רוויט או אוטוקאד – מה כדאי?

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
רוויט או אוטוקאד – מה כדאי?
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות רוויט או אוטוקאד – מה כדאי??

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על רוויט או אוטוקאד – מה כדאי??

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

איזה קורס כדאי ללמוד Revit או AutoCad במכללות?

תחום התכנון והעיצוב בעזרת מחשב – תיב"ם, הופך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות בשוק הייצור התעשייתי, האדריכלות, עיצוב מוצרים וכדומה. ישנן חברות שונות שמפתחות תוכנות כאלה, כשהמובילה בתחום היא חברת Autodesk. חברה זו היא שהוציאה לראשונה את תוכנת התיב"ם הפופולרית הראשונה האוטוקאד – AutoCAD. התוכנה הזו נחשבת כבסיס לכל תוכנות התכנון והעיצוב שיצאו בעקבותיה. החל מראשית שנות השמונים ועד ימינו יצאו כשלושים גרסאות של התוכנה הזו. נוסף על תוכנת האוטוקאד פיתחה החברה הזו תוכנות נוספות שעוסקות בהדמיה של מוצרים בתלת ממד וגם הדמיות של חללים תלת ממדיים. בין התוכנות שפותחו ניתן למצוא את התוכנות 3DMax, Maya ואף את Revit.
 
תוכנת רוויט עושה שימוש בכלי התיב"ם כמו בתוכנת אוטוקאד, אולם היא מיועדת בעיקר לתחום האדריכלות ולא לתכנון הנדסי כללי. אפשר לתכנן באמצעותה כלי אינסטלציה, פתחי מיזוג אוויר, קווי חשמל, תאורה ועוד. אם אתם שוקלים ללמוד קורס בתחום הדמיות התלת ממד והתכנון התעשייתי והאדריכלי ומתלבטים בין רוויט לאוטוקאד, כדאי לכם לקרוא את המידע על שתי התוכנות, הדומה והשונה ביניהן ולמי מתאימה כל אחת.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות רוויט או אוטוקאד – מה כדאי??

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על רוויט או אוטוקאד – מה כדאי??

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

עד להופעת המחשבים האישיים בסוף שנות השבעים וראשית שנות השמונים, כאשר המהנדסים והאדריכלים רצו להמחיש את המוצרים, או הבניינים שהם תכננו זה התבצע באמצעות שרטוטים טכניים. הם השתמשו בלוח שרטוט, סרגלים, מדי זוויות, עפרונות ועטים. אחרי מהפכת המחשוב, החלו לצוץ תוכנות שמטרתן לייעל את העבודה של המהנדסים וליצור הדמיות של המוצרים או המבנים שתוכננו. תוכנת האוטוקאד נחשבה פורצת דרך בתחום עד ששמה הפך כמעט לשם נרדף לכל תוכנות התיב"ם.
 
אחרי יציאתה של ה-AutoCAD לשוק החלו להופיע תוכנות נוספות שיועדו גם לתכנון תהליכי הייצור התעשייתי, תכנון מכונות, מוצרים, ותכנון אדריכלי. תוכנות דוגמת Solidworks, Inventor, Sketchup או Revit. חלקן פשוטות ונוחות יותר לתפעול מאשר אוטוקאד, אולם עם פחות אפשרויות תכנוניות. עם השנים הפך השימוש בתוכנות האלה כה נפוץ, עד ששרטוט ידני, כמעט ונעלם. עתה רוב המפעלים, משרדי התכנון, משרדי האדריכלים מחזיקים ברישיונות לשימוש בתוכנות האלה, שבאמצעותן הם יוצרים הדמיות של מוצרים, חלקים ומבנים אדריכליים.

הכרות עם תוכנת אוטוקאד - AutoCAD

תוכנת אוטוקאד הראשונה יצאה לשוק בשנת 1982 ומאז יצאו כשלושים גרסאות שלה. התוכנה הזו קבעה את הסטנדרט בתחום והיא שולטת במעל לשמונים אחוזים בשוק תוכנות התיב"ם.
 
מאפיינים:
  • ניתן באמצעות התוכנה לערוך תכניות בדו ממד ולהמיר אותן למודלים בתלת ממד.
  • מאפשרת יצירת צורות גיאומטריות בסיסיות, שבאמצעותם ניתן ליצור מודלים מורכבים יותר.
  • ניתן באמצעות התוכנה ליצור קווים מדויקים.
  • מתאימה לעבודה במערכות ההפעלה של Windows ומחשבי מאק.
  • התוכנה מאפשרת עבודה עם קבצי dwg, הנפוצים בתחום התיב"ם.
בכדי לשלוט בתחום תוכנות התיב"ם בנושאי התכנון האדריכלי חברת Autodesk הוציאה גרסה מיוחדת של תוכנת אוטוקאד שמיועדת לתכנון אדריכלי והיא נקראת AutoCAD Architecture - ADT. היא מצטרפת לתוכנת רוויט ביצירת שליטה מוחלטת של Autodesk בתחום. 

הכרות עם תוכנת רוויט - Revit

תוכנת רוויט – Revit, גם היא מבית היוצר של חברת Autodesk, נועדה לאפשר יצירת מודלים בתחום הארכיטקטורה של מבנים, פריטים אדריכליים, גופי תאורה, אינסטלציה וכדומה. התוכנה יצאה לראשונה בשנת 1997 וכעת היא מאפשרת שימוש בשיטת BIM – Building Information Modelling, שזו שיטת ארגון מידע שמאפשרת ייעול בתחום התכנון וניהול הפרויקטים בבנייה. למעשה מדובר בתוכנת תיב"ם לשימוש בתחומי ההנדסה האזרחית והבניין. באמצעות התכנון הממוחשב ניתן למנוע בזבוז חומר, התנגשות בין אלמנטים, חישוב כמויות והמחשה ויזואלית של מודל הבניין.
 
מאפיינים
  • שולטת בשוק התוכנות מבוססות שיטת ה-BIM
  • מיועדת ליצירת מודלים בתחום הארכיטקטורה
  • התוכנה עובדת במערכת ההפעלה של Windows בלבד.
  • בתחום מודלים בבניה, התוכנה מחזיקה במאגרי המידע שלה מידע על כמויות חומר, התראה בפני התנגשות בין אלמנטים ארכיטקטוניים ועוד.
  • מאפשרת שליטה על הצללות, כיווני שמש, הוספת עננים.

ההבדלים בין התוכנות רוויט לאוטוקאד

למרות ששתי התוכנות – רוויט ואוטקאד פותחו על-ידי אותה חברה ושתיהן שולטות בנישות די דומות, בכל זאת יש הבדלים ביניהן והן פונות לקהלים מעט שונים. תוכנת רוויט מיועדת ליצירת מודלים ארכיטקטוניים. היא מאפשרת להציג ויזואלית את מה שהאדריכל מתכנן. אוטוקאד מיועד יותר לתכנון חלקים הנדסיים, עיצוב מוצרים ועוד.
 
שוני בולט בין תוכנת Revit לתוכנת AutoCAD הוא ש-Revit מאפשרת הצגה של מודלים ארכיטקטוניים מורכבים ולא עבודה על מודלים גיאומטריים בלבד בדומה לאוטוקאד. העבודה באוטוקאד תדרוש יותר זמן ממי שרצה להמיר את הגיאומטריות הפשוטות לתצורות אדריכליות מורכבות.
 
תוכנת רוויט מאפשרת תצוגה של מצבי עריכה מזוויות שונות של המודלים הארכיטקטוניים. עדכון במצב תצוגה מסוים יציג את העדכונים גם במצבי התצוגה האחרים. מצבי העריכה באוטוקאד מאפשרים הצגה של אלמנטים גיאומטריים פשוטים בלבד.

איזה קורס כדאי ללמוד - אוטוקאד או רוויט

קורס אוטוקאד מיועד לאנשים שבאים מתחום ההנדסה ותכנון. גם מעצבי מוצרים עושים בה שימוש בבואם לתכנן מוצרים חדשים על כל המרכיבים הפנימיים שלהם.
 
קורס רוויט מיועד לאנשים שבאים מתחום הנדסת הבניין, האדריכלות וגם לאנשים שעוסקים בעיצוב פנים ורוצים לרכוש ניסיון בתוכנה שבאמצעותה הם יוכלו לתכנן ביעילות גבוהה יותר את המבנה ולהמחיש אותו ללקוחות בצורה ויזואלית. באמצעות פריטים ארכיטקטוניים מוכנים, אפשרויות ליצירת הדמיות, הצללות, כיווני שמש וכדומה.
 
אם אתם באים מתחום האדריכלות עיצוב הפנים או הנדסת הבניין קורס רוויט מיועד לכם. באמצעות לימודים אלה תוכלו לרכוש כלים כדי לייעל את עבודתכם ולהמחיש בצורה ויזואלית מדהימה את הבניין, או הפרוייקט בתחום הבנייה שאתם עובדים עליו.
 
לתכנון מוצרים, חלקי חילוף, מוצרים תעשייתיים וכדומה תוכנת אוטוקאד יותר מתאימה, כיוון שהיא מאפשרת להציג בצורה מדויקת יותר את האלמנטים השונים במוצר. המוניטין הגדול של התוכנה והעובדה שהיא כבר קיימת יותר משלושים שנה הביאה לכך שבתחום הייצור התעשייתי ותכנון המוצרים, אוטוקאד היא המובילה בתחום. אם אתם מהנדסי ייצור, מעצבי מוצר או מהנדסי מכונות ורוצים להשתלם על תוכנה שתייעל את עבודתכם אז קורס אוטוקאד מתאים בשבילכם.

סיכום

לסיכום ניתן לומר ששתי התוכנות שולטות בשוק של תוכנות התיב"ם, אחת בתחום הייצור התעשייתי ועיצוב המוצרים (אוטוקאד) והשנייה בתחום הנדסת הבניין והאדריכלות (רוויט). כל אחת מיועדת לקהל יעד מעט שונה. מהנדסי בניין, אדריכלים ומעצבי פנים שרוצים לשכלל את יכולותיהם ולשפר את מקצועיותם יבחרו לעבור קורס רוויט ואילו מהנדסי מכונות, מהנדסי ומעצבי מוצר יעדיפו ללמוד קורס אוטוקאד.
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש