כלפי הרפואה המשלימה, שנקראת גם רפואה אלטרנטיבית, השתנה לאורך השנים. אם בעבר רופאים רבים התייחסו לשיטות הרפואה המשלימה בחשדנות, כיום קיימים יותר ויותר רופאים שמתעניינים בטכניקות הרפואה המשלימה ומציעים למטופלים שלהם להסתייע בה. בנוסף, קיימים רופאים שבוחרים לעשות קורסים ברפואה משלימה, בכדי להעשיר את הידע שלהם.

גם כיום הגישות כלפי הרפואה המשלימה הן חלוקות, אך יותר ויותר רואים בה רפואה אינטגרטיבית, במילים אחרות - רפואה משולבת שמציעה השלמה לשיטות הרפואה המערבית ולא בהכרח תחליף שמייתר את הצורך ברופא ובקופת החולים. אם אתם מעוניינים בעבודה מרתקת לעתיד ובידע חשוב, בכדי לעסוק בתחום בעל ערך, כדאי לכם להירשם לאחד מקורסי הרפואה המשלימה המגוונים להבטיח את עתידכם המקצועי.
מכללות לרפואה משלימה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל יעד

קורס רפואה משלימה על הענפים השונים שלו מוכוונים לקהלים מגוונים. ראשית הלימודים מיועדים לאנשים שבאים מתחום הרפואה הקונבנציונלית, שחשים שהיא לא מספקת בכל המקרים את מיטב האפשרויות לטיפול באנשים הסובלים (כמו טיפולי כימותרפיה שמטפלים בסרטן, אבל יוצרים תופעות לוואי קשות, שלעיתים טיפולים משלימים מקלים עליהם). אנשים שיפיקו תועלת הם רופאים, אחיות, מטפלים בעיסוק, או בדיבור, מומחי פיזיותרפיה וכדומה.

כמו כן יתאימו הלימודים לאנשים חסרי רקע קודם בתחום הטיפול, שמעוניינים בקריירה כמטפלי רפואה משלימה. בין אם הם צעירים בראשית דרכם המקצועית, או שהם נמצאים בצומת דרכים בקריירה שלהם ומעוניינים בהסבה מקצועית. הלימודים האלה יאפשרו להם לעבוד או כשכירים, או במסגרת עצמאית בביתם או בקליניקה שישכרו.

תנאי קבלה

בכדי להתקבל לקורסים ספציפיים במסגרת לימודי רפואה אלטרנטיבית, לרוב לא יידרשו תנאי קבלה מחמירים. מכללות לרפואה משלימה ירצו שהמועמדים יגיעו עם 12 שנות לימוד (לא תמיד זה יהיה תנאי לקבלה). לעיתים אף יידרש מהמועמד להציג תעודת בגרות מלאה. כמו כן תידרש ידיעה טובה של השפה העברית מכיוון שזו שפת הלימוד במכללות.

תנאי קבלה נוסף הוא מעבר ראיון קבלה אישי עם ראשי חוג הלימודים ולעיתים אף לעבור ועדת קבלה, כדי לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד לקורס, כמו גם את רמת המוטיבציה של המועמד ללמוד את נושאי הרפואה המשלימה.

לקורסים מתקדמים בתחום לימודי רפואה משלימה, יידרש מעבר קורסי מבוא בסיסיים והצגת תעודת סיום בקורסים אלה. לדוגמא: קורס אנטומיה ופיזיולוגיה.
מכללות לרפואה משלימה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודים

משך לימודי הרפואה המשלימה משתנה בין הקורסים השונים, לבין לימודים מקיפים שנלמדים במתכונת רב שנתית, כמו גם בין המכללות השונות. קורסים קצרים ובינוניים יימשכו בדרך כלל בין חמישים למאה שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין שנים עשר לעשרים וחמישה מפגשים. סה"כ בין שלושה חודשים לחצי שנה. לימודי רפואה משלימה מקיפים נמשכים יותר משנה ולרוב נערכים במתכונת תלת שנתית (אם כי לעיתים הלימודים יימשכו אפילו חמש שנים, בהנחחה והם במתכונת של לימודי ערב). לימודים אלה אף יכללו שעות רבות בהשתלמות מעשית. 

לימודים שמתקיימים במכונת לימודי בוקר יתקיימו בדרך כלל ברוב ימות השבוע, כל היום. מכללות רבות יתכננו את הלימודים שיתאימו גם לאנשים שעובדים, במתכונת של לימודי ערב.

מסלולי לימוד

לימודי רפואה אלטרנטיבית כוללים נושאי לימוד מגוונים ומבחר מסלולים אותם מציעות המכללות לרפואה משלימה. במסגרת לימודים אלה ניתן למצוא קורסים מגוונים. לדוגמא: קורס שיאצו, לימודי טאי צ'י, קורס צמחי מרפא, ארומתרפיה, הידרותרפיה, לימודי שיטת האיזון, קורס אקופרסורה, לימודי טווינה, קורס קינסיולוגיה, קורס רייקי,  לימודי מדיטציה, וכדומה.

מסלולי לימוד מורחבים וארוכים במסגרת קורס רפואה משלימה אלטרנטיבית כוללים את התחומים הבאים:
 • לימודי רפואה סינית לקראת תואר מטפל מוסמך או בכיר ברפואה סינית
 • לימודי טיפול רב תחומי במגע
 • לימודי רוקחות טבעית
 • לימודי רפלקסולוגיה במתכונת רב שנתית
 • לימודי רפואה הוליסטית
 • התמחות בלימודי עיסוי מורחבים
 • לימודי הילינג מורחבים
 • לימודי רפואה יפנית (כולל לימוד דיקור קרקפת)
 • לימודי הומאופתיה

תעודה

לבוגרי לימודי רפואה משלימה, שעומדים בכל חובות הלימוד: הצלחה במבחנים, הגשת תרגילים, השתלמות מעשית במסגרת קליניקות לרפואה משלימה ועמידה בחובת נוכחות, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. לבוגרי המסלולים המורחבים ברפואה משלימה שמועברים במתכונת רב שנתית, תוענק תעודת מוסמך בטיפול ברפואה משלימה (על פי מסלול הלימוד אותו בחרו). הבוגרים שלמדו בין שלוש לארבע שנים במסלול הלימודים אותו בחרו יקבלו תעודה מטפל בכיר ברפואה משלימה (בתחום אותו הם בחרו).

אפשרויות תעסוקה

מבחר האופציות עם סיום הלימודים הוא רב, אולם הוא תלוי בהתמקצעות שבחרתם ללמוד. בין התחומים שבהם תוכלו לעסוק:
 • עבודה כמעסים או מטפלים בספא, קליניקות פרטיות, מכוני יופי, או בבית מלון
 • עבודה כמרפאים אלטרנטיביים, כשכירים, או כעצמאים בעלי קליניקה פרטית.
 • מתן ייעוץ תזונתי למטופלים שזקוקים לאיזון תזונתי, בשביל דיאטה ואיזון מחלות מגוונות, כסכרת, לחץ דם, עודף כולסטרול, חולים הסובלים באלרגיות שונות ועוד.
 • עבודה כמטפלים שמסייעים לאנשים עם בעיות ומצוקות נפשיות, שסובלים מבעיות חרדה וכדומה.
 • מטפלים בעלי ניסיון מקצועי רב וידע עשיר בתחום אותו הוא למד יוכל להציג את מועמדותו למשרות הדרכה במסגרת המכללות לרפואה משלימה ולהעביר מהידע שלהם לדור הבא של המטפלים.
מודעה
מחפש מכללות לרפואה משלימה?
מחפש מכללות לרפואה משלימה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, ב"ש ורעננה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה