ClickCease

האקדמית גליל מערבי

הגעת למקום הנכון!

האקדמית גליל מערבי

הגעת למקום הנכון!

המכללה הוקמה בשנת 1994 ומוכרת ע"י המל"ג כמכללה עצמאית ומתוקצבת ע"י הות"ת.
האקדמית גליל מערבי מציעה מגוון חוגים לתואר ראשון, לימודי מכינות קדם אקדמיות ולימודי תעודה ביחידה ללימודי חוץ והמשך.

הלימודים מתקיימים בעכו. 

שכר לימוד אוניברסיטאי.

מידע נוסף אודות המכללה

האקדמית גליל מערבי ממוקמת בצפון הארץ בין שני אתרי מורשת עולמיים - העיר העתיקה בעכו והגנים הבאהיים בגליל מערבי. קמפוס המכללה משתרע על פני 800 דונם ובו קיימת תשתית רחבה של מבנים מודרניים ומעבדות טכנולוגיות מתקדמות. בין המבנים תמצאו מבנה בית ספר לניהול - המבנה האקדמי הראשון שתוכנן ונבנה על פי עקרונות הבנייה הירוקה, ספרייה אקדמית עשירה, חדרי מחשבים, מסעדה וקפיטריה, שירותי צילום, מעונות ועוד. 

בשנת 2009 המכללה הוכרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה כמכללה עצמאית. למכללה היצע גבוה ומרשים של לימודי תואר ראשון בתחומים ייחודיים - לימודי שימור - לשימור אתרים ומבנים, לימודי תיאטרון, לימודי קרימינולוגיה, לימודי חינוך, לימודי סוציולוגיה ועוד. בית ספר לניהול של המכללה מקיים שלושה מסלולים - תואר ראשון בכלכלה, תואר ראשון בניהול ותואר ראשון בכלכלה וניהול דו חוגי. 

באקדמית גליל מערבי לומדים מעל 5000 סטודנטים בשלוש חטיבות - החטיבה האקדמית, החטיבה הקדם אקדמית וחטיבת לימודי חוץ והמשך הכוללת את המרכז להכשרה טיפולית בהתנהגויות, בית הספר לעיצוב, בית ספר לרפואה משלימה ואגף הקורסים וההשתלמויות. 

המכללה פועלת למען צמיחתו של הגליל המערבי מתוך מחוייבות לקהילה ויוצרת שיתופי פעולה. חזון המכללה הינו להיות מוסד לימודים המקנה לסטודנטים אתגר לימודי ומסגרות הצטיינות. כמו כן המכללה מעניקה סיוע לשילוב הסטודנטים בשוק התעסוקה באמצעות מערך ההשמה שהוקם במיוחד עבור הסטודנטים והבוגרים.

מסלולי לימוד לתואר ראשון

בית הספר לניהול ע"ש סר הארי סולומון:
תואר ראשון בניהול - מסלול חד חוגי או דו חוגי 
תואר ראשון בניהול עם התמחות בניהול עסקים קטנים ובינוניים
תואר ראשון בניהול עם התמחות בניהול אסטרטגי של משאבי אנוש
תואר ראשון בניהול בהתמחות ניהול נדל"ן
תואר ראשון בניהול חד חוגי - התמחות בלוגיסטיקה
תואר ראשון בלוגיסטיקה - דו חוגי תואר ראשון בכלכלה

תואר ראשון בניהול וכלכלה - דו חוגי
תואר ראשון בניהול חד חוגי - התמחות בלוגיסטיקה

תואר ראשון בשימור - מסלול לימודים ייחודי בארץ
תואר ראשון בקרימינולוגיה - מסלול חד חוגי או דו חוגי
תואר ראשון בתיאטרון - מסלול חד חוגי או דו חוגי
התמחות בתיאטרון חינוכי - קהילתי
התמחות בתיאטרון - מחול

תואר ראשון בחינוך - מסלול חד חוגי או דו חוגי

תואר ראשון BA בחינוך עם מסלול תעודת הוראה בחינוך מיוחד

אשכולות הלמידה ותחומי הידע בחוג לחינוך:
לקויות למידה
הגיל הרך
ייעוץ חינוכי
ניהול במערכות חינוך
אוריינות שפה ומתמטיקה

תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון
תואר ראשון במסלול דו חוגי חשבונאות וכלכלה

תואר ראשון בסוציולוגיה - דו חוגי
התמחות בלימודי בריאות ורווחה.
תואר ראשון בחוג לסוציולוגיה עם התמחות בבריאות ורווחה ובחוג הרב - תחומי

תואר ראשון רב תחומי בלימודי שואה

תואר ראשון רב תחומי במשאבי אנוש
תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה
תואר ראשון רב תחומי- חד חוגי/דו-חוגי במגוון חטיבות:
משאבי אנוש, כלכלה-מנהל עסקים, קרימינולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, חינוך, לימודי מזרח תיכון ולימודי תרבות.

מסלול "תואר תואר" - תואר ראשון עם הסמכה מקצועית פרקטית
למה ללמוד תואר כשאפשר ללמוד "תואר תואר" באקדמית גליל מערבי? גם תואר ראשון וגם הסמכה למקצוע. המסלולים הנלמדים במסגרת "תואר תואר":
  • תואר ראשון + תעודה כיועץ נדל"ן בכיר
  • תואר ראשון + הסמכה כחשב שכר בכיר
  • תואר ראשון + תעודה כיועץ ארגוני
  • תואר ראשון + תעודה כמנחה קבוצות בארגונים
  • תואר ראשון + הסמכת גישור בסיסי ככלי ניהולי
  • קינסיולוגיה חינוכית
  • תואר ראשון + תעודה בליצנות רפואית

כתבה - חינוך עם משמעות

אם אתם נמנים על אלה שסבורים שחינוך הוא מקצוע עם ערך מוסף הטומן בחובו הקניית למידה משמעותית, שליחות ומחויבות. אם אתם מחפשים עניין, אתגר וסיפוק אישי בלימודים. אם אתם מחפשים אופק מקצועי ואפשרות להתפתח במישור המחקרי/אקדמי/ניהולי, הגעתם למקום הנכון.

החוג לחינוך באקדמית גליל מערבי מציע לימודים והתמחויות במגוון רחב של תחומים ובהם לקויות למידה, חינוך בגיל הרך, ייעוץ חינוכי, ניהול במערכות חינוך, לימודי שפה אוריינות ומתמטיקה. כל אשכול מקנה למידה תאורטית מעמיקה ומסקרנת עם היבט יישומי.

כך למשל סטודנטים במרכז לחינוך אורייני מקבלים כלים כיצד לטפח את יכולות השפה, מיומנויות כישורי הקריאה והכתיבה ופיתוח החשיבה הכמותית בקרב ילדי בתי הספר היסודי. כחלק משיתוף פעולה המתקיים בין החוג לעריית עכו מעניקים הסטודנטים, לתלמידים מתקשים, שיעורי העשרה ולווי אישי צמוד לאורך שנת הלימודים.

הסטודנטים מתנסים, מיישמים ומספקים פתרונות בזמן אמת לקשיים הפרטניים של התלמידים ומסייעים להם לעמוד בקצב של כלל הכתה.

מוערך כי יותר מ-10% מתלמידי בתי הספר היסודיים הם בעלי לקות או לקויות למידה. במסגרת אשכול לקויות הלמידה מתרגלים הסטודנטים את הדרכים לאבחון הלקויות השונות, למידת דרכי הטיפול וההבדלה בין הלקויות הללו, הבנת הצרכים המיוחדים של בעלי הלקויות ועוד.. . מדי שנה עורך החוג את הכנס הגדול בצפון ללקויות למידה והפרעות קשב. בכנס זה מרצים, רופאים, אנשי חינוך, מטפלים, מאבחנים ואנשי אקדמיה מהבכירים בתחום.

באשכול החינוך בגיל הרך נלמדים היבטים שונים של חינוך ייעודי לגילאי טרום בית הספר. בתחום זה עוסקים הסטודנטים בשאלות וסוגיות של בשלות מעבר בין מסגרות, המטריד כל הורה לילדים בגיל הרך, קצב התפתחות הלמידה הפדגוגית, הקוגניטיבית והרגשית של הילד.

הלימודים באשכול הייעוץ החינוכי מספק לסטודנטים את הידע הבסיסי להבנת היסוד הרגשי וההתפתחותי של תלמידים, בעיקר אלה המתקשים. בנוסף נלמדת גם הדינמיקה עם המעטפת החינוכית המקיפה את התלמידים ובכלל זה הורים ומורים. הסטודנטים יוכלו לסייע בקשיי הסתגלות, התמודדות ראשונית עם מצבי לחץ ומצבי קיצון, טיפוח והשבחת חזקות התלמיד והבאה לכדי הגשמה עצמית.

מי ששואף לקריירה ניהולית בתחום החינוך יקבל בלימודי אשכול ניהול במערכות החינוך את בסיס הידע הנדרש ומעבר לו בקורסים כמו: מבואות למנהל חינוכי וניהול עובדים במערכת החינוך, דפוסי קבלת החלטות, הערכת ותעדוף פרויקטים וכו'.. .  

על כל אלה ניתן להוסיף ולציין גם קורסים בנושא מגמות עתידיות בתחום החינוך, שימוש בעזרים אלקטרוניים בסביבת בית הספר, חינוך להצטיינות, חינוך ביתי ועוד סוגיות אקטואליות המתעדכנות בתוכנית הלימודים ודואגות כי תמיד יהיה רלוונטי ויתייחס להוויה ב"שטח".

במהלך כל שנה נהנים הסטודנטים מהרצאות העשרה של מרצים אורחים, סדנאות וכנסים אינטגרטיביים בתחומים מולטידיסיפלינריים
להרחבת הידע בהקשרים חינוכיים שונים.

השנה נוספו מסלולים חדשים בחוג המאפשרים לשלב, כבר כחלק ממסגרת הלימודים בתואר הראשון, לימודים לתעודת הוראה בחינוך מיוחד ותעודת הוראה לגיל הרך, בשיתוף עם מכללת אורנים. 

מרצי החוג מצטיינים בתחומי ההוראה והמחקר ומרבים לקדם ולהוביל פרויקטים קהילתיים ולשלב בהם את הסטודנטים המסיירים ומלמדים בגני ילדים ובתי ספר תחת הדרכתם וליווי צמוד לאורך הדרך. השותפות בפרויקטים, בהתנסויות המשותפות בשטח, ובעבודה המעשית במרכז האוריינות ובאירועי החוג יוצרת קשר א-פורמלי בין המרצים לסטודנטים המשתלבת עם האווירה החברתית הנעימה השורה בחוג.
תחומי לימוד נוספים באקדמית גליל מערבי