קורס מיזוג אוויר במרכז

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי מיזוג אוויר במרכז במכללות

בימי הקיץ החמים כבר לא צריך לפתוח את החלון בסלון ולקוות לבריזה שתגיע מהים. בבתים רבים מותקנים מזגנים חדשים שמצננים את האוירה בבית ומאפשרים למשפחות לעבור בשלום את הקיץ. המזגנים גם משמשים לחימום כאשר ימי החורף הסוערים מכים בעוצמה. המזגנים החדשים בימינו עובדים ביעילות אנרגטית גבוהה, הם שקטים ומאפשרים לקרר או לחמם את חלל חדרי הבית, המשרד, כיתות הלימוד במכללות וכדומה. במרכז הארץ מתגוררת רוב האוכלוסייה של המדינה, בעיקר באיזור גוש דן (תל אביב, חולון, רמת גן, גבעתיים ועוד ערים ויישובים נוספים). קיימות באיזור מכללות מקצועיות רבות שבמסגרתן ניתן ללמוד את התחום של מיזוג אוויר וקירור. תחום זה מתבלט על פני שאר מקצועות הטכנאות שקיימים כעת. זה פועל יוצא של העובדה כי תמיד יהיה צורך בטכנאי מיזוג אוויר וקירור באקלים הישראלי.

קורס מיזוג אוויר נועד להכשיר אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו להתקין מזגנים, לתפעל אותם, לאבחן תקלות ולתקנן, בין אם יעשו זאת בבתים של לקוחות פרטיים, בבנייני משרדים, בתעשייה וכדומה. הם יכולים לעבוד כשכירים בחברות ניהול אחזקה, חברות שמתמחות במיזוג אוויר, או כעצמאיים שעובדים עם לקוחות פרטיים. אם גם אתם גרים באזור זה ושואפים לעבוד בתחום, קורס מיזוג אויר במרכז מתאים לכם. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע בדף זה ואף ליצור עמנו קשר ולקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מיזוג אוויר במרכז?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מיזוג אוויר במרכז?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מיזוג אוויר במרכז

בתקופת הקיץ טכנאי מיזוג האוויר יודעים כי תהיה להם עבודה רבה. מכיוון שהאקלים בישראל הוא חם משפחות רבות התקינו מזגנים בביתן הפרטי. בקיץ השימוש במזגן עולה בגלל שקשה לעמוד בתנאי החום והלחות הגבוהים שאופייניים בעיקר למרכז הארץ לאורך מישור החוף, לכן רבים יקחו את השלט ויפעילו את המזגן. בגלל השימוש המוגבר במזגן גובר הסיכוי שמשהו יתקלקל במכשיר זה, דבר שיאלץ לקרוא לטכנאי מזגנים שיאבחן את התקלה ויתקן אותה במהירות גבוהה, כדי שהמזגן ישוב לעבוד ויאפשר לבני הבית, ליושבי המשרד או לסטודנטים במכללות לשוב ולהנות מאקלים ממוזג ולא לסבול מן החום הכבד. באזור מרכז הארץ מרוכזים מרבית היישובים שמספר אוכלוסייתם מעל למאה אלף אנשים, מהסיבה הזו קיימות באזור מכללות רבות בהן לומדים קורסים מקצועיים רבים.

אחד מן הקורסים המבוקשים ביותר הוא קורס מיזוג אוויר וקירור, שנועד להכשיר טכנאים ואנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לזהות את התקלות במזגני הבתים, או במזגנים תעשייתיים ולטפל בתקלות. כמו כן, יוכלו אנשי מקצוע אלה להתקין מזגנים חדישים אצל לקוחות פרטיים. במידה והם עברו הסמכה מיוחדת הם יוכלו להתקין גם מזגנים גדולים במפעלים, בארגונים ציבוריים ומזגנים מרכזיים בבנייני משרדים. אם אתם מתגוררים באיזור המרכז ושואפים להשיג מקצוע מאתגר, עם אפשרות להרוויח הרבה כסף, בין אם כשכירים ובין אם כעצמאיים, הזדרזו להבטיח את מקומכם בלימודי קורס מיזוג אוויר במרכז הארץ.
קורס מיזוג אוויר במרכז
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס מיזוג אוויר במרכז?

לימודי מיזוג אוויר במרכז מיועדים לצעירים בראשית דרכם המקצועית שגרים באזור הזה ומעוניינים להשיג מקצוע נדרש, שיאפשר להם להרוויח משכורות יפות ולהתפתח אף לכיווני עבודה עצמאיים. כמו כן, עשויים לימודים אלה להתאים לאנשים אשר מעוניינים בהסבה מקצועית מתחום עבודה מבוקש פחות לתחום מיזוג אוויר וקירור.

לימודים אלה גם יתאימו לחיילים משוחררים שמתגוררים באזור המרכז אצל הוריהם, או בדירה שכורה, שיכולים בחלק מן המכללות למצוא קורס מיזוג אוויר ולשלם על הקורס באמצעות כספי הפיקדון לחיילים משוחררים.

לימודי מיזוג אוויר עשויים להתאים גם לאנשים לא מועסקים שמחפשים עבודה במשך זמן רב. פקיד שירות התעסוקה עשוי להפנות אותם אל קורס זה מתוך מטרה להוציא אותו ממעגל האבטלה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מיזוג אוויר במרכז?

בכדי להתקבל אל לימודי מיזוג אוויר במרכז, יידרש מן המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים. עליהם להיות בני 18 לפחות. כמו כן, המועמדים לקורס זה צריכים להציג אישור על סיום של 10 שנות לימוד לפחות. בחלק מן המכללות יידרש מן המועמדים להיות עם 12 שנות לימוד. 

יש מסלולי לימוד מיזוג אוויר שיחייבו ניסיון מקצועי של כשנה בתחום החשמל או בתחום התחזוקה. ברוב המכללות המועמדים אמורים לעבור ראיון קבלה מקדים עם ראשי מסלול הלימוד (ראש תחום, רכז אקדמי וכדומה). זה נועד לבדוק את מידת התאמתם לקורס. 
קורס מיזוג אוויר במרכז
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הוא משך הלימודים לקורס מיזוג אוויר במרכז?

משך לימודי קורס מיזוג אוויר במרכז ישתנה במקצת בין המכללות השונות ובין קורסים במתכונת מזורזת המיועדים להכשרה מקצועית מטעם המדינה, ובין קורסי טכנאי מיזוג אוויר, לבעלי ידע מוקדם בחשמל ואלקטרוניקה ולחסרי ידע בתחומים אלה.

בדרך כלל קורס זה יכלול בין שלוש מאות וחמישים לארבע מאות שעות לימוד אקדמיות. משך הלימודים עשוי לנוע בין חמישה חודשים במתכונת מזורזת לאנשים בעלי ניסיון וידע קודם בחשמל ואלקטרוניקה, לבין שמונה חודשים לשנה לקורסים אשר מיועדים לאנשים חסרי ידע קודם בחשמל ואלקטרוניקה.

לימודי מיזוג אוויר במרכז במסגרת מזורזת עשויים להתקיים במתכונת יום במשך רוב ימות השבוע. יש גם בחלק מן המכללות אפשרות ללימודי ערב אשר מיועדים לאנשים עובדים. במתכונת זו הלימודים יתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע, כאשר ייתכן ומפגש אחד יתקיים בימי שישי.

מה הם נושאי הלימוד לקורס מיזוג אוויר במרכז?

במסגרת לימודי קורס טכנאי מיזוג אוויר במרכז ילמדו הסטודנטים מגוון נושאים שיכשיר אותם בצורה הטובה ביותר למקצוע מבוקש זה. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם יסודות האלקטרוניקה והחשמל, יסודות התרמודינאמיקה, הכרות עם סוגי מזגנים שונים, מערכות קירור ומיזוג אוויר, ויסות ובקרה, תכנון מערכות מיזוג אוויר, ויסות ובקרה, תיקון תקלות, מדידות, פיקוד ובקרה, אופן ביצוע תחזוקה שוטפת.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים איך לבנות מתקן קירור בסיסי, הפשרת של גז חם, בניית של מתקני שליטה ובקרה אלקטרונית, לימוד על טכנולוגיית אינוורטר, הכרות עם סוגי מזגנים מפוצלים, מדחסים ומאיידים, הכרות עם האלקטרוניקה של שלטי המזגנים, טיפול בחיישנים של המזגנים ועוד מגוון נושאים.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס מיזוג אוויר במרכז?

לבוגרי קורס מיזוג אוויר במרכז אשר עמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו, כמו גם, הסמכה רשמית של משרד הכלכלה בכדי לקבל את האישור לעבוד כטכנאי מזגנים.

בין חובות הלימוד ניתן לכלול את: השתלמות מעשית באבחון וטיפול תקלות, הגשת תרגילים, השתתפות פעילה במהלך השיעורים, הצלחה במבחנים במהלך הקורס ובמבחנים המסכמים מטעם משרד הכלכלה או מה"ט, עמידה בחובות הנוכחות על פי מדיניות המכללה ומה"ט.

מה הם לימודי ההמשך לקורס מיזוג אוויר במרכז?

בוגרי קורס מיזוג אוויר במרכז שמעוניינים להתקדם מקצועית במקום עבודתם, או בכדי לעבור לעבוד באפיק עצמאי, יכולים להמשיך לקורסי המשך. אחד מן הקורסים יכול להיות לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר. לימודים אלה אמורים להעניק לבוגרים ידע מקיף שיאפשר להם לאבחן תקלות מסובכות יותר ואף לפתור אותם בצורה טובה יותר מאשר קודם.

לימודי המשך אפשריים נוספים הם קורס הכשרת טכנאי מיזוג אוויר לרכב. מדובר בקורס שנועד להקנות לבוגריו אפשרות להשתלבות בעבודה במוסכי רכב. שם הם יוכלו לאבחן תקלות במזגנים בכלי הרכב ולתקן אותם במהירות וביעילות.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס מיזוג אוויר במרכז?

בוגרי קורס טכנאי מיזוג אוויר במרכז, יכולים להשתלב בעבודה במגוון מפעלים, חברות ניהול ואחזקה בתעשייה ובמגזר השירותים באיזור המרכז בתפקידי טכנאי מיזוג אוויר. במסגרת תפקידם הם יוכלו להתקין מזגנים, לתפעל אותם, לאבחן תקלות ולתקנן במהירות ובצורה הטובה ביותר.

מי שצבר ניסיון רב בעבודה יוכל גם לפנות לעבודה עצמאית כטכנאי מיזוג אוויר בעיקר למגזר הפרטי. לתקן ולהתקין מזגנים בבתים פרטיים. באופן זה המוניטין שלהם יעלה והם יוכלו בהדרגה להעלות את מספר לקוחותיהם ולהרוויח סכומי כסף גדולים יותר.
מודעה
מחפש קורס מיזוג אוויר במרכז?
מחפש קורס מיזוג אוויר במרכז?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - פתח תקווה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מכללות בפריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה