לימודי פקידות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי פקידות
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי פקידות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי פקידות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי פקידות במכללות

אם אתם מעוניינים להשתלב בעמדת מפתח בארגון או בחברה מובילה, ליצור קשרים עם בכירים ולהיות חשופים לאירועים המשמעותיים ביותר במקום העבודה, לימודי פקידות עשויים להיות פיתרון מושלם עבורכם. בדומה לענף המזכירות, העוסקים בתחום הפקידות, מהווים את לב ליבו של הארגון, עומדים בקשר עם כלל העובדים - מהזוטרים ביותר ועד למנכ"ל וחולשים על מגוון תחומי אחריות. למרות העובדה כי תפקידי פקידות מיוחסים במקרים רבים לנשים, כיום ניתן למצוא גברים רבים המאיישים משרות פקידות בארגונים פרטיים וציבוריים. אין ספק כי הפקיד/ה מחזיקים בעמדת כוח מרכזית, ואפשרויות הקידום וההתפתחות המקצועית מתפקיד זה רבות הן. 

לימודי פקידות במכללות, מקנים למשתתפים בהם ידע לניהול משרד, עבודות מנהלה וכוח אדם, תוך זמן קצר יחסית ובנוחות מקסימלית. מקומות עבודה רבים, מציעים משרות פקידותיות המתאימות לאימהות ולמעוניינים במשרה חלקית, ומאפשרים להם לעבוד במתכונת המתאימה לשגרת חייהם. מכללות רבות ברחבי הארץ, מציעות לימודי פקידות במגוון רמות, המכשירים את הסטודנטים להשתלבות קלה ומהירה בעבודה בתחום, ומעניקים להם כלים ומיומנויות לעיסוק בתחום בשלל מקומות תעסוקה. כך שבין אם תבחרו לעבוד כפקידי בנק, פקידי קבלה במלון או פקידי מנכ"ל, תוכלו להיתרם מהלימודים מעשירים אלו. בעמוד זה תוכלו לקרוא אודות תחומי הפקידות השונים, תנאי הקבלה ללימודים וההסמכה שתוענק לכם בסיומם.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי פקידות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי פקידות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי פקידות

עבודת הפקידות עמוסה במטלות, ומצריכה יכולת תמרון, עמידה בזמנים, מוטיבציה גבוהה ותקשורת בין אישית מעולה. על אף שחלק מהעוסקים בתחום הפקידות אינם בוגרי קורס מסוים, ישנו יתרון עצום לרוכשים ידע תיאורטי ומעשי במסגרת לימודים, שכן הלימודים חושפים בפני הסטודנטים את רזי המקצוע הכמוסים ביותר ומעניקים להם ידע נרחב להתמודדות עם אתגרים וקונפליקטים שונים. לימודים איכותיים אלו, שזורים בהתנסויות מעשיות, תרגולים וסיורים ושמים דגש על יישום החומר הנלמד במקום העבודה. 

הכישורים והידע הנרכשים במסגרת לימודי פקידות, מעשירים את הסטודנטים בכלים שיסייעו להם לפתח קריירה משגשגת בתחום, ואף יאפשרו להם להתקדם לתפקידים בכירים יותר כגון מזכירות בהייטק או מזכירות בכירה בחברות ובארגונים המובילים במשק.

למי מיועדים לימודי פקידות?

לימודי פקידות מיועדים לבעלי יכולת סדר וארגון, המעוניינים להשתלב בתפקיד מנהלתי רווחי ומבוקש. במרבית המקרים, פתוחים לימודי פקידות בפני הקהל הרחב, ואינם דורשים ידע או ניסיון קודמים. בנוסף, מתאים הקורס לעוסקים בתחום המזכירות והמנהל, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים שברשותם, ולהרחיב את מנעד השירותים אשר הם מעניקים במקום העבודה.

חשוב לציין, כי חלק מהמכללות מציעות לימודי פקידות המוכרים לתשלום על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים, כך שבמידה ולא עברו יותר מ-7 שנים מיום שחרורכם מצה"ל, תוכלו להשתמש בפיקדון על מנת להשלים או לכסות את עלות שכר הלימוד. 

לימודי פקידות - תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי פקידות, הינם בסיסיים למדי ונגישים לכלל האוכלוסייה. במרבית המכללות, תידרשו להציג אישור על 10 או 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה שיבחן את התאמתכם לעבודה בתחום. לעיתים, על מנת להתקבל לקורסי הפקידות המתקדמים יותר, נדרשים המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה.

במידה ואין ברשותכם תעודת בגרות מלאה, ואתם חוששים שמא הדבר יקשה עליכם את הקבלה ללימודים איכותיים אלה, ודאי תשמחו לגלות כי מכללות רבות ברחבי הארץ, מציעות קורסי שיפור והשלמת בגרויות במגוןן רמות, שיסייעו לכם להתקבל ללימודים בקלות. בין אם תידרשו להשלים בגרות במתמטיקה, בגרות באנגלית או בגרות בהבעה - תוכלו למצוא את מבוקשכם במכוני השלמת הבגרויות המובילים בישראל.

כמה זמן נמשכים לימודי פקידות?

לימודי פקידות משתנים במשכם ובהיקפם, בהתאם לתכני הלימוד אותם הם כוללים ולהסמכה המוענקת בסיומם. קורסי הפקידות הבסיסיים כוללים לרוב בין 40 ל- 60 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין חודשיים ל- 4 חודשים. הקורסים המתקדמים יותר, המיועדים לבעלי רקע קודם בתחום עשויים להימשך בין חצי שנה לשנה, וכוללים עד 150 שעות לימוד אקדמיות.

יתרונם המשמעותי של לימודי פקידות, טמון בעובדה כי הם מוצעים במתכונת נוחה וגמישה, המתאימה לאנשים עובדים ולבעלי לוח זמנים עמוס במיוחד. במקרים רבים מתקיימים לימודי פקידות בשעות הערב, נערכים בין פעם לפעמיים בשבוע, ומאפשרים גם לעובדים במשרה חלקית או מלאה להשתלב בהם ללא קושי. 

מה לומדים בלימודי פקידות?

תכנית הלימודים בקורס פקידות כוללת מגוון רחב של תכנים עיוניים והרצאות פרונטליות מרתקות, לצד תרגולים, התנסויות, סימולציות וסיורים במשרדים שונים. הלימודים מועברים על ידי צוות הוראה המורכב מטובי אנשי המקצוע, בעלי ניסיון עתיר שנים בעבודה בתחום הפקידות, כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. במרבית המכללות, מתקיימים הלימודים בקבוצות קטנות, כך שכל משתתף יכול לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו.

בין נושאי הלימוד בקורס: עיבוד תמלילים, הקלדה עיוורת, כתיבת דו"חות, יישומי אופיס, מיומנויות מחשב, ניהול חשבונות וכספים, שיווק ופרסום, ניהול זמן ומשימות, ניהול תדמית, משאבי אנוש, בניית תכנית עבודה, נהלי עבודה משרדית, תכתובת מקצועית, אתיקה מקצועית, טיפול בתלונות, אנגלית עסקית, מערכת ERP, ניהול מערכות משרדיות ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר הקורס ללימודי פקידות ?

למסיימי התכנית שיעמדו בכל הדרישות, לרבות נוכחות בלפחות 80% מהשיעורים, השתתפות פעילה והגשת מטלות, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם.

חלק מהמכללות, עובדות בשיתוף ובפיקוח משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר), ומציעות לימודי פקידות בסיומם זוכים הבוגרים לתעודה ממשלתית יוקרתית במיוחד. בוגרי קורסים אלו, נדרשים לעיתים לעבור בחינה חיצונית מטעם משרד הכלכלה בנוסף לבחינות הנערכות במסגרת הלימודים.

מה אפשרויות ללימודים לבוגרי לימודי פקידות?

בוגרי לימודי פקידות, יוכלו להשתלב במגוון רחב של קורסי לימוד בתחומים המשיקים לתחום, ואף להרחיב את הסמכתם למקצועות נוספים בענף המנהל והמזכירות. 

במידה ותרצו לרכוש מקצוע מלא סיפוק, שיאפשר לכם להתמקד במערכת הרפואית ולסייע לחולים ולאנשים במצבי מצוקה, תוכלו להשתלב בלימודי מזכירות רפואית. לימודים מעשירים אלו, יקנו לכם את מלוא הידע הדרוש לעבודה בסביבת מערכת הבריאות. תחום נוסף בו יוכלו בוגרי לימודי פקידות להשתלב הוא קורס מזכירות משפטית, המקנה למשתתפיו ידע נרחב במונחי ובמושגי יסוד משפטיים, בשילוב עם עבודת מזכירות וניהול משרד.
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש