קורס התקנת גז

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי מתקין גז במכללות

כולנו צורכים גז ברמה זו או אחרת - אם בעת הבישול בבית, או בבית העסק (כגון מסעדות או בתי קפה), או במפעלים אשר משתמשים בגז וכולנו יודעים עד כמה חשובה התקנת גז נכונה ובטיחותית. רובנו זוכרים את התאונות הטרגיות עקב דליפת גז בבית או בעסק, לכן בכל הקשור להובלת והתקנת גז - דרוש אדם מומחה, אחראי, מקצועי ואחד ששם לב לפרטים, עליו נוכל לסמוך בעת התקנת הגז בביתנו. לשם כך דרוש לא רק אופי אחראי, אלא כמובן גם הכשרה מקצועית שתתן את הידע הדרוש והתרגול המתאים כדי שבוגרי הלימודים ייצאו מוכנים ומתורגלים לעבודה עם גז. 

קורס מתקין גז הוא קורס שיכול להתאים לכל מי ששואף לקריירה בתחום, כל מי שרוצה להחזיק במקצוע מבוקש עם הכנסה מכובדת. בקורס תלמדו את כל מה שצריך על טיפול בחומרים מסוכנים בכלל ובגז בפרט, תלמדו על סוגי הגז, על אכסונו והעברתו, כיצד להתקין בצורה בטיחות מיכלי גז, צינורות גז ועוד, כיצד לחבר את הגז באופן נכון, תלמדו גם על תקלות אפשריות וכיצד מתנהלים במצבי חירום.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס התקנת גז?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס התקנת גז?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי מתקין גז

העולם שלנו מתפתח, האוכלוסייה שלו גדלה, ולכן גם הצורך בשימוש משאבים גדל: יותר מפעלים, יותר בית עסק ויותר בתים פרטיים ומשותפים צורכים גז למטרות שונות. לכן לימודי תשתיות ואנרגיה מבוקשים היום יותר מבעבר, במיוחד לאור המעבר לגז טבעי במפעלים שונים. למרות הפיתוחים הטכנולוגיים השונים, שנותנים לעיתים מענה אלטרנטיבי לגז - השימוש בו עדיין קיים ורק גדל עם הזמן. התקנת גז נכונה ובטיחותית היא אינטרס לא רק של הלקוח אלא גם של ספק הגז, שמעוניין לתת שירות איכותי. 

אם תחליטו ללמוד בקורס מתקיני גז, תקבלו סקירה של סוגי הגז השונים, למה משמש כל סוג של גז, מה הסכנות הטבועות בו ועוד. תלמדו כמובן על תשתיות, חיבור והתקנה נכונים. הלימודים כוללים חומר תיאורטי, המועבר על ידי טובי המרצים בתחום, אך גם התנסות מעשית בכל אחד משלבי הלימודים. במכללות רבות קורס זה כלול במסגרות לימודי טכנאים ותעודת הגמר מוכרת על ידי המדינה. 
קורס התקנת גז
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס התקנת גז?

קהל היעד של קורס מתקין גז הוא כל מי שמעוניין להשתלב במקצוע עם ביטחון תעסוקתי, שיניב רווחים עם השנים עם צבירת ותק. הקורס מיועד למי שמתעניין בצד הטכני של הדברים ורוצה לדעת איך דברים עובדים (מי שאהב להרכיב לגו כשהיה ילד ומאוחר יותר אהב לפרק מכשירים ולהרכיב אותם בחזרה), מי שיש לו "ידי זהב", או לטכנאים (טכנאי מקררים, טכנאי מכשרו ובקרה ועוד) שכבר עובדים בתחום מסויים ומעוניינים לשנות כיוון או להגדיל את מגוון השירותים שאתם נותנים. 

מה תנאי הקבלה לקורס התקנת גז?

תנאי הקבלה לקורס מתקין גז משתנים ממכללה למכללה, אך בדרך כלל תנאי הקבלה כוללים גיל 18 ומעלה, 10 שנות לימוד, מעבר ועדת קבלה או ראיון קבלה שיבחן את מידת התאמתכם ללימודים. ייתכן ותידרשו לעבור מבחן כניסה. ישנם קורסים בדרגות שונות למתקין גז, לכן תנאי הקבלה למתקיני גז ברמה מתקדמת יהיו גם אישור המעיד על ניסיון בעבודה של 3 חודשים לפחות עם ובפיקוח טכנאי מתקין גז בכיר יותר. לכן כאשר אתם נרשמים ללימודים, כדאי שתוודאו שהקורס אליו אתם נרשמים מתאים לרמת הידע והניסיון שלכם.
קורס התקנת גז
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהו משך הלימודים לקורס התקנת גז?

משך הלימודים משתנה ממכללה ממכללה ותלוי כמובן בסוג הקורס אליו אתם נרשמים: קורס מתקין גז למתחילים (סוג 1) נמשך כחודשיים ואילו קורס מתקין גז מתקדם (סוג 2) נמשך כחמישה חודשים. לרוב, הלימודים מתקיימים בימים קבועים פעם או פעמיים בשבוע למשך מספר שעות מרוכזות. ברוב המכללות ישנה אפשרות לבחור בין שני מסלולי לימוד: מסלול בוקר לאנשים בעלי אילוצים בשעות אחר הצהריים, או מסלול לימודי ערב לאנשים שעובדים במשרה מלאה. כך שלא משנה מה סדר היום שלכם - תוכלו בכל זאת להירשם ללימודים מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מהי תכנית הלימודים לקורס התקנת גז?

תכנית הלימודים של קורס מתקיני גז כוללת נושאים כגון: מערכות גפ"מ (גז פחממני מעובה), חוקי זרימת גז, קריאת תכניות מערכת גז, בטיחות בעבודה, גפ"מ לתעשייה ולחקלאות, מאיידי אש גלוייה, זרנוקים ומחברים גמישים, שסתומים מפוקדים, מכלים מטלטלים או ניידים, תקנת אחסנת נפט, נפח סגולי, לחץ וטמפרטורה, קריאת שרטוטי בניין, העברת גז נוזלי ממיכל אחד לשני, תקנים בתחום הגז, מכלים על קרקעיים ותת קרקעים, מבערים אטמוספריים, מתקן גפ"מ לצריכה עצמית במגורים, יחסי שריפה של גז, מערכות בבית מלון ובמטבחים ציבוריים ועוד. 

הלימודים כוללים העברת חומר תיאורטי והתנסות מעשית, סיורים בשטח ובמפעלים. 

איזו תעודה ומה אפשרויות התעסוקה לקורס התקנת גז?

בוגרי הקורס, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, כגון נוכחות בשיעורים, השתתפות בהתנסות המעשית, הגשת תרגילים ומעבר מבחנים - יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו.

בוגרי קורס מתקיני גז יוכלו להשתלב בשלל עבודות בתחום הגז, בין אם במפעלים גדולים או קטנים, בחברות גז ממשלתיות או פרטיות, בחברות גדולות אשר משתמשות בגז (רשתות של מלונות, מסעדות ועוד), או לעבוד בתור עצמאים ולקבוע לעצמם את סדר היום. 

אם לאחר זמן מה בתפקיד, תחליטו שאתם רוצים להמשיך להתמקצע בתחום, תוכלו להמשיך ללמוד בקורסים נוספים כדי להתקדם בקריירה: תוכלו ללמוד בקורס מתקין גז טבעי, כדי להרחיב את מתן השירותים שלכם, תוכלו להמשיך ללימודי הנדסת אנרגיה, גז ונפט ועוד. 
מודעה
מחפש קורס התקנת גז?
מחפש קורס התקנת גז?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה